Новини з 1996 року

Малецький створює солодке життя нардепові Шаповалову та своїм заступникам. До чого тут кременчужани?

Валерія Макряшина 09 січня 2019 11:20 1441 0

Запит, який стосується основного фундаменту спокою наших чиновників — їхньої заробітної плати, зачитала сьогодні, 9 січня, на позачерговому засіданні Кременчуцької сесії міськради депутат Оксана Піддубна.

У запиті вона просила оприлюднити суми заробітних плат членів виконавчого комітету Кременчуцької міської ради та керівництва комунальних підприємств. Бо, на її думку, наразі у виконкомі спостерігається стабільна тенденція: "Мер зі своєю командою встановлює мешканцям чи не найвищі тарифи в Україні, а собі, своєму "босу"-кнопкодаву Шаповалову та своєму оточенню створює "солодке життя" у вигляді надвисоких зарплат, премій та інших привілеїв. І, звісно, всі привілеї та надвисокі зарплати максимально приховуються від мешканців, які утримують усю цю "фіолетову зграю мародерів".

Оксана Піддубна навела наочний приклад цього: 20 листопада 2018 року, під час відкритих слухань з приводу чергового підвищення тарифів, які, до речі, вищі, ніж у тій же Литві, в директора КП «Теплоенерго» раптом трапилася амнезія, як тільки-но вона його запитала про заробітну плату за останні два місяці.

"Він геть забув, що його основна зарплата - 24 569 грн і що мер погодив йому премію у 88%, а це плюс іще майже 22 тисячі гривень. А вже на засіданні виконкому, на якому мер затвердив ці "геноцидні" тарифи, на питання: "Звідки кошти на премію директору Теплоенерго?" - сам же директор повідомив, що це – провокаційне питання, а мер з ним погодився...» - додала Піддубна.

Згадала вона й про віце-мера Ольгу Усанову, яка отримала у вересні 75 тисяч гривень зарплати, з яких 35 тисяч - на так зване оздоровлення. Так само й віце-мер Кравченко отримав на оздоровлення матеріальної допомоги понад 30 тисяч гривень тощо. Тож депутатку, як і більшість свідомих кременчужан, які, напевно, бачили або чули про зарплати наших керманичів, дивує одне: 

"Чим хворі віце-мери Кравченко та Усанова, що їм на оздоровлення з бюджету міста виділено 65 тисяч гривень, у той час як захисник України, кременчужанин Василь Малєєв не може зібрати 60 тисяч гривень на вкрай необхідну операцію та лікування? Тільки вдумайтеся, коштів на оздоровлення двох віце-мерів вистачило б на порятунок життя бійця... Нагадую, що мер Малецький у своїй передвиборчій програмі обіцяв прозорість, а при цьому не витримує оприлюднення правди про свої заробітки та про заробітки свого оточення. Про це свідчить його реакція на плакати з інформацією про зарплати можновладців, адже він зриває їх і топчеться по них. Тільки ж не по плакатах топчеться "шановний" мер, а по гіркій правді, по оцінці своєї роботи, по своєму головному досягненню - встановленню найвищих тарифів в Україні на тепло та гарячу воду", - підсумувала депутат.

У зв'язку з цим Оксана Піддубна подумала, що мешканцям міста було б добре знати, наскільки дорого їм обходяться "слуги народу", тому вимагала, щоб міський голова надав доручення відповідним службам оприлюднювати на офіційному веб-порталі Кременчуцької міської ради поточну інформацію про щомісячні заробітні плати з усіма нарахуваннями таких бюджетних працівників: Міського голови, радників міського голови, всіх членів виконавчого комітету Кременчуцької міської ради, директорів комунальних підприємств та всіх їх заступників, усіх депутатів Кременчуцької міської ради, які працюють у бюджетній сфері та отримують зарплату з місцевого бюджету.

Піддубна додала, що такий досвід з оприлюднення інформації високопосадовців успішно запроваджено в містах Києві та Мукачеві. 

Інформація буде вкрай корисною для мешканців міста, але запит не підтримали більшість депутатів. Із присутніх 27 - "ЗА" проголосували тільки 16. 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 174 0
Кременчук став містом, в якому Україна та Казахстан міцно закріпили свої відносини. ФОТОрепортаж 560 0
Яким ти був, Кременчук? Фотографії старого міста, якого ми не знали. ФОТО 690 0