Новини з 1996 року

Міська влада хоче підвищити ставки земельного податку для 72 підприємств Кременчука у 4 рази!

Віктор Крук 09 червня 2016 18:15 1147 0

Про це йшлося на засіданні робочої групи з регуляторної політики, яке сьогодні відбулася у міськвиконкомі під головуванням мера Віталія Малецького.

Згідно вимог Бюджетного кодексу всі зміни щодо ставок податків на 2017 рік, які встановлює місцева влада, мають бути затверджені до 15-го липня. Саме цим мер міста пояснив поспішність, з якою готується проект регуляторного акта – рішення міської ради «Про встановлення податку на майно в частині плати за землю на території міста Кременчука у 2017 році» та аналіз його впливу.

Щодо останнього у великій залі міської ради виникли палкі дискусії. Адже регуляторний акт передбачає ставки земельного податку для різних землекористувачів і підвищує ці ставки для більшості підприємств міста – з 1 до 4% від нормативної грошової оцінки землі. Це стосується тих підприємств, які свого часу отримали землю в постійне користування, але відповідно до ст. 92 Земельного кодексу  України не можуть користуватися нею на такому праві. В мерії підрахували, що 72 підприємства міста користуються на таких підставах 1 126 га міської землі. За рахунок підвищення ставок земельного податку в мерії сподіваються отримати від цих підприємств наступного року додатково в міський бюджет майже 63 млн. грн.

Представники підприємств, а найбільшим землекористувачем у Кременчуці є «Укртатнафта», намагалися пояснити міській владі, що в умовах економічної кризи підвищувати податки не можна, адже це не призведе до збільшення надходжень до бюджету, а навпаки – може їх зменшити. За їх поясненням, підприємства будуть змушені компенсувати додаткові витрати по платі за землю за рахунок скорочення чисельності працюючих та зменшення рівня їх зарплат. Відповідно, зменшаться і надходження до міського бюджету з податку на доходи фізичних осіб, які сплачує кожний найманий працівник зі своєї зарплати. А для деяких підприємств таке підвищення плати за землю може стати фатальним – вони збанкрутують і зупиняться. Представник спілки роботодавців Анатолій Литвиненко навів приклади і цифри – за останні 2,5 роки у Кременчуці скорочено 9 тисяч робочих місць, зупинилися Стальзавод, збанкрутував КрАСЗ.

Проговоривши 2,5 години на засіданні вирішили у вівторок, 14 червня, оприлюднити остаточний варіант проекту рішення та аналізу його впливу, який наступного четверга буде надрукований в офіційному виданні міської ради – газеті «Вісник Кременчука», а 21 червня провести наступне засідання робочої групи щоби ще раз обговорити всі аспекти, цифри, прогнози та визначитися з цього питання.

Більш детально про аргументи мерії та представників підприємств читайте у завтрашніх матеріалах.

Теги: 2624

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Видри, кролики, качки, голуби... У Кременчуці провели виставку тварин. ФОТОрепортаж 1788 0
У кременчуцькому музеї відкрилася виставка, яку присвятили життю міста на Дніпрі. ФОТО 1870 0
"Від минулого до майбутнього": у галереї Кременчука представили чудову виставку. ФОТО 1783 0