Новини з 1996 року

Квартири для воїнів АТО: міф чи реальність?

Валерія Макряшина 20 липня 2017 12:36 857 0

У вівторок, 18 липня, відбулося засідання депутатської комісії з питань житлово-комунального господарства, управління комунальною власністю, енергозбереження, транспорту, зв'язку та IT-технологій. У ході обговорення  керівництво оголосило, що в нашому місті отримати житло за половину його вартості зможуть 79 бійців АТО.

А перебувають на квартирному обліку 103 людини, 6 із яких - інваліди. 

Як зазначали в міськраді, за 2017 рік місто спільно з областю зможе виділити бійцям лише 13 квартир. А враховуючи те, що призов нових бійців продовжується, а юнаки все частіше йдуть воювати за контрактом, кількість людей у черзі на житло тільки зростатиме. Виходить, що сотня захисників нашої країни отримуватиме подяку від влади протягом 8 років і то не всі. 

 

 

Як повідомлялося раніше, Депутати хочуть, щоб учасники АТО купували житло за 25% від вартості. Вирішили запозичити приклад Полтави. Там 50% від вартості сплачує місцевий бюджет, а 50% - учасник бойових дій.

Наразі 101 учасник АТО не забезпечені житлом і стоять у черзі. 6 з них - інваліди.

Наші депутати вирішили, що вони зможуть крокувати ширше за умови, якщо залучити обласний бюджет, міський бюджет та фонд програми забезпечення житлом молоді (у разі, якщо особа підпадає під цей критерій). У цьому випадку навантаження на гаманець учасника бойових дій у зоні АТО складатиме лише 25%.

Ініціаторами створення відповідної програми стали депутат Ганна Павленко та голова Громадського контролю Сергій Полюхович.

До редакції газети прийшов боєць, який добровольцем пішов служити ще в 2014 році, наразі він проходить службу, але вже у Бердянську. Він повідомив, що навіть не в курсі, як складаються дані списки, яка черга взагалі на квартиру. Дивно, що тим, хто наразі ще служить, ніхто офіційно не повідомляв про те, що програма така планується. Як зазначає боєць, єдине повідомлення -  час від часу приходять смс про розіграш якоїсь землі, так звана лотерея, про яку і то не всі військові знають.

З цим питанням ми звернулися до Департаменту соціального захисту населення та питань АТО в Кременчуці. Про цю програму, її механізми та тонкощі редакції розповіла в.о начальника ДСЗСН та ПАТО Марина Доценко:

"Програма ще не стартувала, ще приймаються рішення, будуть обговорення. До місцевої програми можуть залучати людей, які перебувають на квартирному обліку у виконкомі Кременчуцької міськради. Наразі на обліку стоять 103 людини.

Також обов’язковою умовою для участі є кременчуцька прописка. Тому учасники АТО повинні спочатку звернутися із заявою до департаменту ЖКГ, після чого спеціальна комісія при міській раді вивчає підстави для взяття їх на квартирний облік.

Після цього учасник АТО буде писати заяву про бажання взяти участь у програмі, і знову ж таки виконком включає його до програми. Ще одна умова - взяти участь у програмі зможуть не всі, тільки ті військовослужбовці, котрі спроможні оплатити 50% від вартості квартири.

Якщо боєць не має таких грошей - претендувати на квартиру він просто не зможе! Про старт програми кожному воїну АТО буде повідомлено у офіційному листі".

Зауважимо: право на квартиру мають УСІ військовослужбовці, а от можливості - НІ! 

 

 

Тож процес забезпечення житлом учасників АТО запущений, але продуктивний він буде чи ні, поки не зрозуміло. Разом з цим у самих бійців часто виникає запитання: а яким чином вони можуть скористатися своїм правом на отримання житла?

На підставі пункту 14 статті Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» бійці мають право на першочергове забезпечення житловою площею за певних умов. 

Хто має право?

Учасник АТО може отримати житло у випадку, коли він проживає в приміщенні, що не відповідає встановленим санітарним і технічним вимогам, проживає у гуртожитку, хворіє на тяжкі форми деяких хронічних захворювань, у зв’язку з чим не може проживати в комунальній квартирі або в одній кімнаті з членами своєї сім’ї. Проживає за договором найму (не менше 5 років) житлового приміщення в будинках державного або громадського житлового фонду чи за договором найму житлового приміщення в будинках житлово-будівельних кооперативів.

Який порядок одержання житла? Треба зробити такі дії: 

1. Звернутися до відповідного відділу, що здійснює зарахування на квартирний облік, отримати бланк заяви та попередні консультації житлово-будівельних кооперативів.
2. Зібрати необхідні документи та подати до відділу, що здійснює зарахування на квартирний облік.
3. Прийняти рішення про взяття вас на облік у місячний термін з дня подання всіх документів.
4. Отримати письмову відповідь з повідомленням про дату взяття на облік, виду і номера черги або підстави відмови в задоволенні заяви.
5. Дочекатися своєї черги серед осіб , що мають право на першочергове отримання житла.
6. Отримати ордер на житлове приміщення.

Куди потрібно звертатися:

1. За місцем проживання: до виконавчого комітету районної, міської, районної в місті, селищної, сільської Ради народних депутатів.
2. За місцем роботи: до підприємств, установ, організацій, в яких ви працюєте, що мають житло і фонд і ведуть житлове будівництво або беруть пайову участь у житловому будівництві.
3. У житлову комісію вашої військової частини – для військовослужбовців за контрактом та членів їхніх сімей.

 

Залишається сподіватися, що процес забезпечення житлом учасників АТО не гальмуватиметься, що в процесі реалізації своїх прав вони не зіштовхнуться з різними вже типовими непорозуміннями.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1109 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 2112 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 2727 0