Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Новини з 1996 року

Майже інвестиції. У Кременчук повезуть відходи гальваніки та фарбувального виробництва

Олександр Курилов 18 січня 2016 20:46 1782 0

Кременчуцькі екологи б’ють на сполох. Причина – Кременчук хочуть зробити всеукраїнським (що додає місту статусу) звалищем, й що робить з нашого міста не надто привабливу помийну яму.

Про це «Програмі плюс» повідомляє Юрій Сподін, Голова Товариства охорони природи м. Кременчука, лікар-гігієніст.

І пише в своєму листі до редакції еколог таке.  

«В “Городской газете” №48 від 22 грудня 2015 року опублікована “Заява про наміри” побудувати спецмайданчик для складування відходів виробництва ІІІ-ІV класу небезпеки та установку піролізу “Fortran-2”.

Місце будівництва - Деївська гора, правобережна частина м. Кременчука (територія міського звалища твердих побутових відходів).
Спецмайданчик для складування відходів виробництва складається із резервуарів-накопичувачів та відноситься до об'єктів, що становлять підвищену небезпеку.

Перелік небезпечних відходів виробництва, які передбачені для збирання, видалення та захоронення, становить майже сто найменувань!
Але найбільшу тривогу викликає те, що ці відходи планують звозити, переробляти та зберігати з усієї України.

Згідно з нормативними документами, строк експлуатації звалищ/полігонів розраховується в основному на 15-20 років. Міське звалище на Деївській горі експлуатується вже 50 років. Керуючись рекомендаціями Європейських експертів з покращення досвіду експлуатації звалищ /полігонів для ТПВ в Україні, їх наповнення потрібно припиняти на висоті 15м. А на міському звалищі висота становить біля 40м.

Результати аналізів, проведені в 1990-2001 роки, забруднення підземних вод у районі міського звалища становлять: перевищення гранично допустимих концентрацій заліза — в 310 разів, кадмію — в 30 разів, кобальту — в 5 разів, хрому — в 20 разів, ртуті — до 10 і т. ін.

Після проведенння екологічно-аудиторського оцінювання, Кременчуцькому  звалищу на Деївській горі надана оцінка як надзвичайно небезпечного об'єкта для людей та довкілля.

Виникає питання: хто, та на підставі яких висновків дозволив на Кременчуцькому звалищі, яке вже становить підвищену небезпеку, складувати небезпечні відходи з усієї України?».
 

Теги: Економіка КременчукаПолітика КременчукаЕкологія Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Скромний і делікатний художник відкрив у Кременчуці виставку своїх робіт. ФОТО 778 0
Відпочити у Єгипті й Туреччині виявилося набагато дешевше, ніж на курортах України: порівняння цін 1465 0
Вперше кременчужанин на Євро: Роман Безус вийшов на поле за 2 хвилини до переможного гола 1473 0