Новини з 1996 року

Критична ситуація у Кременчуці. Немає бажаючих йти в ПТУ. Всі йдуть вчитися на банківських працівників

Олександр Курилов 14 серпня 2019 14:11 261 0

У 2019-му році в Кременчуці – критична ситуація з набором учнів у заклади технічної освіти.

І така ситуація характерна не лише для нашого міста, але й для всіх інших районів Полтавщини теж.

Тож якщо раніше бажаючим вчитися у професійно-технічних училищах потрібно було подати документи до 1 вересня, то тепер усе це відтермінували на місяць і шукати відповідь на запитання, в якому ПТУ вчитися краще, можна вже до 1 жовтня.

Це нові зміни в розпорядженні Міністерства освіти та науки, в якому записано, що заклади профосвіти, які матимуть недоукомплектовані групи для навчання за кошти регіонального або державного бюджету, можуть продовжити прийом заяв до 1 жовтня.

Слід сказати, що така критична ситуація не лише з ВПТУ 7, де учнів вчать високооплачуваним робочим спеціальностям, але й у технікумах  теж.

Приклади тут такі: у це вище Кременчуцьке професійне технічне училище подали лише 57 заяв, при тому, що обсяг набору – 90 учнів.

Аналогічна ситуація в Кременчуцькому коледжі транспорту (колишній технікум залізничного транспорту), де забажали вчитися всього лише 82 учні, при тому, що в закладі є вільні місця для навчання 143 підлітків за кошти бюджету.

Ситуація з професійно-технічними училищами, де готують працівників сільського господарства схожа. Аграрний технікум у Гадячі може прийняти на навчання на першому курсі 60 абітурієнтів, але бажаючих вчитися - лише 37.

Звідси й запитання – а де поділися бажаючі вчитися в нашій професійно-технічній освіті? А для відповіді слід відкрити сайт Кременчуцького льотного коледжу, куди подали заяви аж 842 абітурієнти. А там серед назв спеціальностей, як-то аеронавігація чи обслуговування аеропортів, є електричні апарати банківських систем чи логістика.

І, звісно, той, хто це прочитав, уже уявив себе працівником комерційного банку, хоча це написано вилами по воді. Звідси й висновок – можливо, в Міністерстві освіти були праві, продовжуючи термін прийняття заяв до ПТУ.

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Кременчужани можуть насолодитися красою традиційних вузлових ляльок. ФОТО 274 0
У Кременчуцькій галереї - аншлаг: відкрили всеукраїнську виставку. ФОТОрепортаж 381 0
«Бумеру - 15 років»: у Кременчуці відбувся ювілейний концерт репера Серьоги. ФОТО 512 0