Новини з 1996 року

МАЗи замість КрАЗів: для потреб Кременчука придбають нові сміттєвози. Великий тендер на 65 млн грн

Валерія Макряшина 11 вересня 2019 12:35 1671 0

Департамент будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Полтавської облдержадміністрації оголосив проведення тендера на закупівлю 19 спецмашин для завантаження, перевезення та розвантаження побутового сміття.

Згідно з інформацією, яка оприлюднена на сайті відкритих закупівель "Prozorro", вартість договору - 64 з половиною млн грн. Загалом в області планують закупити 19 асенізаційних та каналопромивних машин і сміттєвозів. 

 

 

Автомобілі будуть розподілені по чотирьох містах у Полтавській області та шести її районах - нові спецавтомобілі з'являться і в Кременчуці.  

 

Оплата за автомобілі надходитиме шляхом співфінансування. Рівно половину суми оплачує Полтавська область, решту — Кременчук. 

Як розповів директор Департаменту будівництва Тимофій Голбан журналістам видання "Полтавщина", якщо сума закупівлі зменшиться, обсяг видатків кожного з платників також зменшиться пропорційно.

Наразі триває етап подання пропозицій стосовно закупівлі. Змагаються два підприємства. Торги за право поставити техніку призначені на 21 жовтня. Сама техніка повинна "приїхати" в місто до 20 грудня цього року. 

Варто зазначити, що в серпні ПрАТ "АвтоКрАЗ", як потенційний учасник, висунув вимогу змінити технічні вимоги, а також розділити закупівлю на лоти. На думку компанії, тендер прописаний із порушеннями Закону України "Про публічні закупівлі" і є таким, що обмежує конкуренцію і заважає компанії повноцінно взяти участь у конкурсі.

Вони переконливо просили внести зміни в технічні вимоги - "для недопущення дискримінації по відношенню до інших постачальників, також вітчизняного виробництва".

На цей лист Департамент відповів, що "АвтоКрАЗ" намагається нав’язати замовнику техніку з гіршими показниками, маніпулюючи технічними параметрами без наявної на те підстави. Чому ж закупівлю не розбили на окремі лоти, в Департаменті будівництва пояснити не змогли.

Оскільки замовник не задовольнив вимогу, в понеділок, 9 вересня, кременчуцьке приватне підприємство написало скаргу на дискримінаційні умови тендера до Антимонопольного комітету.

 

 

Представники підприємства у скарзі зазначили, що область виставила антиконкурентні вимоги до типу кабін, оскільки прописала, що вони повинні бути безкапотні й мати не менше трьох місць. 

 

 

На це Департамент відповів, що потребує таку кількість, бо ці машини передбачені для тих комунальних служб, які формують бригади з водія, вантажника та оператора, а безкапотність дозволить бути більш мобільними. До того ж такими кабінами комплектуються автомобілі Renault, Iveco, МАЗ, Hyundai, Isuzu.

"АвтоКрАЗ" також висловився про потужність двигуна, зокрема щодо зменшення витрат пального та зниження забруднення навколишнього середовища.

На це замовник відповів, що екологічність забезпечиться вимогою, щоб двигун відповідав стандарту Євро-5, а його потужність не впливає на витрати пального. До того ж двигунами з такими параметрами автомобілі МАЗ (двигуни ММЗ-245.35Е5, ЯМЗ-53653, WP4.1NQ190E50), Iveco Eurocargo (двигун FPT F4AE3481A), Renault (двигун DXi5) тощо.

У результаті навряд чи область змінить вимоги до техніки, втім поживемо - побачимо. Мабуть, знову оберуть білоруські МАЗи. Наразі Колегія АМКУ має розпочати перевірку за скаргою ПрАТ "АвтоКрАЗ" і винести відповідне рішення.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Різнокольорові голуби та пухнасті кошенята: у Кременчуці відбулася виставка домашніх тварин. ФОТО 365 0
Бонус від Кременчуцького льотного коледжу: захоплюючі польоти над Дніпром, які вразили містян. ФОТО 365 0
Ювілей, відкриття меморіалу та випускний. Кременчуцький льотний коледж святкував на повну. ФОТО 410 0