Новини з 1996 року

Міські програми розвитку не виконуються? Проекти "Громадського бюджету" як докази

Ксенія Омельченко 05 листопад 2018 17:45 435 0

Цього року в рамках програми Громадський бюджет кременчужани подали 61 проект загальною вартістю 24,7 млн грн. У порівнянні з минулим роком маємо проектів менше, однак за більшу суму.

При цьому зареєстровано 9 великих проектів на суму 8,4 млн грн, 21 загальноміський проект на 6,5 млн грн та 31 малий проект - на 9,8 млн грн.

Звісно, далеко не всі з цих проектів отримають кошти, а лише переможці, вартість проектів яких не буде перевищувати 6 млн грн.

Але найцікавіше, певно, тут не вартість проектів, а їх тематика.

Якщо розглядати проекти, помітно, що найбільше мешканцям Кременчука не вистачає облаштованих ділянок. На цю тему містяни подали аж 33 локальних та 12 загальноміських проектів.

З цих проектів переважна частина пов'язана з будівництвом дитячих майданчиків як на звичайних подвір'ях, так і на територіях шкіл та садочків. Такий вибір містян серед можливого різноманіття ідей та пропозицій трохи дивує. Адже для чого витрачати свій шанс зробити щось дійсно прогресивне на дитмайданчики, які і без того мають встановлюватися? У Кременчуці є "Міська програма влаштування нових дитячих ігрових майданчиків на 2013-2018 роки". В ній передбачено поступове встановлення дитмайданчиків по всьому місту. І варто відмітити, що у 2018 році на цю програму з бюджету міста  було витрачено більше 8 млн грн. 

Більше того, пропозиції встановити дитмайданчик були й під час минулорічного конкурсу проектів. Кілька з них уже реалізовані та встановлені. Тож звідки такий попит на майданчики в кременчужан, залишається тільки здогадуватися. Наприклад, або майданчики за міською програмою у місті не встановлюються, або встановлюються, але не там.
 

 

Серед іншого в категорії "Благоустрій" є проект облаштування 3-х зупинок громадського транспорту в мікрорайоні №13, на Ревівці. І тут цікаво, що питання зупинок у своєму районі мешканці Ревівки вже порушували на сесії міськради. Тоді мер Кременчука пообіцяв, що нормальна зупинка біля КНВК №2 скоро з'явиться. Встановлять її за кошти бюджету міста так само, як і інші зупинки. Для чого тут гроші з Громадського бюджету - невідомо. 

Читайте також: Не пройшло три години: комунальники "взялися" за зупинку біля КНВК №2. ФОТО

 

Ще один проект у цій категорії - пропозиція в буквальному сенсі закопати 325 тис. грн у Крюкові у вигляді доріжки від буд. №23 по вул. Манагарова до буд. №21 по вул Правобережній. Це при тому, що в місті є Програма розвитку дорожньо-мостового господарства на 2018-2022 рр., на яку лише цього року витрачено 151,6 млн. грн. Тобто ремонт доріг і тротуарів у місті проходить, але як? Невже в обхід самих містян?

У категорії "Благоустрій" є й не менш "прогресивний" проект під назвою  "Огородження парапету центральної набережної р. Дніпро в м. Кременчуці". Цей проект уже коментують навіть самі кременчужани: 

 

"Цілком вірогідно, що це черговий доказ дерибану "Громадського бюджету". Психічно здоровий мешканець Кременчука такого проекту не запропонує, якщо й запропонує, то точно не стане витрачати свій час на розробку, а от "дєятєлі" з площі Перемоги, 2 аж бігом.

У цьому "проекті" вбачається бажання певних осіб отримати підряд на виконання зазначених робіт. При цьому на початку ремонтних робіт на набережній з вуст міських держиморд лунали слова й про ремонт парапету. Але за рахунок інших цільових коштів і точно не "Громадського бюджету". 

Автор проекту кременчучанин "Володимир Кушко", на жаль, не користується Фейсбуком або ретельно маскується, тому знайти саме його, щоб запитати про його "проект", мені не поталанило. Може, хто знає цього геніального чоловіка, що ледве вклався в дедлайн "Громадського бюджету", га?

А ще ту геніальну жіночку, яка в той же самий щасливий час подала проект "експериментального світлофора" за адресою: Академіка Маслова, 12 на 300 з лишнім тисяч гривень коштів "Громадського бюджету"?" - пише в одній зі спільнот у Фейсбуку користувач Max Nep.
 

Нагадаємо, що наприкінці вересня  Прем’єр-Міністр України зробив подарунок Кременчуку у вигляді підпірної стіни на міській набережній. Це означає, що ремонт набережної, яка раніше не належала місту, тепер - справа міста, а, враховуючи її розміри, вірогідно, що буде спеціальна програма, яка фінансуватиметься все з того ж бюджету Кременчука. І навряд чи виділених коштів на її ремонт не вистачатиме.

Другий проект, про який пише кременчужанин, дійсно передбачає  установку експериментального «наземного» світлофора, оформлення та встановлення якого, на думку кременчужанки Оксана Білобров, потрібний максимум грошей - 325 тис. грн з 325. Що означає "експериментальний" світлофор - невідомо, бо навіть приблизних фотографій у проекті немає. Так само невідомо, чи відповідатиме конструкція на даному місці всім ДСТУ, які передбачає Мінрегіон.

До речі, схожий проект, але на кілька днів раніше оприлюднив Микола Стрючалін. Кременчужанин, який також не має сторінки у Фейсбуку, пропонує на 1 млн грн повстановлювати в Кременчуці автономне освітлення пішохідних переходів зі світлофором та датчиком руху. Його проект дивним чином віднесений до категорії "Безбар'єрність міського простору". Дивно це тому, що "безбар'єрність" у проекті - це лише оснащення переходів ухилом тротуару, що взагалі не дуже пов'язано з темою проекту - освітлюваністю.

Зауважимо, що цього року комунальне підприємство «Міськсвітло» почало впроваджувати встановлення нових дорожніх знаків на пішохідних переходах. І, здається, саме такі, як пропонує кременчужанин. То невже комунальникам для цих робіт вкрай необхідний ще мільйон?
 

На цих двох пропозиціях проекти, пов'язані з безбар'єрністю Кременчука, закінчуються, певно, тому, що в Кременчуці таких проблем просто немає.

Натомість залишаються кілька проектів у категоріях "Інновації" та "Розвиток міського туризму".

Тож першим розглянемо проект, який дивним чином потрапив у категорію "Інновації, інформаційні технології" (загальноміські проекти). Мова про пропозицію ремонту Кременчуцької бібліотеки-філії №2. Формально проект має назву "Мультизал "Флешк@", а фактично - у завданнях проектної пропозиції вказано, крім закупівлі комп'ютерів, також зонування приміщення та заміна меблів.

 


Ідея гарна, та є одне "але". У бюджеті міста, наприклад за 2018 рік, було закладено 9 мільйонів гривень на розвиток культури в місті. Частина цих коштів була розподілена на придбання автомобілів для кременчуцьких парків, інша частина - на експонати Краєзнавчого музею, який усе ніяк не відремонтують, та ремонт бібліотек. Зокрема, цього року більш-менш сучасного вигляду надали приміщенням Центральної міської бібліотеки по вул. Європейській та філії бібліотеки по вул. Соборній, 11 і 9/16. Тобто гроші в міста є, і на бібліотеки вони поступово, але витрачаються. Для чого залучати додаткові гроші з "Громадського бюджету" - можна тільки здогадуватися. Можливо, бібліотекарі не сподіваються, що хвиля "фінансування та ремонтів" дійде до них, а можливо - лише хочуть пришвидшити процес.

До інноваційних проектів потрапипа й пропозиція КНВК №4 впровадити заняття з робототехніки. На цей проект ліцей хоче отримати 325 тис. грн. У тому числі не тільки Lego набори, а й 25 тис. грн на методичні матеріали, 17,8 тис. грн - на навчання вчителів та 48,7 тис. грн - на непередбачені витрати. Як результат - представники ліцею очікують участі кременчуцьких школярів у Всеукраїнських олімпіадах та міжнародних змаганнях з робототехніки, що має підвищити рейтинг міста на державному рівні.

 

 

Ще одну пропозицію в категорії "Інновації" запропонував Костянтин Холодняк, директор Кременчуцького міського центру позашкільної освіти.  Згідно з даною проектною пропозицією, планується обладнати в приміщенні міського центру позашкільної освіти (50 кв. м) студію для фотовідеозйомок телепередач, озвучування і монтажу фільмів, знятих юними вихованцями дитячої студії "Березіль".
 

 

Власне, осучаснення технічного забепечення  хочуть також і в школі №22, і в спецшколі №7, і в дитячому садочку №2, який, до речі, єдиний у місті надає освітню та лікувальну допомогу дітям з порушеннями зору.

Крім цих проектів, у розділі "Інновації" свій проект оприлюднив і директор МПК Сергій Ситник. 

"Аби не перетворитися на заклад архаїчних мистецтв, аби долучити якомога більше творчої молоді на кін Міського Палацу культури та до його глядацької зали, необхідно зробити важливий крок до осучаснення його сцени", - написано в його проекті.

Мова про придбання та інсталяцію з належним обладнанням на сцені МПК сучасного Led екрана розміром до 30 м кв. Вартість квадратного метра такого екрана - 900 у.о., яких на даний момент у МПК немає.

  

Останній проект у цій категорії пов'язаний зі створенням "Депо". Як зазначають автори проекту, “Депо” - це комунальне орендне обслуговування, яке покращить соціальну та культурну структуру Кременчука, зробить його більш прозорим, надаючи матеріальну підтримку неприбутковим організаціям, одночасно розширюючи "матеріальні" активи міста.

"Ніхто не ставить під сумнів необхідність видачі бібліотеками книжок задля розвитку освіти та культури. Те ж саме можна сказати й про обладнання для культурних, освітніх та спортивних заходів у місті, що організовують місцеві організації (ГО, бібліотеки, школи, спортивні гуртки, молодіжний парламент і т.д.). На жаль, наразі нестача обладнання робить процес організації заходів для громадських ініціатив дуже важким, іноді неможливим. На сьогодні для того, щоб отримати хоч якесь обладнання для організації заходу, необхідно мати теплі контакти або подаватися на міжнародні гранти, в першому випадку цей процес не є прозорим, а для молодих і невеликих ініціатив обидва варіанти взагалі неможливі, таким чином немає передумов для розвитку громадянського суспільства. Створення сервісу оренди обладнання в місті вирішить цю проблему", - зазначається в проектній інформації.

Певно, найбільше дійсно цікавих проектів потрапили до категорії "Розвиток міського туризму". Тут і  #ОМ Zona в парку "Крюківський", і траса ВМХ рейтингу, і кінотеатр під відкритим небом.

А поруч з цими проектами, щоправда, в інших категоріях, ще два - стінопис  "Голуб - птах миру і єднання", облаштування нормальних туалетів у школі-інтернаті №21 та заміна вікон у спортзалі школи №16. 

І ось різниця між усіма тематиками цих проектів, певно, і є відображенням усього, що відбувається в нашому місті. І Програми наче є, і гроші наче виділяють, а кременчужани чомусь просять найнеобхідніше.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись