Новини з 1996 року

Ліана Рязанова-Мартінес представила кременчужанам своє "Місто К"

Ксенія Омельченко 28 грудня 2017 18:45 1261 0

Художниця Ліана Рязанова-Мартінес представила кременчужанам виставку своїх живописних творів «Місто К».

Як не дивно, така назва виставки не пов'язана з Кременчуком. "К" - це місто, в якому кожен має право бути, розвиватися, самовдосконалюватись та презентувати власний світ уяви. 

Кожна з 28 робіт, які розмістилися у великій залі Міської художньої галереї, показує, наскільки сприйняття реальності може відрізнятися від загальновживаних догм. Кожна спонукає думати, самостійно трактувати полотна, не опираючись на назви і перші враження. Представлені роботи не чекають пасивних глядачів, адже їх розуміння залежить від обізнаності саме глядача, його культурного рівня та уяви.  

Що ж можна побачити на виставці? Передусім - внутрішній світ і переживання Ліани. Мовою абстракції вони додають особливої глибини кожному полотну.

Крім того, простежується у роботах художниці й вихід за межі будь-яких форм і обмежень, особиста філософія творчості, абсолютний жест творця.
  

Та це, зрештою, властиве всім художникам такого дещо специфічного руху мистецтва як абстрактний експресіонізм. Свого часу саме цей стиль допоміг Америці заявити про себе на увесь світ та стати лідером сучасного образотворчого мистецтва.

Зароджений у епоху джазу, кризи, великих потрясінь і великих надій, цей рух став виявом пошуку себе серед тогочасних митців. Такий пошук здійснила у своїх роботах і Ліана.  

До речі, для більш повного сприйняття представлених творів під час відкриття у залі вкотре лунала жива музика у виконанні саксофоністів Максима Карюка та Володимира Попова.
 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 202 0
Кременчук став містом, в якому Україна та Казахстан міцно закріпили свої відносини. ФОТОрепортаж 572 0
Яким ти був, Кременчук? Фотографії старого міста, якого ми не знали. ФОТО 709 0