Новини з 1996 року

Ліки подорожчали, але харчування покращилося. Бізнес кременчуцьких чиновників й депутатів на хворих

Олександр Курилов 25 червня 2018 13:30 518 0

Плюс там, де доплачують кошти з бюджету

Кременчуцька медицина зробила якісний ривок уперед у тому, що стосується харчування хворих у лікарнях міста, й одночасно не менший ривок назад у тому, що стосується доступності ліків.

І в обох випадках, як позитиву, так і негативу, вирішальною є роль наших чиновників та депутатів міськради, яким ці справи віддали на відкуп у вигляді бонусу за їхню прихильність та підтримку міськвиконкому й особисто мера Кременчука Віталія Малецького.

І перше тут про гарні новини депутатського бізнесу – покращення харчування хворих у лікарнях міста.

Якщо раніше цією справою опікувалися із мінімуму  виділених коштів самі кухарі в медичних закладах, то тепер усе це передано в приватні руки.

Однак справу харчування пацієнтів приватному кременчуцькому депутатському бізнесу передано не просто так.

Головна умова тут – кількість коштів з міського бюджету, виділених для того, аби пацієнти в медичних закладах не  скаржилися на голод, збільшено до 31 гривні на день.  

І тільки після цього харчування хворих в медичних закладах Кременчука стало більш людським і в меню з’явилися хоч і невеликі, але м’ясні котлети на друге в обід.

Натомість масло стали давати хворим двічі на день – зранку й увечері, й у меню в них з’явилася така розкіш як голландський сир.

Поки що незрозуміло, як довго триватимуть ці зміни, й не виключено, що все знову повернеться до того, що вже було – каша без нічого й пісний суп.

У міській депутатській аптеці добра немає?

А це вже інший приклад – депутатсько-чиновницька аптека наших градоначальників в одній з найбільших лікарень Кременчука, що в центральній частині міста.

Мова тут про традиції життя наших чиновників, які роблять свій бізнес у медичній галузі вже 15 років поспіль. Причому прізвища цих власників з міськради та виконкому змінюються, але зміст їхньої діяльності залишається.  

Бізнес же цей доволі простий – відкрити свою аптеку на площах бюджетного закладу медицини.

Це можна зробити, якщо її власник є діючим депутатом Кременчуцької міськради, аби на гірший випадок – бути одним з восьми заступників міського голови Віталія Малецького

Зрозуміло, що жоден наш чиновник міськвиконкому - депутат, який одночасно є бізнесменом у цій галузі, не може конкурувати із всеукраїнськими мережами аптечних закладів, бо там усе дешевше й набагато.  

Але що стосується кременчуцьких лікарень, то ніхто ці всеукраїнські мережі до них і близько не підпустить.

Максимум, що буде дозволено, – в ту ж лікарню допустять аптеку обласного комунального підприємства, бо інакше в місцевих чиновників, які вирішують ці питання, виникнуть проблеми.

А підсумок же далі такий.

«Ось купували ліки в аптеці, що в першому корпусі лікарні, але там усе дорожче. Купували в цій же лікарні, вже в іншій аптеці ті ж самі ліки й вийшло дешевше. Навіть розчини, що потрібні для крапельниць, – і ті дешевші. А переплата – 50 гривень за день. За 10 днів лікування, якщо не шукати дешеву аптеку, переплата складе 500 гривень», - такими враженнями поділилися пацієнти медичного закладу з «Програмою плюс».

І питання звідси: чому так – уже до заступника міського голови Кременчука Ольги Усанової, яка керує медициною, й до нашого мера Віталія Малецького, який керує своїм замом Усановою.

Цікавить одне – в місті прийнята програма здешевлення ліків і за такою ж схемою, як і харчування хворих, вартість частини ліків компенсується з міського бюджету.

Але як вони компенсуються, якщо вже в депутатсько-чиновницьких аптечних пунктах ці ліки дорожчі, ніж буде-де у світі?

 

 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись