Новини з 1996 року

Мінсоцполітики пропонує підвищити мінімальну зарплату на 50%

Едера Бедьо 12 серпня 2016 11:30 832 0

Міністерство соціальної політики пропонує не прив'язувати мінімальну зарплату до прожиткового мінімуму і підняти її на 50% до кінця поточного року. Інформує УНІАН із посиланням на прес-службу Мінсоцполітики.

"Ми відв'язуємо прожитковий мінімум і мінімальну зарплату. Прожитковий мінімум так, як і планувалося, зросте на 10% і разом  - на 16%... А відв'язавши мінімальну заробітну плату від прожиткового мінімуму, ми забезпечимо зростання на 50%. Тобто ми наступаємо не по всьому фронту, а визначаємо точку, де здійснюємо прорив, концентруємо зусилля і забезпечуємо його на 50%", - цитує Реву прес-служба.

Міністр пояснив, що таке рішення пропонується замість запланованого раніше підвищення в грудні поточного року на 10% прожиткового мінімуму і мінімальної зарплати, яка сьогодні від нього залежить. На думку міністра, в приватному секторі, де є тіньові зарплати, це нічого не дасть людям, оскільки вони як отримували зарплату в конвертах, так і отримуватимуть її. А ось роботодавцям у зв'язку з істотним зростанням мінімальної зарплати доведеться більше платити в бюджет і більше відраховувати єдиного соціального внеску (ЄСВ).

"Для людей плюс у тому, що у них збільшується розмір "білої" зарплати і також збільшується ЄСВ в Пенсійний фонд, що має призвести до збільшення пенсії. В зарплаті виграють ті, кому все платили по-білому, офіційно. У бюджетній сфері плюс до зарплати, і в ЄСВ", - цитує Реву прес-служба.

Також, на думку міністра, якщо наступного року вдасться ще на 50% підняти мінімальну зарплату, то вона може перевищити 3000 гривень.

"При середній заробітній платі 5500 гривень - це вже буде європейське співвідношення між мінімальною і середньою зарплатами", - цитує Реву прес-служба.

Також у повідомленні зазначається, що завдяки цьому збільшиться приплив грошей і фактично почнеться детінізація економіки. Це дозволить провести осучаснення пенсій та зробити цей процес постійним.

"Якби щороку осучаснювали пенсії, а для цього потрібно просто мати ресурс, то у нас середня пенсія була б десь 4-5 тисяч гривень, а середня зарплата - близько десяти", - цитує Реву прес-служба.

Також міністр зазначив, що відв'язування мінімальної зарплати від прожиткового мінімуму допоможе стимулювати працювати тих, хто отримує соціальну допомогу.

"Якщо прожитковий мінімум і мінімальна зарплата мають різницю у 100 гривень, то який сенс працювати. А якщо мінімальна зарплата відрізняється у два-три рази від прожиткового мінімуму, то сидіти на соціалці стає економічно невигідно. Це змушує людину йти працювати. Тим самим збільшуються бюджетні відрахування. Відповідно, витрати на соціалку зменшуються. І це також дозволить підвищувати соціальні стандарти", - йдеться у повідомленні.

 

Теги: Життя Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Дартс, кавери і майстер-клас: кременчуцькі бібліотекарі вражали колег з усієї України. ФОТОрепортаж 512 0
У Кременчуцькому музеї показали 30-річні досягнення місцевих спортсменів. ФОТОрепортаж 989 0
Скромний і делікатний художник відкрив у Кременчуці виставку своїх робіт. ФОТО 3499 0