Новини з 1996 року

Місцеві вибори 2015. Аналіз кандидатів від БПП "Солідарність"

Андрій Михайленко 22 жовтня 2015 09:29 3016 0

Напередодні виборів редакція вирішила здійснити аналіз кандидатів у депутати до міської ради та на посаду мера. Попри різноманітні лозунги типу, що слід голосувати серцем, ми вважаємо, що в першу чергу свій вибір слід робити виключно на підставі холодного аналізу фактів.

Свій перший огляд вирішили розпочати зі списку БПП "Солідарність", ознайомившись з яким ми побачили багато цікавих прізвищ. Одразу маємо зазначити, що зупинимось лише на деяких, на яких редакція має інформацію, отриману з відкритих джерел.

 

ВІКТОР КАЛАШНИК - КАНДИДАТ НА ПОСАДУ МЕРА

Ще діючий перший заступник міського голови нам яскраво запам'ятався завдяки наступним моментам.

 

 

ПЕРШЕ. Одразу після вбивства Бабаєва Калашник намагався перебрати на себе повноваження виконуючого обов'язки міського голови вже під час сесії міської ради 31 липня минулого року, хоча згідно до статті 42 Закону України дані обов'язки мав би виконувати секретар міської ради Василь Івко. Такі "маневри" першого заступника мера змусили місцевих активістів звернутись із заявою про злочин з боку Калашника до прокуратури. Було відкрито кримінальне провадження. Згідно наявної в редакції заяви активістів (дивись у фотоальбомі до статті), Івко домовився про із Калашником про "розподіл cфер впливу", де Калашник брав на себе виконавчий комітет, хоча замість нього керувати виконокомом мав би сам Івко.

Подальша доля зазначеного кримінального провадження невідома, але саме намагання Калашника та Івка діяти всупереч закону насторожує.

ДРУГЕ. За час перебування Калашника на посаді першого заступника мера ми зафіксували, що фірма його сина Євгена Калашника отримала підряди в дитячих садках міста на загальну суму у 872 тис. гривні. Слід зауважити, що окрім фірми молодшого Калашника на дані підряди претендували й інші будівельники, але їм не пощастило.

Що цікаво, разом з молодшим Калашником іншим співзасновником та директором згаданої ТОВ "Укрбудкомсервіс" є кандидат в мери Хохлова Михайло (!). При таких обставинах не слід відкидати версію про те, що Калашник виставив пана Хохлова на вибори технічним кандидатом для відбору голосів у своїх конкурентів.

Невдовзі після наших публікацій про дане підприємство прізвище Калашник зникло із переліку її засновників.

ТРЕТЄ. Ще в березні цього року ми звернули увагу на ТОВ "Житлоінвест", яке  за фантастичною розцінкою в  67 копійок/метр квадратний орендує землю навпроти готелю "Кремінь". Як не дивно, але й тут пан Калашник, але Євген, є керуючою особою.

 

 

Переглядаючи список засновників ТОВ "Житлоінвест" ми приходимо до офшорки  Врабіно Холдінгз Лімітед, яка у свою чергу є засновницею ТОВ "Міс". Останнє ж традиційно пов'язують з бізнесменом Ігорем Кушніром, який влітку засвітився на уставночих зборах полтавського облосередку Опозиційного блоку, що проходив в Кременчуці.  

Маючи такий ланцюжок, можемо зробити припущення, що по факту у Оппозиційного блоку та БПП "Солідарність" в Кременчуці є одна й таж особа, що впливатиме на роботу даних політсил в міській владі. 

Що ж до самого факту оренди землі навпроти готелю "Кремінь" маємо вказати, що існує висока вірогідність того, майбутня діяльність Калашника буде направлена не на досягнення інтересів громади.

ЧЕТВЕРТЕ. Пан Калашник не був помічений у симпатіях до громадських активістів. Про ненависть до них ми хіба-що чули від Павленко Ганни. Але на січневій сесії міської ради пан Калашник звернувся до секретаря міської ради з проханням "набити морду" Леоніду Харченко, але при цьому забув про працюючий мікрофон. Така витівка Калашника стала надбанням широкого загалу. В чому й Вам промонуємо пересвідчитись (з 12:50 хвилини). 

Зрештою "пропозиції" Калашника викликали гнів серед користувачів соцмереж.

 

 

КАНДИДАТИ В ДЕПУТАТИ ДО МІСЬКОЇ РАДИ

Ознайомившись зі списком кандидатів, для себе ми вибрали наступних кандидатів, котрі варти уваги.

Котляр Віталій, який незаконно забудовує прибережно-захисну смугу Дніпра в районі Малокохнівського кар'єру.

 

 

На даний час над самою дніпровською кручею видніються два котеджі-близнюки. З цього приводу міліція мала б вже відкрити кримінальне провадження по факту самовільного захоплення депутатом землі та її забудови. Але про таке нам невідомо. 

Висновок: пан Котляр не дуже законослухняний громадянин, особливо - щодо статті 89 Водного кодексу України.

 

Котеджі пана Котляра на схилі Дніпра

 

Козаченко Наталя. Дана пані  невідома широкому загалу, але її робота на ПП "ТОМС" виводить нас ТОВ "ТРК "Кременчук", яке завідує ТРК "Галактика", по якому до бюджету міста недоплачуються значні суми коштів. Структура власників даної ТРК дозволяє нам вказати на те, що пані Козаченко входить в оточення нардепа Юрія Шаповалова та Віктора Калашника.

Яцина Олександр. Про пана Яцину нічого поганого сказати не можемо за виключенням побажання не забути наступного разу зазначити в своїй декларації фактичне користування розкішним Audi Q7 у спортивній комплектації S-Line, приблизною вартістю 2 млн. гривень.

 

Машина-мрія у використанні пана Яцини.

 

Пелипенко Володимир. Помічник народного депутата України Юрія Шаповалова. Згідно даних випущеної до виборів газети БПП "Солідарність" по Кременчуку, пан Пелипенко приймав участь у створенні Молодіжного парламенту Кременчука, ресурси котрого помічені у використанні в брудних технологіях відночно кандидатів

Слід також вказати, що жінка пана Пелипенко, котра нині є директором ТОВ "Алькорцентр", вчора намагалась взяти на поруки одіозного Олександра Головача, по якому зараз відбувається суд щодо побиття громадського активіста Леоніда Харченка. Але суд в клопотанні підприємства жінки пана Пелипенко відмовив.

 

Пелипенко та Шаповалов чаклують з підписами проти будівництва Біланівського ГЗК. Фото: Фейсбук Юрія Шаповалова

 

Мовчан Ірина. Виходячи з даних соціальних мереж, по-батькові та скандалу із незаконною забудовою Дніпра в прибережно-захисній смузі Дніпра, дана громадянка приходиться сестрою народного депутата Шаповалова Юрія.

Згідно передвиборчої газети БПП "Солідарність" пані Мовчан є директором ПП "САВ-ЮР". Але не вказана інформація про перебування до цього часу на посаді керівника приватного підприємства "Апілак", котре має в користуванні земельну ділянку по вулиці Флотській,10.

Дана земля вже не один раз привертала до себе увагу правоохоронців. Міліція цього літа навіть розпочала кримінальне провадження, але про його долю нічого не відомо. Так само депутатські комісії міськради намагались розібратись з питанням незаконної забудови та самовільного захоплення землі. Але й віз й нині там.

Зрештою Шаповалову довелось виправдовуватись перед журналістами Телеграфу, де він прохопився про те, що база відпочинку ще не добудована (!). А як щодо заборони здійснювати капітальну забудову, як того вимагає стаття 89 Водного кодексу України ?

Отже, пані Мовчан Ірина є вкрай непростим кандидатом в депутати.

 

 

Козін Юрій. Ще одна людина з оточення нардепа Шаповалова, оскільки є директором ТОВ "ТРК "Кременчук", яке керує ТРК "Галактика", по якій нещодавно виникнув скандал щодо несплати коштів плати за землю. Даний конфлікт є неоднозначним.

Кравченко Дмитро. В передвиборчій газеті БПП зазначено, щоь кандидат громадського формування являється членом громадського формування "Каскад", з приводу якого влітку у міськраді точились суперечки щодо того давати чи не давати коштів. Основним лобістом надання коштів міськрадою формуванню "Каскад" виступав пан Кравченко. Але фінансове управління виконкому спроби Кравченка зарубало під корінь, оскільки "Каскад" офіційно не являвся суб'єктом АТО.

В цьому випадку пан Кравченко міг особисто допомогти формуванню "Каскад", оскільки об'єктивно мав для цього можливості. Згідно оприлюдненої нещодавно представниками проекту Декларатор інформації у пана Кравченка в автопарку серед чотирьох авто є дві "Міцубісі-Аутлендер", одну з яких в разі бажання можна продати, а виручені кошти направити на потреби підвищення обороноздатності (приклад - Володимир Пилипенко зі своїм "ВЕПР"). 

 

 

ЖИТИ ПО-НОВОМУ НЕ ВИЙДЕ

Такий висновок напрошується після перелічування вказаних кандидатур. По кременчуцькому осередку БПП "Солідарність" проглядаються ті ж самі тенденції, що й загалом по Україні. У списку можна знайти як колишнього комуніста та й помічника колишнього регіонала.

Партія не відповідає вимогам сьогодення. Воно й не дивно, оскільки особа чиїм іменем названо політсилу в умовах, коли Росія визнана агресором, підтримує її армію нападу не тільки сплачуючи податки в бюджет ворога, але й нарощуючи при цьому виробництво. Кримінальним кодексом України це розцінюється як державна зрада. Але продовжимо. 

Учасників Майдану у списку кременчуцької БПП ми не знайшли, але справжнього учасника АТО в особі Володимира Полякова - так. Але навряд чи він зможе впливати на політику партії в міськраді.

 

 

 

Теги: Політика КременчукаМісцеві вибори 2015Резонанс Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 203 0
Кременчук став містом, в якому Україна та Казахстан міцно закріпили свої відносини. ФОТОрепортаж 572 0
Яким ти був, Кременчук? Фотографії старого міста, якого ми не знали. ФОТО 709 0