Новини з 1996 року

Кримінал і АЙ ЛАВЕ Кременчук, або як скандальна київська фірма будувала в Кременчуці дитячий майданчик

Марина Баніт 09 листопад 2017 18:29 2595 0

Дякуючи кременчуцьким активістам, у нашому місті досить багато порушується питань стосовно тих чи інших діянь політиків та організацій. На жаль, від певних відповідальних структур зазвичай немає ніякої реакції. Але в нашому місті принаймні ведеться боротьба за справедливість, а дехто бореться ще й з корупцією...

Отже громадська організація "Кременчук Антикорупційний центр" знову радує мешканців міста новими цікавинками. Цього разу мова піде про те, як київська скандальна будівельна фірма «мотнулася» в Кременчук і надала послуги у вигляді будівництва дитячого майданчика. І все б тут нічого, але фіолетова команда позначила майданчик своєю міткою, так наче незареєстрована офіційно субстанція «Ай Лаве Кременчук» якимось чином причетна до будівництва. Організація, у якої є бренд і яка при цьому фарбує все у фіолетовий колір, щось натворила цікаве. Отже про не дуже хороших друзів-будівельників групи "Ай лаве Кременчук" дізналися кременчужани.

 Ось до чого прийшли активісти, розслідуючи питання:

«ЯК У ЩІЛЬНОМУ ГРАФІКУ СУДОВИХ СПРАВ ПІДРЯДНИК ЗНАЙШОВ ЧАС ДЛЯ ПОБУДОВИ ДИТЯЧОГО МАЙДАНЧИКА В КРЮКІВСЬКОМУ ПАРКУ»
А мова на сторінці ФБ групи "Кременчук Антикор" йде про таке:

"Наприкінці вересня цього року в парку "Крюківському" відбулося відкриття нового дитячого майданчика, що неабияк порадувало малечу та їхніх батьків, які живуть у цьому районі. На відкритті із високопосадовців були присутні народний депутат Юрій Шаповалов та мер міста Віталій Малецький, про що, крім відеорепортажу "Кременчуцьких новин", красномовно свідчить табличка з написом «Ай лав Кременчук», що наразі висить на вхідній арці до майданчика (що наче говорить нам про те, що будівництво проводилося за кошти цієї організації, хоча це зовсім не так).
А тепер перейдемо до фактів, про які більшість кременчужан, на жаль, не знають. 
Так, будівництво нового дитячого майданчика в Крюківському парку коштувало бюджету міста 867 671 грн. (посилання на відповідну закупівлю - https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2017-08-22-000214-a), та оскільки закупівля була допорогова, замовник (у даному випадку КЗКіВ «Парк Крюківський») самостійно обрав виконавця по даному виду робіт, яким виявився ТОВ «Дитячі та спортивні майданчики» (код ЄДРПОУ - 37095763). Вказана фірма, офіс якої розташований у Києві, досить відома у своєму регіоні та в деяких областях України… кримінальними провадженнями щодо неї та журналістськими розслідуваннями, які викривають участь даного підприємства в тендерних схемах та захоплення монопольного становища у відповідному секторі ринку.
Найбільш гучним є розслідування, яке цього року провели столичні журналісти газети «Обозреватель» (посилання -https://www.obozrevatel.com/…/monopoliya-na-dityachi-ta-spo…), виклавши цікаву інформацію у статті під назвою «Монополія на дитячі та спортивні майданчики: ЗМІ розкрили тендерну схему в Києві».
Видання пише: «Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, ТОВ "Дитячі та спортивні майданчики" було створено 12.05.2010 року. Розмір статутного капіталу складає 890 гривень. Згідно з даними порталу Zакупівлі, ТОВ "Дитячі та спортивні майданчики" з 2011 року виграло в Україні 589 тендерів на 248 млн гривень». Також журналісти зазначили, що всього з початку 2017 року "Київбудреконструкція" оголосила 231 тендер на створення дитячих ігрових майданчиків у Києві. Половина оголошених тендерів нібито через невідповідність тендерних пропозицій вимогам замовника не відбулася. А ось за іншими 117 тендерами, незважаючи на більш вигідні пропозиції інших учасників, перемогла одна і та ж компанія - ТОВ "Дитячі та спортивні майданчики".
Така ж інформація була опублікована й іншими інтернет-виданнями: «КиевВласть», «Патріоти України», «UA 1».
Проте це не перший раз, коли вказана фірма потрапляє в поле зору ЗМІ: простий пошук у Гуглі видає посилання на «Українську Правду» ( https://kiev.pravda.com.ua/news/58ac697044373/view_print/), «Новини Закарпаття» (http://zaknews.in.ua/…/14168-chergoviy-skandal-predstavniki…), «Ні корупції!» (http://nikorupciji.org/…/u-tenderi-na-majzhe-5-miljoniv-u-…/)
Щодо кримінальних проваджень, то сумнівна діяльність вказаного товариства була помічена правоохоронцями у різних містах України:
- Одеса, 2017 р. – ч. 1 ст. 191 КК - привласнення та розкрадання бюджетних коштів, які виділялись на проведення робіт з реконструкції міні-футбольного поля та баскетбольного майданчика (посилання на ухвалу - http://reyestr.court.gov.ua/Review/69990376);
- Черкаси, 2017 р. – ч. 3 ст. 191 КК - заволодіння бюджетними коштами посадовими особами ТОВ «Дитячі та спортивні майданчики» під час проведення будівельних робіт на спортивному майданчику ДЮСШ «Дніпро 80» по вул. Ярославській, 5 у м. Черкаси (посилання на ухвалу - http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/69913421);
- м. Виноградів (Закарпатська обл.), 2017 р. – ч. 1 ст. 366 КК – службове підроблення, а саме внесення завідомо неправдивих відомостей у документацію по будівництву спортивного майданчика (посилання на ухвалу - http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/64479614);
- Київ, 2017 р. – ч. 1 ст. 191 КК - посадові особи Управління освіти Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації та ТОВ «Дитячі та спортивні майданчики» за попередньою змовою, діючи умисно, з корисливих мотивів, здійснили розтрату бюджетних коштів на суму 157 тис. грн. (посилання на ухвалу - http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/64703039);
- Чернігів, 2017 р. – ч. 1 ст. 364 КК – зловживання владою або службовим становищем працівниками управління ЖКГ під час укладення договорів з ТОВ «Дитячі та спортивні майданчики» (посилання на ухвалу - http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/67139272);
- смт. Ясіня (Закарпатська обл.), 2016 р. – ч. 3 ст. 191 КК - службові особи Ясінянської селищної ради за попередньою змовою зі службовими особами ТОВ «Дитячі спортивні майданчики», діючи умисно, зловживаючи своїм службовим становищем, здійснили розтрату бюджетних коштів (посилання на ухвалу - http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/62770598).
Наразі представниками ГО «Кременчуцький антикорупційний центр» досліджується проектно-кошторисна документація по дитячому майданчику в парку "Крюківському", тож незабаром чекайте продовження".

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

«Живи, Кобзарю, в пам’яті людській»: у Кременчуці нагородили кращих читців віршів Т.Шевченка. ФОТО 95 0
Музика, яка лікує і надихає: у Кременчук завітав відомий композитор Євген Хмара. ФОТОрепортаж 149 0
І раком ставитиме, і барин народу. Як депутат міськради Денис Терещенко поспілкувався з людьми. ВІДЕО 3882 2