Новини з 1996 року

Лікарняний по-новому. В МОЗ уточнили деталі процедури

Валерія Макряшина 02 лютого 2018 14:25 1230 0

Днями вступив у силу Закон “Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення”. Одним з його нововведень стане електронний реєстр лікарняних.

Попередньо озвучувалося, що це буде виглядати так: щоб відкрити лікарняний, лікарю потрібно буде внести дані пацієнта до спеціального реєстру, і роботодавець у режимі онлайн зможе перевірити, чи дійсно його співробітник перебуває на лікарняному.

Згадуючи, скільки часу і сил забирає забіг по кабінетах з неофіційною назвою “збери всі можливі підписи та печатки” і як доводиться іноді чути від знайомих, що через неправильне оформлення забіг доводилося повторювати, таке нововведення здається одним з найпотрібніших.

Над створенням електронного реєстру листків непрацездатності працюють Мінсоцполітики, МОЗ та Фонд соціального страхування спільно з проектом “Разом проти корупції”. Мета – полегшити життя всім учасникам цього процесу: пацієнтові, лікарю і роботодавцю, а також побороти корупційну складову – видачу фіктивних довідок.

Концепція реєстру передбачає, що лікар зможе оформити електронний листок непрацездатності з будь-якого засобу інформатизації (комп’ютер, планшет, смартфон). 

Вхід лікаря в особистий кабінет у системі реєстру буде аналогічним банківській системі Приват 24. У реєстрі буде відображатися час видачі листка непрацездатності, заклад охорони здоров’я і лікар.

Коли стартує впровадження електронного реєстру лікарняних, ще не відомо, але вже зрозуміло точно – перехід на “цифру”, як це давно зробили інші країни, невідворотний.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись