Новини з 1996 року

Легендарний балет «Сухішвілі» феєрично виступив у Кременчуці. ФОТО

Валерія Макряшина 25 лютого 2019 09:40 1232 0

Неймовірні танцюристи і неперевершений оркестр на одній сцені, десятки яскравих костюмів, а також ексклюзивні гострі шаблі. Національний балет Грузії «Сухішвілі», який називають Восьмим дивом світу, завітав до Кременчука.

Вчора, 24 лютого, в Міському Палаці культури відбувся грандіозний феєричний виступ всесвітньо відомого ансамблю.

 

 

«Грузинський національний балет - це унікальний феномен, який хоча б раз потрібно побачити на власні очі»

Балет «Сухішвілі» - це перший і єдиний фольклорний ансамбль, який протягом багатьох років виступає на світових сценах. Їхнє шоу визнане кращим на Бродвеї та в Австралії. Не дивно, що на сцені Ла Скала завіса після концерту ансамблю піднімалася 14 разів, побивши рекорд знаменитого Карузо – після одного з його виступів завісу піднімали 11 разів.

Ансамбль заснований далекого 1945 року відомим грузинським танцівником, балетмейстером та хореографом Іллею Сухішвілі та його дружиною Ніно Рамішвілі, друге покоління керівників – Інга і Тенгіз Сухішвілі (син і невістка), третє – Ніно й Іліко Сухішвілі (онуки). Балет «Сухішвілі» знімався  в п’яти художніх фільмах. Про танцювальний колектив знято сім документальних кінофільмів, а ще про «Сухішвілі» написано чотири книги.

Шалений успіх завжди зустрічав артистів, де б їм не доводилося виступати. У період великих гастролей у Нью-Йорку концерт грузинського балету був визнаний кращим шоу, який показували на Бродвеї. З часу власного дебюту й до сьогодні танцюристи з Грузії вражають публіку по всьому світу своєю дивно видовищною хореографією, вихровими обертами, запаморочливими стрибками, які наповнюють сцену динамічною енергією.

Чоловіки виконують танець з дивовижною точністю, а представниці прекрасної статі рухаються з грацією, гідною ангелів. Унікальне поєднання бравади й природної граційності робить танцювальну програму справді незабутньою і не схожою на інші.

 

 

У трупі балету - більше п’ятисот чоловік (танцюристи, керівництво, оркестр, техперсонал). У балеті – 70 танцюристів. За всю історію колектив побував у більш як 200 турне, дев’ять разів об’їздив п’ять континентів, 88 країн, провів майже 9200 концертів.

У Державному ансамблі народного танцю Грузії, як ні в жодному іншому колективі, зливаються в духовне ціле мистецтво, фольклорність і традиції.

Шалений успіх зустрічав артистів і в Кременчуці. Зал був переповнений. Безперервні овації супроводжували виступ грузинських танцюристів.

 

 

На сцені творилося дійсно щось неймовірне: здавалося, що так швидко й точно людина рухатися просто не в змозі, а в повільних ліричних композиціях танцюристи немов пливли по сцені. Підкуповувала й щирість виконавців - якщо танцюрист стрибає, він майже летить над сценою і не боїться приземлитися на коліна, якщо танець із шаблями, то аж іскри летять від справжніх сильних ударів.

Реверанс кременчуцькій публіці зробили артисти "Сухішвілі" на початку другого відділення - під попурі з української музики в національних костюмах виконали український народний танець і, треба сказати, гопак з грузинським акцентом вдався на славу.

Довго не відпускала зі сцени кременчуцька публіка танцюристів балету "Сухішвілі". Шквал овацій і вигуки "Браво" були заслуженою їм нагородою.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Бонус від Кременчуцького льотного коледжу: захоплюючі польоти над Дніпром, які вразили містян. ФОТО 205 0
Ювілей, відкриття меморіалу та випускний. Кременчуцький льотний коледж святкував на повну. ФОТО 222 0
Місто не може — область допоможе: у Кременчуцькому шпиталі були і концерт, і премії, і квіти. ФОТО 399 0