Новини з 1996 року

Лікарі пропонуватимуть кременчужанам таблетки замість уколів

Валерія Макряшина 21 травня 2019 17:15 185 0

Міністерство охорони здоров'я України оприлюднило для громадського обговорення проект наказу, відповідно до якого в Україні надаватиметься перевага неін’єкційним (пероральним) формам лікарських засобів. 

У всіх випадках, коли таблетка й ін'єкція мають рівнозначну дію, лікарі мають призначати саме таблетовані форми.

"У всьому світі більше 50% усіх лікарських засобів прописуються, відпускаються або продаються неналежним чином, свідчать дані Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Одним з таких прикладів є надмірне використання ін'єкцій, коли більш доречно приймати ліки перорально.

Це свідчить про те, що міф, ніби уколи більш дієві, ніж пігулки, поширений не лише в Україні. Насправді в більшості випадків немає значення, в якій формі діюча речовина потрапить в організм. Лише в деяких рекомендовано саме ін’єкційну форму (невідкладні стани, знепритомнення пацієнта, введення інсуліну тощо)", - йдеться в повідомленні. 

 

Чому, якщо можливо, краще застосовувати не ін’єкції?

Для пацієнтів

Найважливішим застосування цього підходу буде для дітей, адже введення препаратів шприцом з голкою має больовий і психологічний аспект. Часто діти після курсу ін’єкційного лікування починають панічно боятися лікарів і лікарень. Діти й дорослі не мусять терпіти біль, якщо можна обійтися без цього.

Традиційно ін’єкційні форми призначають для пацієнтів стаціонару, тож нерідко людина змушена знаходитися в лікарні, навіть коли немає потреби в цілодобовому нагляді лікарів. Більшість захворювань, при яких призначають уколи, можна лікувати пігулками вдома, в комфортних для себе умовах.

Якщо лікар призначає вам ін’єкційні форми медичних препаратів - поцікавтеся, чи не можна замінити їх тим самим засобом, але у формі пігулки.

Для медпрацівників

Шанси заразитися захворюваннями, наприклад ВІЛ, гепатитом В, гепатитом С, підвищуються при ін’єкційному введенні лікарського засобу. Адже медпрацівник може випадково поранитися голкою, якою була зроблена ін’єкція пацієнту.

Для медзакладу

Використані засоби для ін'єкцій – небезпечне гостре сміття, що підлягає складній та дорогій утилізації. Також необгрунтоване використання ін’єкційного введення препаратів призводить до значних витрат у зв’язку з придбанням витратних матеріалів (шприців, голок, вати, спирту, навантаження на персонал).

Для бюджету

Ціна пігулки й ін’єкції  відрізняється через вартість флакона або ампули. Також для введення препарату в ін’єкційній формі додатково потрібні рукавички для медперсоналу, засіб для дезінфекції, вата або марля, іноді пластир. Робочий час медичного персоналу при переважному застосуванні ін’єкцій теж значно збільшується. Пігулки як рівнозначний за дією засіб є фінансово вигіднішим.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Посол Словаччини, модерн, романтика і містика: у Кременчуці відкрили Міжнародну виставку. ФОТОрепортаж 279 0
Різнокольорові голуби та пухнасті кошенята: у Кременчуці відбулася виставка домашніх тварин. ФОТО 658 0
Бонус від Кременчуцького льотного коледжу: захоплюючі польоти над Дніпром, які вразили містян. ФОТО 511 0