Новини з 1996 року

Міська влада хоче взяти у кредит майже 44 млн євро. Чи не збанкрутує Кременчук?

Віктор Крук 25 травня 2016 16:30 1337 0

Проект рішення міської ради «Про надання дозволу та підтримку участі КП «Кременчукводоканал», КП «Міськсвітло», Кременчуцького КАТП 1628, КП «Теплоенерго» у проекті «Програма розвитку муніципальної інфраструктури України» виноситься на розгляд чергової сесії, яка відбудеться 31 травня.

Цей проект сьогодні обговорювали на засіданні постійної депутатської комісії з питань житлово-комунального господарства та управління комунальною власністю. Начальник УЖКГ Іван Москалик пояснив, що минулого року між Україною та Європейським Інвестиційним банком було підписано угоду про залучення в муніципальний сектор кредитних коштів у розмірі 400 млн євро. Угода була ратифікована Верховною Радою України 3 лютого 2016 року. А вже 19 лютого від імені Кременчуцької міської ради до Департаменту міжнародного співробітництва Мінрегіонрозвитку було подано 4 анкети на участь у зазначеному проекті за всіма 4 напрямками кредитування: водопостачання, теплопостачання, освітлення та утилізація побутових відходів.

Тепер для реалізації цих пропозицій і отримання у подальшому кредитних коштів у рамках проекту «Програма розвитку муніципальної інфраструктури України» необхідно затвердити зазначене рішення Кременчуцької міської ради. Це обов’язкова умова Мінрегіонрозвитку для подальшої співпраці з Європейським Інвестиційним банком і отримання кредитів на реалізацію проектів. На що саме хоче позичити кошти у Європейського інвестиційного банку міська влада?

1. Найбільше - 15 млн євро (близько 420 млн грн. за теперішнім курсом) хочуть отримати для КП «Кременчукводоканал» для фінансування реконструкції системи водопостачання - реконструкцію Власівського водозабору зі зміною місця забору води, будівництво нових комплексів водопровідних очисних споруд та обладнання сучасного лабораторного комплексу.

2. Ще 10 млн євро (280 млн. грн. за теперішнім курсом) планують взяти в борг для КП «Теплоенерго» на фінансування будівництва теплогенеруючих потужностей на Раківці, заміни та будівництва нових тепломереж на правобережжі та реконструкції котельні кварталу 17 по вулиці І.Приходька (заміна трьох котлів, насосного та іншого обладнання).

3. Таку ж суму – 10 млн євро (280 млн. грн.) хочуть отримати у вигляді кредиту для КАТП-1628 на влаштування полігону твердих побутових відходів на Деївській горі, а саме: «будівництво виробничого підрозділу сортування та перероблення ТПВ та влаштування існуючого полігону ТПВ за останніми екологічними вимогами».

4. І найменшу суму – всього 8,7 млн євро (близько 240 млн грн. за теперішнім курсом) кредиту хочуть взяти для КП «Міськсвітло» для фінансування модернізації та реконструкції системи вуличного освітлення «з використанням сучасних енергозберігаючих технологій, модернізація автоматизованого управління дорожнім рухом, заміною морально застарілого і фізично зношеного автопарку…»

Наміри у нашої міської влади виглядають нібито гарно, а її плани дуже амбітні. Адже для 4-х комунальних підприємств міста хочуть отримати 43,7 млн євро, або 11% від усієї суми, що готовий виділити Україні у вигляді кредиту Європейський Інвестиційний банк (400 млн євро). Якщо перевести ці кошти у національну валюту, то за сьогоднішнім курсом це 1 млрд 220 млн грн.! Нагадаємо, що річний бюджет Кременчука складає близько 1,5 млрд грн. Відразу виникає питання: хто і з яких ресурсів буде розраховуватися за ці позичені гроші? Невже комунальному господарству міста вдасться зекономити 1,2 млрд грн. для повернення боргу? Попередній досвід взяття західних кредитів для КП «Кременчукводоканал» свідчить, що розраховуватися за позику доводиться з міського бюджету. Але тоді це були кілька мільйонів гривень. А зараз сума кредиту дорівнює річному бюджету міста.

У проекті рішення є пункт, яким міському голові від імені Кременчуцької міської ради доручається «виступати стороною при укладанні необхідних договорів для участі у проекті «Програма розвитку муніципальної інфраструктури України», в тому числі договорів гарантії». Отже, гарантію по кредитах дає місто, і рахунки через декілька років Європейський Інвестиційний банк та Мінрегіонбуд виставить Кременчуку. Чи буде чим розраховуватися за великі амбіції та апетити теперішніх можновладців?

І чи не перетвориться Кременчук на місто-банкрут?

 

Теги: банкротЄвропейський

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Подорож у минуле Кременчука: яким було наше місто на початку цього тисячоліття? ФОТО 248 0
Зі смолоскипами та з Україною в серці: у Кременчуці відбувся святковий автопробіг. ФОТОрепортаж 611 0
Кременчужанам нагадали про подвиг ветеранів, які боролися за наше місто проти нацистів. ФОТОрепортаж 1350 0