Новини з 1996 року

Лисий Кременчук – мрія нашого міськвиконкому? Чи варто втікати з міста до Києва?

Марина Баніт 18 липня 2017 17:58 2552 0

Лисий Кременчук – мрія наших керманичів. Вони сплять і бачать лисий Кременчук.

Їм їсти не давай, але дай дерево спиляти. Та чи такі вони погані насправді? Вони ж стільки натомість дають! Спиляли дерево і віддячили кременчужанам! Спиляли друге і знову подякували!  Пройшло раз, пройшло два, то вже за останній рік половину міста поголили начисто!

Уважні до свого міста мешканці можуть заперечити, що ніхто не знає, як вони дякують кременчужанам за спиляну екосистему. Але про це далі.

А що місцева влада?

То нічого, що місто потерпає від надмірних викидів промислових підприємств. Байдуже, що через Кременчук пролягають основні транспортні шляхи міжміських вантажних перевезень. Байдуже, що через відсутність рослин на головних дорогах міста від спеки можна Богу душу віддати. У квартирах немає спасіння, бо багатоповерхівки накопичують тепло і стають сауною.

Хто пам’ятає місто Кременчук кілька років тому? Яке воно було раніше! Забудьте! Новий хазяїн мете по-новому.

 Тепер зелене місто перетворили на суцільні супермаркети, автостоянки, торговельні центри, бізнес-офіси. Для цього викорчовували не одне дерево, спиляли багато зелених насаджень.

 У Кременчуці тепер магазинів більше, ніж населення, чиновники стали товстіші, а місто перетворюється на зону відчуження.

Але якщо поспостерігати, то можна побачити, як влада «відшкодовує» збитки.

Наприклад, Програма Плюс розповідала раніше, що:

"...21 червня 2017 року представники КП «Благоустрій Кременчука» спиляли в центрі міста чотири дерева – два ясени, одну тополю і одну акацію, які росли на зупинці «Центр». Деревам було понад 50 років. Ці дерева захищали від спеки чотириповерховий будинок, у якому 22 квартири. 

 ... За словами Дмитра Кравченка, дерева, вартість яких 16000 гривень за 1 шт, спиляні без офіційного дозволу, але з компенсацією вартості. Дозвіл на забудову дозволяє знищувати зелені насадження з відшкодуванням вартості спиляного".

А ось свіженький допис у ФБ кременчужанина:

«Сегодня увидел, как расчищают площадь под будущее производство. От четырех деревьев, расположенных на этой территории, избавляются путем их поджога. Более варварского способа невозможно представить!
Район расположения - 200 метров от Лукаса, бывшие понтонники».

У цих двох випадках місту подарують черговий супермаркет. Ми пам’ятаємо, як спиляли  дерева вздовж головних доріг міста, як вирубали зелену зону для Амстора, Простора, Фоззі, Сільпо тощо. Біля будинків, де зараз мережі супермаркетів АТБ, Маркетопт та Оптовичок, також вирубали всі дерева на прилеглій території, щоб автомобілі могли підвозити товар. Кожен бізнесмен вважає за потрібне вирубати дерева і нічого натомість не посадити, окрім квіточок.

Отже, прогулюючись вулицями Кременчука, можна побачити картини сучасності.

 

 

Чому багатий Київ не робить дурниць? Квіти потребують постійної уваги і менше корисної дії для здоров’я. Постійне висаджування квітів та догляд за ними коштує дорожче, ніж догляд за деревами. Трава і дерева потребують меншої уваги, але дають більше користі для захисту екології.

 Паркова зона Києва, яка простягається через усе місто, вкрита саме величезними деревами і травою. І лише поодинокі клумби біля пам’ятників або магазинів прикрашають квіти. Комунальники там займаються прибиранням території від сміття. Користь для людей від такої політики більша, аніж від кременчуцької. У спеку люди сидять у київських парках на траві й відпочивають.

Кременчуцькі керманичі таке творять, що в голову не лізе. Вирубавши дерева, засівають квітами усе, що можна. Квіти під палючим сонцем гинуть. Гинуть і люди, яким ніде присісти, аби відпочити, якщо не дай Боже опинилися на вулиці у спекотний день.

При цьому в дворах Кременчука повно сміття, але комунальники цілодобово пораються біля бідних квіточок. Квіти дорого коштують, але їх внесок у збереження екології міста мізерний.

Поодинокі закутки міста зберегли свої  дерева. Але їх так мало, що ми за крок до екологічної катастрофи.

Влада повинна терміново змінити свою позицію і боротися за кожне деревце у Кременчуці. Але поки люди мовчать, чиновники, набиваючи свої гаманці, вбивають місто. Ще трохи, і Кременчук буде на другому місці після пустелі Сахари через відсутність рослин. А люди почнуть тікати туди, де влада думає головою, а не гаманцем.

Куточки, куди не дісталася рука чиновників, виглядають так.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1270 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 2267 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 2882 0