Новини з 1996 року

Мітинги замість доказів. Суд у Гадячі у справі вбивства екс-мера Кременчука сьогодні. Фото

Олександр Курилов 19 листопад 2018 16:30 712 0

У Гадячі, біля будівлі районного суду, де триває судовий процес з розслідування факту вбивства екс-мера Кременчука, сьогодні - мітинг.

Більшість учасників цього заходу – підлітки, розповідає «Програмі плюс» кореспондент телекомпанії «Візит» Євген Бодаква, який перебуває на засіданні суду.

«Запитав про причину перебування молодих людей під судом. Відповіли, що вони не знають, кого звинувачують. Деякі навіть не знають, чиї вони портрети тримають. Звідки вони - не зізнаються, кажуть, з України. 

Вони взагалі практично нічого не знають. Лише одна з учасниць повідомила, що вона фанатка футболу і знає, що Бабаєв - футболіст», - зазначив репортер.

Про мітинг також написали репортери Гадяцького Інтернет-видання «Базар-медіа».

Журналісти Гадяча повідомляють, що «…більшість із натовпу не зізнаються, звідки приїхали, а дехто навіть не розуміє, з якою метою. Інше з гадяцьких повідомлень - що "організатора цього заходу встановити не вдалося».

Слід додати про причину мітингу перед судом, коли молоді люди мітингують, але не можуть сказати, з якою метою вони приїхали.

А мета в цій справі одна – тиск на суд.

Присутність підлітків з плакатами, на яких вимагають прискорити все, говорить, що, попри всі обвинувачення, в прокуратури немає доказів, що саме ті люди, яких обвинувачено, є справді винними. Інакше таких мітингів не було б взагалі. 

Натомість аргументів, що за злочином стоять нинішні бізнес-чиновники, вистачає.

І мова тут у першу чергу про 30 мільйонів гривень готівкою, які позичав колишній мер Кременчука й перед терміном повернення яких його було вбито, а кошти родині повернули лише через два роки після вбивства.

Як відомо, 2  вересня 2014 р. міліція повідомила про затримання чотирьох підозрюваних у скоєнні вбивства мера Бабаєва та судді Лободенка. Серед затриманих – керівник кременчуцької телекомпанії «Візит» Олександр Мельник.

Розгляд обвинувачення в суді розпочато у 2015 році. Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справа була передана для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Тепер цю справу розглядає суд у Гадячі.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись