Новини з 1996 року

Макс Кідрук у Кременчуці: про гепардів, авторське право та третю частину "Бота"

Ксенія Омельченко 03 листопад 2017 16:21 1029 0

Український письменник і мандрівник Макс Кідрук завітав до Кременчука в межах туру #НОІМ, який має охопити 100 міст України. До слова, Кременчук став уже 30 містом у списку.

Через те, що в нашому місті Макс буває лише раз на кілька років, письменнику довелося презентувати одразу кілька своїх останніх книжок. Серед них - "Твердиня", "Зазирни у мої сни" та новенька "Не озирайся і мовчи".

Перша з них пов'язана з мандрівкою автора до країни своєї мрії - Мексики. Мріючи потрапити туди з дитинства, у 2008 році він нарешті покинув усе й вирушив за океан. Справжньою неприємністю для Макса стала звістка від товариша, що той не може поїхати з ним, як планувалося раніше. До того ж він майже зовсім не знав іспанської, окрім двох висловів - "por favor" та "cabra".

Але все минулося, мандрівка виявилася вдалою, а розповіді Макса викликали захоплення у його друзів настільки, що йому запропонували написати книгу. І він написав. Так з'явився його перший тревелог  - "Мексиканські хроніки. Історія однієї мрії".

Тоді ж письменник надіслав свій рукопис у шість найбільших видавництв України. 

"І від усіх я успішно отримав відмову", - посміхаючись пригадував Макс.

Та його невтомних друзів це не зупиняло. Його подруга потайки відправила рукопис тревелога на конкурс "Коронація слова", де він отримав ІІ премію.

- Коли я зійшов зі сцени зі статуеткою в руках, переді мною вишикувалися всі ті шість видавництв, які півроку тому мені відмовили. Цього разу в них були в руках контракти з ручками, показуючи мені, куди ставити підпис, щоб видати мою книгу, - продовжував Макс.
 


 

Написавши ще 4 тревелоги, письменник поступово перейшов до іншої літератури. До написання таких книг, які він сам у першу чергу купує. Це були і пригодницькі романи, і технотрилери, і психотрилери. Зараз літератор "дрейфує" до соціально орієнтованої прози.

Вважаючи, що читачі й самі гарно прочитають книжки, письменник принципово не читає свої твори на презентаціях. Натомість у доволі відкритій та щирій формі ділиться спогадами, думками й дослідженнями, на які його наштовхують мандрівки.

– Я багато мандрую, я збираю пазлики інформації про цивілізації, про природу, про людей, про тварин і постійно намагаюся звести все до спільного знаменника, – поділився Макс Кідрук. – Кожна жива істота на цій планеті має свою умовно-корисну функцію, адже в нашому світі все надзвичайно тісно взаємопов’язано.

Після розповідей про свої мандри, про найспритніших тварин - гепардів, що підтримують нинішню еконішу, але, на жаль, невпинно вимирають, попри намагання людства зберегти цей вид, про найстрашнішу тварину Африки - медоїда (honey badger), про яку мало хто чув, але вона вражає своєю унікальністю, автор перейшов до своїх літературних доробок.

Макс Кідрук приділив увагу трьом романам, зробивши невеликі презентації про кожен із них та продемонструвавши еволюцію буктрейлерів до своїх творів.
 


 

Відтак аудиторія ознайомилася з психотрилером «Твердиня» 2013-го року, минулорічним драматичним технотрилером «Зазирни у мої сни» та новим романом «Не озирайся і мовчи», що побачив світ у вересні цього року. 

«Не озирайся і мовчи» — роман, який зачіпає цілу низку актуальних питань сьогодення, а саме: взаємовідносини батьків і дітей, труднощі в порозумінні поколінь, дитячу жорстокість, цькування однолітків та нестерпне підліткове бажання втекти від реальності, яка не влаштовує.

За словами автора, це роман про підлітків, але не для підлітків. Знайомство чотирнадцятирічного Марка з дівчиною Сонею приводить його до особливого місця, яке ніби застигло в часі. Це місце здатне сховати будь-кого, хто прагне втекти від реальності, і для того, аби туди потрапити, достатньо не озиратися й мовчати. Є лише одна проблема: в такому місці часом з’являються речі, страшніші за те, від чого ховаєшся.

У промотурі Макс Кідрук не лише представляє свій новий роман, а й відкриває завісу свого наступного твору під назвою «Де немає бога». Ідея роману зародилася ще 5 років тому, і ось настав час її втілити.

На написання книги Макса наштовхнула одна з найжахливіших авіакатастроф, що сталася на території Нової Зеландії в мирний час: у 1979 році рейс 901 авіакомпанії Нова Зеландія  врізався в гору Еребус на острові Роса в Антарктиді. Вночі перед вильотом керівництво авіакомпанії «підкорегувало» маршрут без попередження екіпажу і через природне явище «white-out» пілоти не помітили гору і врізалися в неї. Всі 237 пасажирів, що здійснювали оглядовий політ, і 20 членів екіпажу загинули.
 


 

Кідрук тривалий час шукав, як прив’язати історію Нової Зеландії до України, і не так давно знайшов на планеті Земля ідеальне місце, яке дуже легко, можна сказати, ідеально лягає в контекст України. Роман «Де немає бога» про сімох уцілілих в авіакатастрофі людей: чотирьох чоловіків, двох жінок і дівчинку.

Це книга, яка вийде в друк уже наступного року, про багаж  досвіду, з яким кожен із персонажів підійшов до авіакатастрофи, і саме цей досвід впливає на поведінку героїв під час боротьби за виживання.

Відповіді на всі питання щодо таємничого місця, яке близьке до України, та про долі героїв майбутнього роману всі зацікавлені дізнаються у наступному році після виходу книги Макса Кідрука «Де немає бога» у світ. Сам письменник зазначає, що вже не може дочекатися, коли приїде знову.

Наостанок відвідувачі поставили кілька запитань письменнику. Так присутні дізналися, що третій "Бот" якщо і буде, то нескоро. А ще що Макс - агресивний атеїст. Відкриваючи для себе світ науки, він усе більше переконується, що релігія - це безглуздя.

- У мене є логічний ланцюг створення світу. Від "Великого вибуху" і до реіонізації, тобто утворення галактик та окремих зірок. І я не знаю, куди мені додати бога. У тому вигляді, в якому його подають нам.

Після зустрічі традиційно автор пропонував придбати його книги, роздаючи автографи шанувальникам.
 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 2895 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 3368 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 3815 0