Новини з 1996 року

Ліцеї та гімназії в Кременчуці зупинять своє існування. Чи звільнять директорів? Реорганізація в освіті

Марина Баніт 17 березня 2017 16:39 1245 0

Сьогодні у міськвиконкомі збиралися члени комісії з питань освіти. Тож головним питанням для обговорення стала нагальна потреба реорганізувати місцеві гімназії та ліцеї.

За словами начальника Кременчуцького департаменту освіти Геннадія Москалика, ще у минулому році на всеукраїнському рівні було проведено інспекцію навчальних закладів України, згідно з якою, освітянам видали перелік рекомендацій щодо усунення порушень у питанні відповідності навчальних закладів проголошеним статусам – ліцей та гімназія. За його словами, кременчуцькі ліцеї та школи не відповідають критеріям та вимогам. Інакше кажучи, неправомірно названі ліцеями та гімназіями.

Таким чином, серед декількох пунктів вимог комісії є такі, як реорганізація навчальних закладів на рівні документів та вимоги щодо приведення у відповідність кількості учнів у класі, згідно з нормативами.

За словами Москалика, комісія надала час для усунення порушень у термін до кінця року, після чого комісія вже розглядатиме не освітні заклади, а вже дії відповідальних місцевих органів, тобто департаменту освіти. Так виходом з даного питання є перетворення існуючих закладів у навчально-виховні комплекси в поєднанні з позашкільними закладами. Почнуть з 5, 6 та 2 навчальних закладів.

Тож присутні депутати та представники преси почали ставити безліч питань.

Серед найпершого - чому місцеву комісію скликали саме зараз, а не до чи після навчального процесу, на канікулах?  Декого цікавило, чи не є це способом розправи зі звільненою Ілоною Бобер, директоркою 5-ої гімназії, яка подала в суд за незаконне звільнення. Але Геннадій Москалик пояснив, що дане питання вирішується за своїм порядком.

Та частина, за вирішення якої відповідає міськвиконком, винесена на розгляд відповідно до черги. Тобто це лише збіг обставин.

Так присутній активіст Юрій Жоган намагався встановити зв’язок між діями комісії та звільненням Бобер. Але керуючий комісією Денис Терещенко окремо доповнив, що, на його власну думку, Ілона Бобер була не до вподоби багатьом батькам та рідним дітей і що за її звільнення дуже дякували.

Багато подібних нарікань на директорів різних навчальних закладів, за словами депутата, існують в Кременчуці. Тож задля уникнення в подальшому конфліктів керівників навчальних закладів з батьками та дітьми буде створено положення про відбір директорів на конкурсній основі. Тут він додав, що має надію на те, що депутати та мер його підтримають. Він зазначив, що директори використовують їдальні та інші приміщення шкіл як свої власні, а також не проводять уроки, за які отримують гроші. Батьки та колеги мають обирати директора.

Геннадій Москалик також зазначив, що згодом будуть реорганізовані ліцеї №№4, 11, 30.

Тож присутня депутат Оксана Піддубна запитала вже про долю директорів.

Чи будуть їх звільняти або переводити? За словами головного освітянина міста, планується перевід на новоутворене робоче місце.

Відтак присутні знову повернулися до теми Ілони Бобер, запитуючи, чи не буде так, що її звільнили, але після суду якщо й поновлять, то вона все одно не зможе повернутися у своє крісло через реорганізацію. Ніякої відповіді на це не вдалося отримати, лише прохання не політизувати процес реорганізації за дорученням комісії.

У якусь мить присутні члени комісії нарешті зрозуміли, що навіть не мають документів для обговорення. Окрім освітян, ніхто не бачив рішення комісії. Тож вирішили не гаяти часу, а перенести розгляд питання на наступне засідання комісії, а поки що доручили головному освітянину належним чином оприлюднити інформацію, роз’яснити все детально і тоді вже вони зроблять якісь висновки.

 

 

Теги: Освіта Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Кременчук разом з усією Україною згадав героїв, які виганяли нацистських загарбників. ФОТОрепортаж 115 0
Подорож у минуле Кременчука: яким було наше місто на початку цього тисячоліття? ФОТО 280 0
Зі смолоскипами та з Україною в серці: у Кременчуці відбувся святковий автопробіг. ФОТОрепортаж 634 0