Новини з 1996 року

Лікарні зобов'язані інформувати про наявність безкоштовних ліків

Марина Баніт 19 березня 2017 16:48 629 0

Тільки 17% українців, яким призначали ліки на стаціонарному лікуванні, отримали їх безкоштовно – про це свідчать проведені дослідження "Індекс здоров'я. Україна – 2016". Решта купували ліки самостійно. В середньому на ліки українці в стаціонарі витрачають 3000 грн.

Міністр охорони здоров'я Уляна Супрун визнає проблему, що лікарні приховують від пацієнтів препарати, які купуються за державний рахунок, і перепродують їх в аптеці, яка часто перебуває в самій же лікарні.

Так у  2016 році МОЗ зобов'язало лікарні інформувати населення про наявність препаратів, закуплених за державні гроші, відповідно до наказу № 509 "Про здійснення заходів контролю використання лікарських засобів і медичних виробів, закуплених за бюджетні кошти".

"Ми від лікарень вимагаємо публічно або на сайті, або у себе в лікарні розміщувати інформацію про те, які ліки є в наявності. Пацієнти можуть вимагати від головних лікарів у лікарнях показувати список ліків, які у них є", - додала Уляна Супрун.

Планується, що як запрацює електронна система E-Health, вся інформація про отримані та видані лікарням ліки буде знаходитися на одному ресурсі. Це спростить механізми закупівлі, контролю та доступності ліків.

У Міністерстві охорони здоров'я відзначають, що після того, як запрацює система, закупівля ліків будуть відповідати потребам. Крім того, коли з'явиться реєстр пацієнтів, буде зрозуміло, чим хворіють українці і які ліки потрібно купувати.

Якщо в лікарні відсутня інформація про наявність ліків, пацієнт може відправити запит головному лікарю або в державну обласну адміністрацію.

 Наявність у лікарні препаратів для онкохворих можна перевірити на сайті likycontrol.org.ua.

 

Теги: Новини КременчукаМедицина Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Пісні та лірика: у художній галереї презентували книгу кременчуцької письменниці. ФОТО 134 0
Майже як гробниці фараонів: відомий кременчуцький краєзнавець провів екскурсію Артскладами. ФОТОрепортаж 543 0
Антирейтинг: місця у Кременчуці, де відпочивати — “не айс”. ФОТО 1859 0