Новини з 1996 року

Міст через Ворсклу в Полтаві відремонтують. У Кременчуці через Дніпро - ні. Чому?

Валерія Макряшина 22 травня 2019 11:05 1110 0

Наші мости вже давно втомилися. 

Здивувати нікого не вийде, коли скажемо, що більшість з мостів України потребують негайного ремонту. Втім реалізувати це бажання на 100% Міністерству інфраструктури України (МІУ) з року в рік чомусь не виходить, бо традиційно не вистачає коштів. У цей час мости, як на зло, тріщать по швах і нагадують про себе виключно в негативному контексті.

Так продовжує свої страждання Крюківський міст через Дніпро, який з'єднує правобережну частину Кременчука - Крюків з лівобережною. Через міст проходять дві траси державного значення: «Бориспіль - Дніпро - Запоріжжя» і «Полтава - Олександрія».

Про ремонт цього мосту мріють тисячі кременчужан, проте, крім щорічного "оновлення" асфальтного покриття, нічого не робиться, а міст, за словами наших чиновників, досі знаходиться в аварійному стані.

Втім, як зазначають в "Укрзалізниці", на балансі якої знаходиться наш міст, він  не в аварійному стані й стояти йому ще довго - років 30 точно. Тож не переймайтеся. Кременчуцька мерія й не переймається. З останнього, на що сподіваються наші чиновники, - це кредитні кошти з Китаю. 

У той час управління ЖКГ Полтавської міськради чекати не стало. Днями вони підписали договір з Дніпровським університетом про обстеження ще одного аварійного мосту через Ворсклу, який розташований на Південному вокзалі. 

За 150 тис. грн інженери мають зробити обстеження і видати висновок щодо стану мосту. Наразі відомо, що весняні паводки за довгі роки вимили дно під опорами. Підмостки з дерева навколо опор згнили і там утворилися ями глибиною 1,5 м. Восени минулого року інженери попереджали, що міст може похилитися. 

Після цього управління ЖКГ звернулося в Київ до будівельної організації. У кінці березня столичні спеціалісти поставили на міст маячки, які визначали коливання. 20 травня інженери знову приїхали, оглянули міст, перевірили маячки, щоб визначити динаміку коливань.

У цю п’ятницю в Полтаву мають приїхати кандидат технічних наук і доктор технічних наук з Дніпровського університету. Вони зроблять остаточний висновок.

За словами начальника рятувально-водолазної служби Полтави Євгена Савчука, арматура знизу - «гола». 

Експертам потрібно два дні, щоб зробити висновок. Далі вони передадуть його місту, а управління ЖКГ підрахує, скільки потрібно коштів на ремонтні роботи.

У цей час наші чиновники не рипаються і зайвих рухів не роблять. Але факт залишається фактом - Крюківський міст давно знаходиться як мінімум у напіваварійному стані, нічого не змінюється, можна сказати, з початку незалежності України. Єдине, що змінюється на мосту, це реклама на величезних банерах. 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 1266 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 1930 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 2468 0