Новини з 1996 року

Міносвіти обіцяє підвищити зарплату вчителям у 2017 році на третину

Віктор Крук 19 вересня 2016 13:30 2005 0

Наступного року заробітна плата педагогічних працівників має зрости на третину. Про це повідомляє прес-служба Міносвіти.

«З урахуванням усіх факторів зарплата вчителям у наступному році підвищиться майже на третину», - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що усі педагогічні працівники, що зараз знаходяться між 8 та 12 розрядом, мають піднятися по тарифній сітці на 2 розряди. Просування вгору на 2 розряди по тарифній сітці дасть можливість підвищити зарплату педагогічним працівникам від 500 до 800 грн.
«На 2017 рік ми просуваємо вчителя в тарифній сітці. Я вважаю абсолютною несправедливістю, що вчитель вищої  категорії оплачується по 12-му тарифному розряду, а молодий викладач вищої школи, при всій повазі, - по 15-му. Цей розрив має бути подолано», - зазначила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Вона також зазначила, що змін лише зарплати недостатньо, про що свідчить досвід різних країн світу. Наприклад, у Польщі були спроби підняти заробітну плату вчителям. Зараз експерти, що аналізували результати реформ, зазначають,  якщо водночас з підвищенням зарплати не буде змін у системі кваліфікації і вимог до вчителя, то збільшення оплати праці жодним чином не вплине на якість освіти у школі.

«Моя позиція полягає  в наступному: ми маємо піднімати заробітну плату вчителям, але маємо змінювати й систему підвищення кваліфікації, про що йдеться в законі «Про освіту». Ми маємо більше мотивувати кращих, бо вони мають стати агентами змін - тут ідеться про добровільну сертифікацію вчителів. Ми маємо ставити нові вимоги до методик викладання - тоді це буде процес, який позначиться на результативності і якості навчання дітей», - наголосила Гриневич.

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Ритуальні маски та опудало риби-їжака. У Кременчуцькому музеї знайомлять з Ефіопією та Індонезією. ФОТО 17 0
Дартс, кавери і майстер-клас: кременчуцькі бібліотекарі вражали колег з усієї України. ФОТОрепортаж 520 0
У Кременчуцькому музеї показали 30-річні досягнення місцевих спортсменів. ФОТОрепортаж 994 0