Новини з 1996 року

Малецького просять офіційно підтримати легалізацію цивільної зброї та боєприпасів в Україні

Андрій Михайленко 20 березня 2017 17:20 837 0

Для цього минулої п'ятниці, 17 березня, відповідним листом Національного Корпусу ініціюється розробка та підготовка на сесію Кременчуцької міської ради питання про звернення депутатського корпусу та мера до вищого керівництва держави з проханням прискорити розгляд та голосування депутатами Верховної Ради України по законопроекту №1135-1 "Про цивільну зброю і боєприпаси", який з 2014-го року й досі залишається без розгляду.

Відповідна інформація вже опублікована в соціальних мережах.

 

ЩО ХОЧУТЬ ЛЕГАЛІЗУВАТИ та НИНІШНІ ЮРИДИЧНІ ПРОБЛЕМИ ЗІ ЗБРОЄЮ

Подібні звернення вже надійшли до керівництва країни від окремих областей після січневої конференції нинішнього року, яка пройшла в Києві під девізом «Зброя - твоє право».

 

 

Читайте також: Суд по факту смерті 4-річного кременчужанина сьогодні: свідок фактично звинуватив маму загиблої дитини

У законопроекті йдеться про те, щоб дозволити населенню купувати і носити бойову зброю (пістолети й автомати), створити Єдиний держреєстр цивільної зброї.

Прихильники цієї ідеї пояснюють її в першу чергу можливістю самозахисту і підвищенням відповідальності власників бойової зброї. При цьому підкреслюють, що воно у великих кількостях таємно завезено із зони АТО.

На думку прихильників законопроекту, він дасть можливість виховати у населення культуру поведінки зі зброєю.

Слід вказати, що даний законопроект має впорядкувати питання придбання зброї, проходження підготовки до її використання та порядок реєстрації зброї, яка в чималій кількості таємно завезена із зони АТО.

Загалом же законпроект має ліквідувати правовий вакуум на існуючому ринку зброї, оскільки питання придбання, обігу та використання зброї (мисливської в тому числі. - Ред.) законодавчо досі не врегульовано: питання видачі населенню дозволів та вогнепальну мисливську зброю регулюється лише на рівні наказу МВС України № 622 від 1998 року.

А відтак стаття 263 Кримінального кодексу України (Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) в юридичному плані нині є мертвонародженою, оскільки немає Закону, який регулює питання поводження зі зброєю та боєприпасами.

Попри це чимала кількість людей досі думає, що легалізація зброї (регулювання її обігу саме Законом, а не наказом МВС. - Ред.) несе в собі чималі ризики.

 

ПРОТИВНИКИ ТА ПРИХИЛЬНИКИ ЛЕГАЛІЗАЦІЇ ЗБРОЇ

"Я теж вважаю, що наш народ не готовий до легалізації зброї. Що буде коштувати людині нажертися і піти постріляти на вулицю заради приколу. А скільки почнеться стрілянин гопкомпаній та інших вуличних героїв...

Я проти, щоб там не казали... проти тому, що це моя безпека і безпека наших рідних і близьких ..

Навіть якщо легалізують, я не думаю, що пенсіонери і дівчата та жінки будуть ходити зі зброєю, а вони стануть першими цілями легально збройного рак ....  яке не посоромиться і відніме у них усе, що захоче!

Думайте, перш ніж щось пропонувати, чи Ваша дружина або мама чи бабуся ходитиме зі зброєю, щоб убезпечити себе?!

Чи не рівняти на інші країни, де зброя законна. Там люди інші, а не з таким менталітетом, як у нас! Рано ще, дуже рано!" - так окреслює типову думку противників ідеї впорядкування питання по зброї кременчужанин Ростислав Богданов.

Зовсім іншої думки дотримується відомий кременчуцький волонтер Богдан Ковальов.

"Щоб заперечувати і бути проти легалізації володіння зарєестрованою зброєю, потрібно бути або переполошеною домогосподаркою - Баба-Яга проти, або просто затурканою необізнаною людиною.

Кожен обирає себе зі списку.

У тих, кого .... бояться (бандитів й інших неадекватних), зброя вже давно є. Це й травматичні пістолети, перероблені під посилений патрон, який з п'яти метрів дірявить голову, й мисливські дробовики, карабіни та гвинтівки. Ви просто не стикалися з організованим бандитизмом у нас у Кременчуці в тому числі.

Парадокс: снайперську великокаліберну гвинтівку купувати в Україні можна, зокрема і 50-го калібру, з якої можна класти цілі до 2.5 км, а пістолет не можна.

Пропоную всім, що побоюються, надалі на вулицю не виходити. А то раптом неадекват з гвинтівкою в 50 BMG зловить вас на приціл.

Закінчуйте ви вже з цим рабським мисленням, друзі", - так пан Ковальов висловив свою позицію щодо легалізації зброї.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Теги: Політика КременчукаПригоди Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись