Новини з 1996 року

Майже 2 мільйони гривень на "дрова": до кінця року "Благоустрій Кременчука" має кронувати аварійні дерева

Альбіна Козлова 05 листопад 2018 15:15 718 0

На початку листопада комунальне підприємство "Благоустрій Кременчука" виграло тендер на "виконання робіт з капітального ремонту зелених насаджень (видалення аварійних, сухостійних, фаутних дерев, а також кронування дерев, що досягли вікової межі)".

Загальна сума тендера - 1 959 184 грн. Це дані із сайту Прозорро. Строк надання послуг - до  31 грудня 2018 року. 

Таким чином, до кінця року комунальники мають випиляти аварійні дерева на території міста та кронувати старі дерева відповідно до «Міської Програми з видалення аварійних, сухостійних, фаутних дерев та формуючого кронування дерев, що досягли вікової межі, на 2017-2020 роки в місті Кременчуці», що була затверджена рішенням Кременчуцької міської ради від 29.11.2016.

У цій програмі зазначено, що загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, - 8,840 млн грн з міського бюджету. Тут же було визначено орієнтовну суму коштів з міського бюджету, яку мав отримати "Благоустрій Кременчука", а це - 2 млн грн у 2018 році й по 1,5 млн - у 2019-2020 роках.

У Програмі зазначається, що КП "Благоустрій Кременчука" повинно проводити спилювання дерев на таких територіях:

зелені насадження на дорогах і в парках, скверах, зонах загального користування;
зелені насадження зон загального користування приватного сектора;
зелені насадження прибудинкових територій.

Згідно з Наказом №105 Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10.04.2006 "Про затвердження Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України", аварійним  деревом вважається дерево,  яке  може становити загрозу для життя  і  здоров'я  пішоходів,  транспортних  засобів, пошкодити лінії електропередач,  будівлі й споруди або перебуває в пошкодженому стані внаслідок  снігопадів,  вітролому,  урагану  та інших  стихійних  природних явищ чи за наявності гнилої серцевини стовбура, значної суховершинності, досягнення вікової межі.

Нарешті комунальники не будуть спилювати здорові дерева, а потурбуються про дійсно аварійні. 

До того ж у Наказі визначено санітарні норми розташування дерев стосовно тротуарів - це 0,7 метра, від проїжджої частини - 2 метри, від стін споруд - 5 метрів, від кабелів зв'язку - 2 метри. 

Але по місту багато дерев на центральних вулицях. Це й проспект Свободи, вул. Небесної Сотні та інші, де не витримуються санітарні норми й високі тополі ростуть біля будинків, біля тротуарів і проїжджої частини. 

 

 


 
                 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 842 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 1271 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 1726 0