Новини з 1996 року

Кривава бійня кременчужан з владою за ласий шмат землі в центрі міста може стати реальністю

Марина Баніт 30 червня 2017 13:49 1305 0

Усе б ішло за планом наших чиновників: одному – магазини в центрі міста, іншому - грошенята за це. Але на заваді стали мешканці Кременчука.

Усе, що тишком-нишком робилося до цього часу в центрі міста, стало відомо завдяки чотирьом вирубаним деревам, які змусили людей занепокоїтися.

Але керманичі - іншої думки.

Кременчужани, які проживають у центрі міста (у будинку №23/8 по вулиці Небесної Сотні), звернулися до Генерального прокурора України.

Мова в заяві про чергове створення чуда на очах у всіх посеред міста кременчуцькими керманичами. Справа в тому, що чиновники вирішили йти напролом у питанні інвестування в бізнес міста у прямому сенсі слова. Для початку знищили екологію Кременчука. І вже з цього приводу після намагань розібратися, які ні до чого не призвели, активісти звернулися до Генпрокурора Юрія Луценка.

У листі йшлося про те, як усе було:

21 червня 2017 року представники КП «Благоустрій Кременчука» спиляли в центрі міста чотири дерева – два ясени, одну тополю і одну акацію, які росли на зупинці «Центр». Деревам було понад 50 років. Ці дерева захищали від спеки чотириповерховий будинок, у якому 22 квартири. На першому поверсі в будівлі розташоване Держказначейство. А в сусідньому – «Ощадбанк».

Раніше між цими будинками була крита зупинка, але її знесли і зробили тимчасову з лавочками.

У 2012 році у відповідь на запит до мера міста Олега Бабаєва надійшло пояснення, що зупинка «Центр» підлягає реконструкції. Облаштування зупинки планується на 4 квартал 2012 року. Люди заспокоїлися.

Протягом 5 років нічого не відбувалося, але ось у 2017 році влада почала «реконструкцію» зі спилювання дерев.

Далі мешканці з’ясували, що зупинку "Центр" не просто реконструюють, а до їхнього та сусіднього будинків планується добудувати прибудинковий торговий центр.

Цією новиною мешканці будинку були шоковані.

Мало того, що в центрі міста сильна загазованість від транспорту, ще спиляли  дерева і попри це хочуть утворити торговельні площі під вікнами, куди постійно будуть підвозити товар та робити безлад.

У підсумку звернення кременчужани зазначили, що вони провели громадські слухання  мешканців будинку. Люди не проти облаштування зупинки, але категорично проти розташування під вікнами торгового центру.

Тож мера Віталія Малецького офіційно просять відмовити у будівництві торговельних закладів під їхніми вікнами.

Голову Полтавської облдержадміністрації кременчужани просять проконтролювати вирішення даного питання.

Прокуратуру попросили надати роз’яснення щодо законності розташування торгової площі та спиляних дерев.

А депутатів просили розібратися з даним питанням.       

Тож комісія депутатів з цього приводу зібралася 29 червня.

Дебати були палкими. Активістів прийшло чимало, у залі було душно. Всі кричали, гули, шуміли.

Віце-мер Дмитро Кравченко відразу заявив, що все у цьому питанні за законом. Будівництво, за його словами, відбувається в рамках інвестиційного проекту з підприємством «Ринкова площа».

Також, за словами Дмитра Кравченка, дерева, вартість яких 16000 гривень за 1 шт, спиляні без офіційного дозволу, але з компенсацією вартості. Дозвіл на забудову дозволяє знищувати зелені насадження з відшкодуванням вартості спиляного.

Рішення про передачу в постійне користування території підприємству «Ринкова площа» прийнято у 2012 році.  За його словами, у всіх ЗМІ публікувалася дана інформація, але заперечень не надходило. Дозвіл на будівництво є, а тому злочину в тому, що спиляли дерева, немає.

Дмитро Кравченко пояснив, що за умовою інвестиційного проекту, компанії, які будуть орендувати приміщення для торгівлі у «Ринкової площі», мають за власний кошт облаштовувати всю прилеглу територію, в тому числі й зупинку.

Але наступне питання присутніх: чи треба проводити громадські обговорення з приводу забудови прибудинкової території.

 Пан Кравченко різко змінив сміливість на пасивність, мовляв, є директор КП «Ринкова Площа» - у нього й питайте.

Активістка запитала:

Дерева зрубали, добре, гроші взяли… У мене питання: а архітектура дивиться коли-небудь, як виглядає місто після цих рішень?

Оксана Піддубна спитала, чи думали про те, що людям нема чим дихати у власних квартирах над проїжджою частиною?

У підсумку активісти іронічно і з болем у серці зазначили, що влада не в курсі подій, депутати нічого не знають, КП «Благоустрій» спилює дерева, але відповідального немає.

Представники сильної половини активістів просили депутатів не доводити Кременчук до нещодавніх подій у Полтаві, коли тітушки від забудовників вступили у криваву сутичку з мешканцями міста.

Також з’ясувалося, що дерева в плані проекту були – вони є на фото. Але їх спиляли без потреби.

Отже, прийнято рішення - провести  виїзну депутатську комісію, що має відбутись у понеділок, 3 липня, о 17-ій годині. Тож чекаємо продовження бою мешканців за право на безпечне та достойне життя.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Ритуальні маски та опудало риби-їжака. У Кременчуцькому музеї знайомлять з Ефіопією та Індонезією. ФОТО 251 0
Дартс, кавери і майстер-клас: кременчуцькі бібліотекарі вражали колег з усієї України. ФОТОрепортаж 659 0
У Кременчуцькому музеї показали 30-річні досягнення місцевих спортсменів. ФОТОрепортаж 1141 0