Новини з 1996 року

Криворукі будівельники, бізнесмени-градоначальники. СКАНДАЛ НАВКОЛО КРЕМЕНЧУЦЬКОЇ ШКОЛИ

Олександр Курилов 27 серпня 2015 12:36 1478 0

Навчальний заклад у мікрорайоні №278, якому вже присвоєний номер – ЗОШ №15, не буде відкритий ні до виборів в міську раду, які намічені на 25 жовтня, ні після них.

Втім, можливо, комплекс школа-дитячий садок таки колись добудують, якщо в сотий раз для розпилу грошей  підвищать її вартість для міського бюджету.

Це сьогодні у міському виконавчому комітеті перший заступник міського голови Віктор Калашник провів спеціальну нараду з теми можливого завершення багатостраждального будівництва школи в кварталі №278. Нарада ж вийшла неоптимістичною.

З того, що оприлюднили  присутні, – будівництво школи триває вже сім років поспіль і сама будова, якою займається фірма «Центр», подорожчала за цей час з 8 мільйонів гривень до 36-и млн. грн.

Як швидко її добудують – теж говорили. У будівництво ще слід вкласти приблизно 8 мільйонів гривень (3 млн. грн. – на меблі), однак на самій будові щодня працюють до двадцяти будівельників.

Зрозуміло, що такими темпами ні до 1 вересня, ні до виборів, ні до Нового року теж ніхто й нічого не встигне.

Цікава ж сама нарада, на якій представник фірми  «Центр» відбивався від нападів колег-будівельників словами – «я не в пивбарі».

«Колеги», які прийшли на нараду, покритикувати довгобуд і фірму «Центр»  – такі ж криворукі. Один ніяк не може розібратися з постаментом пам’ятника Леніну, що на площі Перемоги. Інший колись так відремонтував наш Крюківський  міст на 8 мільйонів гривень, що асфальт на мосту перетворився у ями одразу.

Про що говорили ще – так це про незадовільний стан справ. Говорили про те, що постачальники будівельних робіт вимагають стовідсоткову попередню оплату, а мерія цього не забезпечує.

Інше й теж цікаве – виявляється, що проблеми не тільки в мерії Кременчука та її фінансовому управлінні, але й у будівельників теж.

Фірма «Центр» винна Пенсійному фонду, як земля колгоспу. Однак при всіх боргах це підприємство керівники мерії Кременчука її до будівництва в цьому році допустили.

Нині ж взагалі страхіття – є загроза, що кошти, які будівельникам передасть міськвиконком, одразу будуть конфісковані виконавчою службою.

Але й це ще не все. З оприлюдненого - гроші у фірми «Центр» є, то просто вона їх не може забрати з банку «Фінанси і кредит»…

Останнє ж взагалі шокуюче – виявляється, що проект навчального закладу не такий і його потрібно змінювати.

На нараді, яку провів перший віце-мер Віктор Калашник і де всі згадували один одного майже культурними словами,  було весело.

Гірше тільки, що з будівництвом школи цього року у міськвиконкомі не встигнуть і все буде продовжено вже  2016 року.

Втім це лише думка репортера, який послухав аргументи сторін,  у яких кожен перекладав провину за довгобуд на сусіда та обставини.

При що варто додати – школа у кварталі №278 нині є у Кременчуці прикладом міського розпилу по кишенях бюджетних грошей, і в’язниця за всіма, хто до цього довгобуду причетний, плаче гіркими сльозами.

Ми вже повідомляли, що в серпні-місяці поточного року будівельна фірма "Центр" має освоїти 1,47 млн. гривень на недобудовану школу - дитсадок у 278 кварталі. 

 

 

Теги: школа в кварталі 278 фірма "Центр"Бюджет КременчукаТендери Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Подорож у минуле Кременчука: яким було наше місто на початку цього тисячоліття? ФОТО 218 0
Зі смолоскипами та з Україною в серці: у Кременчуці відбувся святковий автопробіг. ФОТОрепортаж 589 0
Кременчужанам нагадали про подвиг ветеранів, які боролися за наше місто проти нацистів. ФОТОрепортаж 1327 0