Новини з 1996 року

Лоботомія. Чиновники міськвиконкому Кременчука шукають у депутатів міськради психіатричні порушення

Олександр Курилов 10 жовтня 2018 21:32 726 0

У Кременчуці – фундаментальний чиновницько-психіатричний скандал з намаганням повернути до життя в нашому місті каральну психіатрію часів СРСР.

Зміст такого скандалу – за допомогою висновку місцевих лікарів-психіатрів щонайменше у трьох депутатів Кременчуцької міської ради мали бути діагностовані психіатричні та  психологічні порушення, «що спотворюють поведінку вищеназваних осіб».

Відповідну довідку, яка стала б додатком до спеціального рішення, готував кременчуцький лікар-нарколог і голова громадської організації «Кременчуцьке відділення Асоціації психіатрів України» Ігор Погорелов.

«Це був проект рішення. На ньому стоїть печатка громадської організації, але немає підписів лікарів, які відмовилися його підписувати», - так пояснює «Програмі плюс» зміст оприлюднених паперів автор «медичного документа».

Пан Погорелов не заперечує, що він сам його готував.

Але застосування проти депутатів каральної психіатрії, аж до визнання їх недієздатними та можливого подальшого примусового лікування, не є ініціативою кременчуцького нарколога  Ігоря Погорелова, який взявся розробляти проект психіатричного рішення.

Це ініціатива заступника мера Ольги Усанової, й про існування такої можливості – визнати людину хворою, визнати, що людина загрожує суспільству, навіть без  відома самого громадянина, чиновник розповідала в міськвиконкомі ще влітку цього року.

А оприлюднена довідка – це просто наміри реалізувати її слова, які мали завершитися двома рішеннями Кременчуцького міського виконавчого комітету.

Перше – «про погодження зняття з реєстрації місця проживання недієздатних осіб, у даному випадку трьох депутатів Кременчуцької міськради».  

І друге – "про надання дозволу на поміщення недієздатної (недієздатного) до будинку-інтернату психоневрологічного типу".

Але – щось у міськвиконкомі з визначенням, хто хворий, а хто психічно здоровий, пішло не так.

Кременчуцькі лікарі-психіатри довідку, яку готував лікар-нарколог Погорелов для прийняття рішення міської ради, а далі міськвиконкому, підписувати відмовилися.

Тому організатори кременчуцької депутатської лоботомії вирішили – раз трьох депутатів визнати психічно хворими на засіданні міської ради не вийде, то довідку, написану керівником «громадської організації місцевих психіатрів», оприлюднити  вони можуть.

Це й було зроблено через сайт міського голови Кременчука Віталія Малецького з назвою «Тудей».

Що не врахував мер Малецький і чому скандал - серйозний?

Відомий кременчуцький юрист Яків Синаюк, уже в соціальних мережах коментуючи спроби втілити в місті каральну психіатрію проти окремих депутатів міськради, наголошує, що мова йде про серйозний скандал.

«Вочевидь, що Спілка психіатрів, на яку посилаються, це громадська організація, яка не має права робити будь-яких висновків щодо здоров’я і психологічного стану людини. 

Крім того, члени громадської організації "СПІЛКА ПСИХІАТРІВ" дійсно мають фах лікарів, мають печатки. Але чому тоді вони не пишуть свої висновки від свого імені безпосередньо як лікарі - загадка. 

Крім того, вони однозначно порушили клятву Гіппократа і 3 (три) статті Кримінального кодексу. 

Загальновідомо, що подібні висновки можуть складати атестовані спеціалісти в межах досудового слідства, кримінальних і цивільних проваджень або експерти в межах відповідних справ. 

Але жоден із перерахованих лікарів такої атестації або кваліфікації експерта не має (це знаю достеменно). 

Якщо депутат Піддубна захоче "возитися" з тим лайном, яке підписало означені "висновки", то однозначно виграє судовий процес і, цілком вірогідно, що проти цих "спеціалістів" буде порушено відповідне кримінальне провадження. 

Також вірогідний судовий процес, у якому третьою особою (стороною по справі) може бути залучена Кременчуцька міська рада…

Я розумію опонентів, це в нашому місті така новітня політика від влади. Але я не розумію лікарів (спеціалістів), які наваяли ВИСНОВОК про стан людини (не важливо хто це - Піддубна чи ні)… 

Сподіваюся, що спільнота лікарів сама розбереться з цими "лікарями", бо вони їх брутально підставили. 

Нікого не хотів своїм дописом образити, це просто думки вголос», - зазначає юрист з приводу нової депутатської лінії розвитку психіатричної науки в нашому місті. 

Про що слід задуматися нам усім?

Загалом написання проектів рішень депутатських сесій чи комісій зі згадкою про порушення, що «спотворюють поведінку зазначених осіб», що відбулося за ініціативи чиновників мерії, – річ загрозлива.

Від цього несе спогадами про те, як цілком здорових людей утримували в психіатричних лікарнях у не такому вже й далекому минулому.

І зрозуміло, що робити з депутатів Кременчуцької міськради психічно хворих людей чиновникам ніхто не дасть.

Та насторожує одне в цій справі.

Лікар-нарколог Ігор Погорелов, який готував «обгрунтування» рішення й поставив на ньому печатку «спілки психіатрів», де є керівником, робив це не за своєю ініціативою.

Гугл розповідає, що цей нарколог-порушник клятви Гіппократа, який є представником громадської ради в управлінні охорони здоров’я міськвиконкому, є не лише керівником громадської організації "Кременчуцьке відділення асоціації психіатрів України".

Ігор Погорелов також керує громадською організацією "Асоціація лікарів загальної практики-сімейної медицини" та громадською організацією "Кременчуцька регіональна спілка психологів, психіатрів і наркологів".

І зрозуміле питання з цього приводу – представники цих організацій думають так само, як їхній керівник і теж готують свої психіатричні висновки, чи все ж є така надія, що хоч наші сімейні лікарі так низько не впали?

На 1-му фото – картина Ієроніма Босха «Видалення каменя дурості»

2-е фото –  скан обгрунтування психіатричного рішення стосовно депутатів Кременчуцької міськради

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись