Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Новини з 1996 року

Малецький затвердив порядок контролю за перевищенням викидів у повітря: і сміх і гріх

Марина Баніт 02 травня 2018 14:30 1228 0

У Кременчуці з'явився документ, якому немає подібних. Це порядок здійснення контролю за забрудненням атмосферного повітря та реагування в період несприятливих метеорологічних умов на території міста Кременчука. По суті він стосується кожного кременчужанина. Простими словами, це порядок дій на два випадки. Перший - що робити якщо кременчужанин відчув власним носом сморід у повітрі, другий - що робити, якщо в Кременчуці будуть несприятливі метеорологічні умови високого забруднення. 

Отже, міський голова затвердив порядок, згідно з яким, якщо протягом години кременчужани у кількості 5 осіб поскаржилися на сморід за однією адресою, лише тоді туди може бути направлена лабораторія, яка проведе дослідження. При виявленні перевищень лаборанти повідомляють у відділ екології, а той на вимогу міськвиконкому повідомляє їм. При виявленні перевищення інформація подається першому віце-меру, який бере інформацію під свій контроль і вживає відповідних заходів.

Якщо метеорологічні служби будуть повідомляти про очікувані чи фактичні метеорологічні умови високого забруднення атмосфери, підприємства повинні регулювати кількість викидів.  

Треба розуміти те, що в документі не уточнюється: метеорологічні умови - це може бути спека та повна відсутність вітру, або вітер у напрямку міста. В цей час  лабораторія повинна робити заміри й доповідати про дійсний стан забруднення.

На суб'єктивну думку автора статті, ці заходи доволі не об'єктивні. Якщо взяти статистику за минулий рік, то при населенні Кременчука 230 тисяч при сильних викидах за добу з усього міста за ніч скаржилися по 30-50 осіб. Звісно, випадків, коли з однієї адреси телефонували по 5 осіб і при цьому протягом години, було ще менше. Якщо спочатку кременчужани телефонували з вірою в гарячу лінію, то наразі люди просто вирішують, що "нічого це не дасть", і не телефонують зовсім. Тож, здається, такі умови направлені на те, щоб менше було лабораторних досліджень. Одні не вірять, а інші не знають, куди скаржитися, а хтось соромиться - ось і спокій для лаборантів та влади.

Інше питання - метеорологічні дослідження, при яких підприємства повинні зменшувати викиди. На жаль, ще й досі жодне з підприємств не визнано офіційно таким, що перевищують норми викидів в атмосферу. Та все ж перевищення є. Тож що  може стати на заваді промисловцям, що вони за несприятливих погодних умов їх зменшать? Мабуть, нічого. Але, можливо, міський голова знає щось, чого не знають інші.

Тож немає в нас інших затверджених мером заходів з недопущення перевищення норм викидів. Також немає у нас поки що й іншого міського голови, тому лишається читати ті порядки, які є.

Зате точно в нас є такі підприємства-забруднювачі, яких тільки до списку включили 37. Насправді їх ще більше.

Отже на сайті оприлюднено таке:

 

 Про затвердження порядків

 

 

здійснення оперативного контролю

за забрудненням атмосферного повітря та

реагування в період несприятливих метеорологічних

умов на території міста Кременчука

 

На виконання рішення Кременчуцької міської ради від 22.12.2016 «Про затвердження Програми заходів (дій) з метою недопущення перевищення нормативів гранично допустимих викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря в м. Кременчуці», з метою оперативного реагування на звернення мешканців щодо забруднення атмосферного повітря в місті, керуючись          ст.ст. 33, 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 19 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», ст. 27 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», Методикою прогнозу метеорологічних умов забруднення атмосферного повітря у м. Кременчуці, розробленою Українським гідрометеорологічним центром, відповідно до п. 5.1 Методичних вказівок «Регулирование выбросов при неблагоприятных метеорологических условиях. РД 52.04.52-85», п. 2.14 Інструкції про загальні вимоги до оформлення документів, у яких обґрунтовуються обсяги викидів, для отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами для підприємств, установ, організацій та громадян-підприємців, яка затверджена Наказом Мінприроди від 09.03.2006 № 108, згідно з листами Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської обласної державної адміністрації від 13.12.2017 № 3849/03-02-11 та Департаменту екологічної безпеки та дозвільно-ліцензійної діяльності Міністерства екології та природних ресурсів України від 19.01.2018 № 7/280-18:

1. Здійснювати оперативний контроль за забрудненням атмосферного повітря на території міста Кременчука:

- відділу оперативного контролю за станом у місті виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області;

- відділу екологічної безпеки виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області;

- комунальному підприємству «Науковий центр еколого-соціальних досліджень» Кременчуцької міської ради Полтавської області;

- Кременчуцькому міськрайонному відокремленому підрозділу лабораторних досліджень Державної установи «Полтавський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України»;

- Кременчуцькому міськрайонному управлінню Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області;

- Лабораторії спостережень за забрудненням атмосферного повітря                 м. Кременчука Полтавського обласного центру з гідрометеорології Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

2. Затвердити порядок здійснення оперативного контролю за забрудненням атмосферного повітря на території міста Кременчука              (додаток 1).

3. Затвердити порядок реагування в період несприятливих метеорологічних умов на території міста Кременчука (додаток 2).

4. Затвердити перелік суб’єктів господарювання, що знаходяться на території міста Кременчука, які за ступенем впливу на забруднення атмосферного повітря належать до першої та другої груп і мають розробляти та здійснювати заходи щодо охорони атмосферного повітря при несприятливих метеорологічних умовах у разі проведення прогнозування несприятливих метеорологічних умов гідрометеорологічними організаціями Державної служби України з надзвичайних ситуацій (додаток 3).

5. Розпорядження міського голови від 15.02.2012 № 67-Р «Про затвердження порядку здійснення оперативного контролю за забрудненням атмосферного повітря на території міста Кременчука» вважати таким, що втратило чинність.

6. Контроль за виконанням розпорядження покласти на першого заступника міського голови Пелипенка В.М.

 

Міський голова                                                                     В.О. МАЛЕЦЬКИЙ

 

Додаток 1

до розпорядження міського голови

 

 

Порядок

здійснення оперативного контролю за забрудненням атмосферного повітря на території міста Кременчука

 

1. Спеціаліст відділу оперативного контролю за станом у місті виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області в разі надходження звернень щодо забруднення атмосферного повітря в кількості більше п’яти з одного мікрорайону за годину повідомляє про це начальнику відділу екологічної безпеки виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області, завідувачу Кременчуцьким міськрайонним відокремленим підрозділом лабораторних досліджень Державної установи «Полтавський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України», директору комунального підприємства «Науковий центр еколого-соціальних досліджень» Кременчуцької міської ради Полтавської області та з’ясовує інформацію щодо поточних режимів роботи прилеглих до району забруднення підприємств з відповідальними особами у телефонному режимі.

2. Начальник відділу екологічної безпеки виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області приймає рішення про позаплановий (оперативний) виїзд пересувної муніципальної екологічної лабораторії комунального підприємства «Науковий центр еколого-соціальних досліджень» Кременчуцької міської ради Полтавської області (далі у схемах - ПМЕЛ КП НДЦ) за участю спеціалістів Кременчуцького міськрайонного відокремленого підрозділу лабораторних досліджень Державної установи «Полтавський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» (далі у схемах - Крем. МВПЛД ДУ «Полт. обл. лаб. центр»), визначає місце проведення вимірювань вмісту забруднюючих речовин в атмосферному повітрі.

3. Спеціалісти пересувної муніципальної екологічної лабораторії комунального підприємства «Науковий центр еколого-соціальних досліджень» Кременчуцької міської ради Полтавської області та Кременчуцького міськрайонного відокремленого підрозділу лабораторних досліджень Державної установи «Полтавський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» виконують вимірювання вмісту забруднюючих речовин в атмосферному повітрі та надають  протоколи з результатами у відділ екологічної безпеки виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області. 

4. Метеорологічною інформацією в позаробочий час забезпечує відділ оперативного контролю за станом в місті виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області.

5. Транспортом – пересувною муніципальною екологічною лабораторією –  забезпечує комунальне підприємство «Науковий центр еколого-соціальних досліджень» Кременчуцької міської ради Полтавської області.

6. Приладами для визначення наявності в атмосферному повітрі  загальнопоширених, небезпечних і специфічних забруднюючих  речовин згідно зі свідоцтвами про атестацію і відповідність та фахівцями  забезпечують Кременчуцький міськрайонний відокремлений підрозділ лабораторних досліджень Державної установи «Полтавський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» та комунальне підприємство «Науковий центр соціально-екологічних досліджень» Кременчуцької міської ради Полтавської області.

7. Кременчуцьке міськрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби у Полтавській області в разі виявлення перевищень максимально разових гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин вживає заходи в межах своїх повноважень.

8. Начальник Лабораторії спостережень за забрудненням атмосферного повітря м. Кременчука Полтавського обласного центру з гідрометеорології Державної служби України з надзвичайних ситуацій (далі у схемах - ЛСЗА                м. Кременчука) повідомляє відділ екологічної безпеки виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області про виявлення на стаціонарних постах спостереження будь-яких перевищень максимально разових гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин, а також надає дані спостережень на вимогу виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області.

9. Відділ екологічної безпеки виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області у разі виявлення перевищень максимально разових гранично допустимих концентрацій (далі у схемах - ГДК) забруднюючих речовин на межі санітарно-захисних зон підприємств передає інформацію першому заступнику міського голови для звернення у відповідні контролюючі органи з метою подальшого реагування.

Функціональна схема взаємодії додається.

 

Керуючий справами

виконкому міської ради                                                       Р.В. ШАПОВАЛОВ

 

Начальник відділу екологічної безпеки

виконавчого комітету Кременчуцької

міської ради Полтавської області                                                 О.М. ФЕДЮН

Додаток 2       

до розпорядження міського голови

 

Порядок

реагування в період несприятливих метеорологічних умов на території міста Кременчука

 

1. Працівники Лабораторії спостережень за забрудненням атмосферного повітря м. Кременчука Полтавського обласного центру з гідрометеорології Державної служби України з надзвичайних ситуацій передають за допомогою телефонної та електронної мережі зі зворотним підтвердженням попередження першого (I) ступеня про очікувані метеорологічні умови високого забруднення атмосфери (далі - МУВЗ) або про настання МУВЗ до відділу оперативного контролю за станом в місті виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області та підприємствам згідно із затвердженим переліком (додаток 3).

2. Спеціаліст відділу оперативного контролю за станом в місті виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області передає оповіщення про несприятливі метеорологічні умови начальнику відділу екологічної безпеки виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області, начальнику відділу прес-служби виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області, завідувачу Кременчуцьким міськрайонним відокремленим підрозділом лабораторних досліджень Державної установи «Полтавський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» та директору комунального підприємства «Науковий центр еколого-соціальних досліджень» Кременчуцької міської ради Полтавської області.

3. Спеціалісти відділу прес-служби виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області та відділу оперативного контролю за станом в місті виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області розміщують інформацію про несприятливі метеорологічні умови для електронного оповіщення населення на офіційному сайті та сторінках у соціальних мережах.

4. Спеціалісти пересувної муніципальної екологічної лабораторії комунального підприємства «Науковий центр еколого-соціальних досліджень» Кременчуцької міської ради Полтавської області та Кременчуцького міськрайонного відокремленого підрозділу лабораторних досліджень Державної установи «Полтавський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» виконують вимірювання вмісту забруднюючих речовин в атмосферному повітрі, надають протоколи з результатами у відділ екологічної безпеки виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області та оприлюднюють інформацію на офіційних сайтах. 

5. Підприємства згідно із затвердженим переліком (додаток 3) у разі отримання попередження першого (I) ступеня повинні вжити заходів щодо регулювання викидів забруднюючих речовин відповідно до першого режиму роботи в період несприятливих метеорологічних умов. Крім того, підприємства, які мають відомчі лабораторії, забезпечують посилений контроль викидів забруднюючих речовин в атмосферу безпосередньо на джерелах викидів і на межі санітарно-захисної зони та оприлюднюють результати контролю під час несприятливих метеорологічних умов на офіційному сайті підприємства.

Функціональна схема реагування в період несприятливих метеорологічних умов (далі у схемах - НМУ) додається.

 

Керуючий справами

виконкому міської ради                                                       Р.В. ШАПОВАЛОВ

 

Начальник відділу екологічної безпеки

виконавчого комітету Кременчуцької

міської ради Полтавської області                                                 О.М. ФЕДЮН

 

Додаток 3       

до розпорядження міського голови

 

Перелік суб’єктів господарювання, що знаходяться на території міста Кременчука, які за ступенем впливу на забруднення атмосферного повітря належать до першої та другої груп і мають розробляти та здійснювати заходи щодо охорони атмосферного повітря при несприятливих метеорологічних умовах у разі проведення прогнозування несприятливих метеорологічних умов гідрометеорологічними організаціями Державної служби України з надзвичайних ситуацій

 

 1. Публічне акціонерне товариство «Полтаваобленерго» Філія Кременчуцька ТЕЦ
 2. Публічне акціонерне товариство «Транснаціональна фінансово-промислова нафтова компанія «Укртатнафта»
 3. Публічне акціонерне товариство «Кременчуцький сталеливарний завод»
 4. Приватне акціонерне товариство «Кременчуцький завод технічного вуглецю»
 5. Державне підприємство «Південна залізниця» Відокремлений підрозділ «Вагонне депо Кременчук» (Промивально-пропарювальна станція)
 6. Товариство з обмеженою відповідальністю «Науково-виробнича фірма «Техвагонмаш»
 7. Товариство з обмеженою відповідальністю «Виробниче об’єднання «Авто-Холдинг»
 8. Товариство з обмеженою відповідальністю «СТЕЙТ ОІЛ»
 9. Товариство з обмеженою відповідальністю «ПСЬОЛ ЛТД» (нафтобаза)
 10. Публічне акціонерне товариство «Кременчуцький колісний завод»
 11. Публічне акціонерне товариство «АВТОКРАЗ»
 12. Публічне акціонерне товариство «Кременчуцький завод дорожніх машин»
 13. Публічне акціонерне товариство «Крюківський вагонобудівний завод»
 14. Кременчуцьке дочірнє підприємство № 503 закрите акціонерне товариство  «Сантехмонтаж-60»
 15. Публічне акціонерне товариство «Джей Ті Інтернешнл Україна»
 16. Товариство з обмеженою відповідальністю «Механічно-ремонтний завод»
 17. Комунальне підприємство «Кременчукводоканал» Кременчуцької міської ради
 18. Публічне акціонерне товариство «Кременчуцьке кар'єроуправління «Кварц»
 19. Товариство з обмеженою відповідальністю «ЛІДЕР СНЕК»
 20. Публічне акціонерне товариство «Кременчуцька кондитерська фабрика «Рошен»
 21. Приватне підприємство «Виробничо-торгова компанія «Лукас»
 22. Публічне акціонерне товариство «Кременчуцький річковий порт»
 23. Товариство з обмеженою відповідальністю сільськогосподарське підприємство «НІБУЛОН», філія «Кременчуцька»
 24. Приватне акціонерне товариство «ГІРНИК» (промисловий майданчик)
 25. Комунальне підприємство «Кременчуцьке підрядне спеціалізоване шляхове ремонтно-будівельне управління»
 26. Колективне підприємство «Завод залізобетонних виробів №1»
 27. Товариство з обмеженою відповідальністю «АВМ АМПЕР»
 28. Приватне акціонерне товариство «Кременчукм'ясо»
 29. Товариство з обмеженою відповідальністю «Нова Холдінг»
 30. Приватне акціонерне товариство «Обод»
 31. Публічне акціонерне товариство «УКРТРАНСНАФТА» Філія «Придніпровські магістральні нафтопроводи»
 32. Товариство з обмеженою відповідальністю «СОФТ ЕНЕРДЖІ»
 33. Товариство з обмеженою відповідальністю «Мало-Кохнівський кар'єр»
 34. Товариство з обмеженою відповідальністю «Генеруюча компанія Укрспецтепло»
 35. Товариство з обмеженою відповідальністю «Кременчуцький хлібокомбінат»
 36. Квартирно-експлуатаційний відділ м. Полтава (військове містечко №29)
 37. Товариство з обмеженою відповідальністю "Сокар Петролеум" (АЗС №08/2)

 

Керуючий справами

виконкому міської ради                                                       Р.В. ШАПОВАЛОВ

 

Начальник відділу екологічної безпеки

виконавчого комітету Кременчуцької

міської ради Полтавської області                                                 О.М. ФЕДЮН

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Скромний і делікатний художник відкрив у Кременчуці виставку своїх робіт. ФОТО 1216 0
Відпочити у Єгипті й Туреччині виявилося набагато дешевше, ніж на курортах України: порівняння цін 1940 0
Вперше кременчужанин на Євро: Роман Безус вийшов на поле за 2 хвилини до переможного гола 1671 0