Новини з 1996 року

Марки, світлини, картини, книги, рушники: в Кременчуцькій галереї відкрилося різнобарв’я виставок. ФОТО

Іона Харченко 14 вересня 2019 17:10 1877 0

Учора, 13 вересня, в Кременчуцькі міській художній галереї, розташованій на вулиці Коцюбинського, 4, відкрилися такі виставки, що аж очі «розбігаються» і не знаєш, на що спершу подивитися. Адже в експозиціях представлені рушники, картини, світлини, медалі, монети, марки, поштівки, конверти.

 

 

Так, у першій залі представлені картини талановитих митців – відомих майстрів і юних початківців. Експозиція складається майже з 60 полотн 40 авторів. Це і живопис олійний, і акварелі, і графіка, і декоративно-ужиткове мистецтво.

 

 

На картинах можна побачити куточки та краєвиди Дніпра, вулиці, парки, фонтани Кременчука. У кожній роботі є любов до рідного міста, яке постійно змінюється.

 

 

Крім прекрасних полотен, у цій залі також можна побачити й старовинні рушники. Це справжні витвори мистецтва з бабусиних скринь на домотканому полотні, деяким з них більше 150 років.

 

 

А ще директор Міського палацу культури Сергій Ситник презентував свою книгу «Прадавня Легенда», сторінки з якої можна побачити на стендах. Це легенда про чарівних створінь – вологорів. Чоловік написав оповідь про появу крем’яних порогів на Дніпрі та Кременчука.

«Мені, як кременчужанину, завжди було так трохи ніяково, що ось живимо в місті, а знаємо про нього три легенди, які складаються з трьох речень. Одні питання ставлять наші кременчуцькі легенди», – говорить Сергій Ситник.

 

 

У книжці «Прадавня Легенда» він поєднав Європу з Україною. Адже оповідання починається з Давньогрецької легенди про викрадення Європи. Це викрадення переходить у народження нашого рідного міста Кременчука.

На сьогодні ця книга є тільки в єдиному екземплярі, тому прочитати її та помилуватися ілюстраціями до неї можна лише в галереї.

Крім того, кременчуцьке відділення Асоціації філателістів України, зокрема її очільник Володимир Скляр, представив виставку на стендах «Історія Кременчука в марках, конвертах та поштівках».

 

 

В експозиції представлено понад 200 екземплярів – творчих робіт дослідників, істориків, краєзнавців, художників-дизайнерів.

 

 

Кременчужани можуть побачити на поштівках, марках, монетах видатних особистостей, історичні дати, заклади культури та навчальні заклади, пам’ятники, церкви, техніку, Вагонний завод тощо. Відвідувачі виставки побачать усе, що навіть не сподівалися побачити.

 

 

Що стосується іншої зали галереї, то в ній представлені світлини патріотичного спрямування «Янголи в камуфляжі». Цю виставку презентували ті, хто бачив реальність боїв під час Революції гідності та на сході України, – Юрій Крамаренко та Іван Балацький.

 

 

Виставка покликана розкрити те, яку роль відіграють цивільні та військові медики, які рятували життя патріотів на Майдані, які рятують наших воїнів у зоні бойових дій. Вони і є ті самі янголи в камуфляжах.

 

 

Медики допомагають мужнім захисникам, які боронять нашу державу. Але в них зброя не автомати, а бинти, шприци та ноші. На кожній світлині в людей очі світяться любов’ю до життя, не дивлячись на ситуацію, що склалася в нашій державі.

 

 

Юрій Крамаренко, Іван Балацький та учні Кременчуцько школи №1 провели для відвідувачів екскурсію світлинами, розповівши про історії Майдану, АТО та в зоні ООС. Також кременчужани подивилися відеоряд про медиків та Майдан.

 

 

«Ми хочемо розповісти, показати справжніх героїв сьогодення, які мене врятували. Це були медики Правого сектору, які, ризикуючи власним життям, рятують наших бійців. Ми хочемо розповісти про справжніх героїв. Не ми герої, які піднялися та пішли боронити свої сім’ї. Це нормальний вчинок нормального чоловіка. А герої – це вже ті люди, медики, які ризикуючи власним життям, проїхали під обстрілом і врятували моє. Якби вони чекали доки він закінчиться, можливо, я з вами не спілкувався. Саме про цих людей, цих героїв,  ми хочемо розповідати, щоб знали, що ці люди серед нас. І ви можете ними пишатися», – сказав Іван Балацький.

Уся ця краса та неймовірно цікаві екземпляри будуть виставлені до 9 жовтня. Тож всі бажаючі зможуть відвідати та насолодитися всім цим і дізнатися багато цікавого та пізнавального.

 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Зі смолоскипами та з Україною в серці: у Кременчуці відбувся святковий автопробіг. ФОТОрепортаж 508 0
Кременчужанам нагадали про подвиг ветеранів, які боролися за наше місто проти нацистів. ФОТОрепортаж 1245 0
Фестиваль краси та грації: кременчуцька виставка-ярмарок зібрала тисячі відвідувачів. ФОТО 940 0