Новини з 1996 року

Міський голова Малецький наніс Кременчуку репутаційні втрати. Або як правильно кинути інвестора

Олександр Курилов 25 лютого 2018 14:27 1421 0

Надалі Кременчук може не очікувати приходу в місто приватних інвесторів з Європи.

Причина – такі інвестори якщо й надумають створювати в нас робочі місця, то все одно через дії керівництва міста втратять усе, що в них було.

Це остання прес-конференція міського голови Кременчука Віталія Малецького та його відповіді представникам ЗМІ стосовно бізнесу і Деївського звалища. 

Запитання ж таке: чому чиновники мерії відмовили в реалізації багаторічного проекту німецькому інвестору Йоргу Майснеру, який планував виробляти газ на Деївському звалищі, натомість на цьому місці нині працює фірма «Кліар Енерджі»?

Передмова досить проста – німець притяг з Німеччини труби на Деївське звалище, пробурив свердловини, аби по трубах можна було викачувати газ, і провів необхідні дослідження.

У підсумку його восьмирічної діяльності вже місцеві депутати відмовилися продовжувати з Йоргом співпрацю, а сьогодні ми бачимо, як по цих трубах уже інше приватне підприємство робить те, що заборонили робити інвестору.

«На комунальному полігоні (на території КАТП-1628) працює підприємство («Кліар Енерджі Кременчук» - авт) за договором з КАТП-1628. У нього кілька функцій.

Перша - це виведення зайвого газу (метану) - дегазація звалища. І друге - вони встановили обладнання для виробництва електроенергії. Це нормальні взаємини господарюючих суб'єктів: КАТП-1628 і цього підприємства», - така відповідь мера Малецького, який не став загострювати увагу на питанні, чому дозвіл на роботу німецького інвестора повинна була давати сесія міськради, а, виявляється, можна було обійтися угодою з КАТП-1628 і все.

За інформацією Віталія Малецького, КАТП-1628 отримує від нового підприємства, яке проводить діяльність на звалищі, приблизно 600 тисяч гривень за рік.

Інше від «батька міста» - про те, що німець сам винен у тому, що його кинули.

«Для нього був важливий не результат, а процес. Він обслуговував обладнання, приїжджав, отримував пропозиції щось покращити, аналізував... А прийшла інша компанія і за місяць зробила те, що не могли зрушити з місця протягом 10 років. Це ефективність менеджменту», - зазначив міський голова.

Про що пан Малецький не сказав, так це про ціну його рішення для Кременчука, а вона така.

Якщо говорити чесно, то в міськвиконкомі німця просто водили за ніс.

Чоловік думав, що тут справді налаштовані на співпрацю, але виявилося, Кременчуку були цікаві лише його ідея про видобуток газу на звалищі для виробництва електрики, труби й вісім свердловин, були пробурені за кошти Кіотського протоколу.

Те, як Віталій Малецький вчинив із закордонним інвестором, якого жорстко кинули, буде зайвим нагадуванням підприємцям, що з нашими чиновниками справу вести не можна.

Тут слід згадати слова міського голови до представників посольства Литви, аби в Кременчуці можна було створити підприємство з виготовлення литовських лічильників тепла.

І зрозуміло, після того, як у місті вчинили з німцем Йоргом, бажаючі ризикувати навряд чи знайдуться.

Мова про репутаційні втрати Кременчука, коли кожен іноземний підприємець при згадці про наше місто й можливості відкрити нові робочі місця відтепер пригадуватиме, як його мовою звучать слова «розвод», «кидалово» і «шахраї».

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 908 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 1342 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 1792 0