Новини з 1996 року

Лікарні Полтавської області повністю забезпечені вакцинами проти кору

Валерія Макряшина 10 грудня 2018 10:40 352 0

Якісні та ефективні вакцини, що захищають від кору, паротиту і краснухи, є в усіх кабінетах щеплень Полтавської області.

Загалом, станом на 1 листопада в області було 21 892 дози вакцини КПК.  Це складає 116% від річної потреби Полтавщини.

Такої кількості вистачає для планової та посиленої імунізації мешканців у найближчі декілька місяців, повідомили в Полтавському обласному Центрі здоров'я. 

Рівень охоплення щепленнями КПК в області залишається незадовільно низьким, зокрема першу дозу вакцини КПК за графіком отримали лише 74% дітей.

Єдиний спосіб запобігти ускладненням або смерті від кору — вакцинація. У 2018 році найбільше хворіють кором саме в тих областях, де рівень охоплення плановою вакцинацією найменший. Наша область не входить до переліку областей з найвищими показниками захворюваності.

Станом на 23 листопада, з початку року на кір захворіли 478 жителів області (328 дорослих і 150 дітей). У зоні ризику перебувають абсолютно всі діти й дорослі, які не отримали профілактичне щеплення. Дві дози вакцини забезпечують захист організму від кору, а в разі хвороби — рятують від смертельно небезпечних ускладнень. Вакцинуватися за Національним календарем профілактичних щеплень чи надолужити пропущені щеплення можуть безкоштовно всі діти до 18 років, а також дорослі з груп ризику — військові, учасники ОСС, студенти, освітяни і медики.


Нагадаємо, захист від кору потрібен, якщо:

-  дитині виповнилося 12 місяців — не зволікайте з плановим щепленням КПК;

-  дитина старша 1 року і ви пропустили перше щеплення - негайно надолужте його, звернувшися до вашого медичного закладу;

-  дитині 6 років — це час іти на планову ревакцинацію КПК;

-  ви пропустили планову ревакцинацію у 6 років — зверніться до медичного закладу, адже тільки дві дози вакцини забезпечують повний захист;

-  дитині 6 та більше років і вона не має жодного щеплення КПК — потрібно зробити два щеплення з інтервалом не менше одного місяця;

-  ви не пам’ятаєте, чи робили дитині щеплення КПК, і не маєте документальних підтверджень — у цьому випадку також потрібно вакцинувати;

-  підлітки, а також дорослі, що не хворіли на кір, не отримували щеплень від кору.

Усі вакцини, які закуповує Україна, безпечні й ефективні, їхня якість підтверджена Всесвітньою організацією охорони здоров’я — найавторитетнішою організацією у сфері охорони здоров’я у світі.

"Якщо в кабінеті щеплень вашого медзакладу кажуть, що вакцин немає, - терміново повідомте про це головного лікаря, а також Департамент охорони здоров’я: (0532) 60-77-09, e-mail: info@uoz.gov.ua".

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Антирейтинг: місця у Кременчуці, де відпочивати — “не айс”. ФОТО 961 0
Чотири місця у Кременчуці, де можна відпочити. ФОТО 1796 0
Посол Словаччини, модерн, романтика і містика: у Кременчуці відкрили Міжнародну виставку. ФОТОрепортаж 825 0