Новини з 1996 року

Міжнародний трибунал зобов’язав Росію випустити наших моряків. Богдан Головаш має вийти на свободу

Олександр Курилов 25 травня 2019 15:41 1244 0

Українські моряки, які півроку тому були затримані російськими військами на Чорному морі мають бути відпущені додому.

Й це рішення міжнародного трибуналу ООН, яке прийнято сьогодні. Адвокат Ілля Новіков так пише про те , що відбулося.

"Міжнародний трибунал ООН з морського права в Гамбурзі зобов'язав Росію негайно звільнити українських моряків і кораблі. 19 голосів за, проти суддя від РФ.

Коротко аргументи суду:

1. РФ не може посилатися на військовий характер подій як підставу для виключення з юрисдикції трибуналу, з огляду на контекст ситуації 25.11.18 - суперечка про прохід Керченської  протоки - і її подальший розвиток.

2. Аргумент РФ, що Україна порушила вимогу регламенту вжити належних заходів по досудовим переговорам не прийнятий, Україна до звернення до суду зажадала відповіді в 10 денний термін, це не було ні поспішним, ні довільним.

3. Принцип імунітету військових кораблів і персоналу важливий і може бути підставою для забезпечувальних заходів. Затримання кораблів і персоналу створює істотний ризик та веже до непоправної шкоди.

4. Вимоги України - зобов'язати РФ припинити кримінальне переслідування і не відновлювати його, виходять за компетенцію суду, вимоги звільнити екіпажі і повернути кораблі підлягає задоволенню. Lana Zerkal вітаю! Це великий успіх.

Про що слід додати -  МЗС Росії вже оприлюднило коментар, де немає жодного слова про те, що цій країні виконають рішення Міжнародного Трибуналу.

Президент України Володимир Зеленський закликав президента Росії Путіна виконати рішення суду у якості підтвердження намірів щодо встановлення мирних відносин з Україною.

"Виконання РФ наказу Міжнародного трибуналу ООН про звільнення захоплених українських моряків і кораблів може стати першим сигналом з боку російського керівництва про реальну готовність до припинення конфлікту з Україною", - зазначив Зеленський.

На його думку, таким чином Росія може зробити крок до "розблокування переговорів і вирішення створених нею проблем у цивілізований спосіб".

"Побачимо, який шлях оберуть у Кремлі. Але ми дуже чекаємо наших хлопців удома!", - додав він.

Як відомо, сьогодні в російському полоні перебувають українські моряки, яких було затримано на Чорному морі. Серед них – і випускник Кременчуцького війського ліцею Богдан Головаш.

На фото – українська делегація після оголошення рішення суду.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Посол Словаччини, модерн, романтика і містика: у Кременчуці відкрили Міжнародну виставку. ФОТОрепортаж 278 0
Різнокольорові голуби та пухнасті кошенята: у Кременчуці відбулася виставка домашніх тварин. ФОТО 658 0
Бонус від Кременчуцького льотного коледжу: захоплюючі польоти над Дніпром, які вразили містян. ФОТО 511 0