Новини з 1996 року

Міненерго пропонує підвищити норми споживання газу

Альбіна Козлова 16 грудня 2018 09:00 612 0

Міністерство енергетики розробило й оприлюднило проект постанови, яка передбачає збільшення норм споживання газу.

У той таки час Регіональна газова компанія (РГК), яка контролює облгази і газзбути в 16 областях України, розповсюдила заяву, в якій ідеться про те, що Верховний Суд відновив норму споживання газу на рівні 9,8 кубів на одну особу за наявності газової плити й централізованого постачання гарячої води.

Згідно з постановою уряду, ухваленою у серпні 2017 року, нині діє єдина норма споживання на одну особу - 3,3 куби на місяць упродовж усього року. Всі ці норми стосуються споживачів без газових лічильників.

Тепер Міненерго пропонує підвищити норми споживання до 8,8 кубів на одну особу під час опалювального сезону і до 5,8 кубів влітку. У пояснювальній записці до постанови йдеться про те, що відсутність лічильників у майже чверті споживачів (3,3 млн споживачів) і "необґрунтований рівень норм" споживання не спонукає до економії, що призводить до збитків у галузі в понад 2 млрд грн на рік.

При цьому, як нагадує у колонці для "НВ" екс-член НКРЕКП Юрій Голляк, згідно із законом до кінця 2018 року лічильники повинні були мати всі споживачі і встановлюватися вони мали коштом облгазів, бо їхню вартість було враховано в тарифі. Крім того, зазначає експерт, норми споживання для побутових споживачів є завищеними - "це може підтвердити будь-який фахівець, що працює на газовому ринку".

Посилаючись на рішення Верховного Суду, який розглядав позов РГК проти уряду, в РГК стверджують, що чинний тариф має бути на рівні 9,8 кубів на особу.

"Постановою Верховного Суду було скасовано ряд постанов Кабміну, якими знижувалися норми споживання газу. Тепер споживачі, що не мають лічильників, будуть отримувати нарахування відповідно до постанови Кабміну, поновленої Верховним Судом", - ідеться в повідомленні РГК.

Саме з урахування такого нормативу й були перераховані платіжки зі значними боргами, які клієнти компаній, що входять до РГК, отримали в грудні. Проте, як наголошують в РГК, ці борги не підлягають сплаті і вказані лише "інформативно".

"Сума перерахунку за минулі періоди наведена в рахунках інформативно й не підлягає сплаті. Наявність цього боргу не є підставою для відключення споживача від постачання газу та для нарахування пені й штрафів", - повідомили у РГК, зазначивши, що далі очікуватимуть врегулювання проблеми з боку уряду.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

І раком ставитиме, і барин народу. Як депутат міськради Денис Терещенко поспілкувався з людьми. ВІДЕО 3708 2
Мелодія металу: кременчуцький коваль Геннадій Сметанко презентував новий витвір мистецтва. ФОТОрепортаж 135 0
У Кременчуці відкрили стелу, присвячену Герою Небесної Сотні Ігорю Сердюку. ФОТОрепортаж 340 0