Новини з 1996 року

Крюківські страждання. Мешканці правобережжя хочуть ролердром і скейт-парк для підлітків

Валерія Макряшина 26 вересня 2019 16:45 527 0

Кожна людина про щось мріє. Мрія – це форма думки, від якої людина отримує задоволення. Кременчужани - не виняток.

Жителі Молодіжного з року в рік мріють про одне - про чисте повітря і щоб на вулиці перестало смердіти незрозуміло чим. Мешканці Ревівки мріють про додатковий транспорт, щоб вчасно добиратися додому з роботи. Мешканці нагірної частини Кременчука й центру бажають, щоб великогабаритний транспорт перестав робити з наших доріг пюре.

Загалом у мешканців нашого міста - багато бажань, більшість з яких цілком можна зрозуміти. Серед головних - зниження тарифів на комунальні послуги, покращення якості питної води, ремонт шляхопроводів. Звісно, й про благоустрій кременчужани також мріють, але ці мрії не є першочерговими, особливо для мешканців Раківки. 

Втім мріяти ніхто людині заборонити не може. Тож маємо те, що маємо. Так, на сайті Громадського бюджету Кременчука з’явилися нові пропозиції від мешканців правобережжя. 

Громадяни зазначають, що в Крюкові абсолютно немає місць для популяризації здорового способу життя та сімейного відпочинку. Тож вони пропонують облаштувати в Крюкові власний ролердром. 

"В інших районах нашого міста (у парках, скверах, на площах) є території з рівним покриттям (асфальт, плитка чи інше), придатним для катання на роликах, скейтах, самокатах. А в Крюкові - ні, та й взагалі місця, де б діти могли покататися на роликових ковзанах чи скейтбордах/пенібордах, - НЕМАЄ! 

Місто пропонує крюків'янам із дітьми добиратися транспортом (через аварійний міст) в інші райони. Але ж Крюків – це такий самий район міста, як і всі інші. В Крюкові має бути свій ролердром.

Сквер “Небесної сотні” - це ідеальне місце розташування, бо він знаходиться біля парку “Крюківського”, де дуже затишно і спокійно. Якщо люди хочуть відпочити, йдуть у парк, сквер став дуже самотнім та занедбаним. Тому зробити ролердром саме в цьому сквері  - гарне рішення для містян!" - пише автор проекту Марина Орлова. 

 

Бюджет - 400 тисяч гривень

 

Марина Орлова зазначає, що новий ролердром можуть відвідувати не лише мешканці Крюкова, а й жителі інших мікрорайонів міста, тому що створений майданчик на цей час не матиме аналогів у місті.

 

Бюджет - 1 млн грн 

 

Друге, про що мріють мешканці правобережжя, це скейт-парк, бо, напевно, не можуть тамтешні тінейджери дочекатися обіцяного вже кілька останніх років і який уже начебто "будується" поблизу Міського Палацу культури в центрі Кременчука. 

Автори проекту зазначають, що в Кременчуці склалася критична ситуація щодо організації відпочинку дітей старшого віку та підлітків на Раківці, бо там взагалі немає місця для відпочинку підлітків і для заняття сучасними видами спорту. 

"Усі майданчики та комплекси для активного відпочинку дітей на території Кременчука переважно знаходяться в центрі міста й призначені для користування дітей молодшого віку від 2 до 7 років.

Для дітей старшого віку, від 8 років, та підлітків немає відведених у громадських місцях майданчиків для активного відпочинку в позакласний час, для заняття сучасними видами спорту, такими як катання на роликах, скейтах, самокатах, спортивних велосипедах тощо", - йдеться в описі до проекту.

Наразі ж підлітки використовують для катання на скейтах необлаштовані для цього об'єкти - східці в парках, пам'ятки культурної спадщини, східці та парапети магазинів АТБ, Маркетопту, тротуарні бордюри, пішохідні стежки, таким чином створюючи небезпеку як власному життю, так і пересічним мешканцям міста. 

Тут варто зазначити, що така ж ситуація і на лівобережжі, де також поки немає скейт-парку і підлітки також катаються біля пам'ятників, з'їжджають зі східців цих же супермаркетів.

Втім мріяти законом не заборонено...

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Вулицями Кременчука: яким було наше місто у другій половині 20-го століття? 2600 0
Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 2610 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 3842 0