Новини з 1996 року

Кременчуцький педколежд відзначає 85-річчя

Юлія Билина 09 грудня 2016 13:53 1121 0

Грандіозним двогодинним концертом відзначив ювілей педагогічний коледж імені А.Макаренка. Подякували педагогам, нагородили найкращих та передали допомогу випускникам, що служать у зоні АТО.

Урочистості з нагоди 85-річчя Кременчуцького педагогічного коледжу імені Антона Макаренка відбулися сьогодні, 9 грудня, у Міському Палаці культури. Святкову програму підготували силами артистів, що навчаються як у самому педколеджі, так і в ліцеї для обдарованих дітей, що існує вже кілька років при цьому навчальному закладі. Також привітати улюблених педагогів із ювілеєм прийшли випускники коледжу, які нині працюють у школах та дитсадках. Тож серед артистів були навіть дуже маленькі жовторотики-дошкільнята. 

Взагалі концертні номери були яскравими та неповторними, тут тобі й бальні танці, і народні, гімнастика, акробатика, хоровий спів і гра на духових інструментах...

У залі, як-то кажуть, яблуку  ніде впасти. На урочистості запросили й педагогів-ветеранів, а також батьків і самих учнів коледжу й ліцею. А ще почесними гостями свята стали випускники, які нині служать у зоні АТО. Їх вітали стоячи і оплесками.

Як розповіли ведучі свята, педагогічний коледж від самого початку війни на Донбасі збирає допомогу для наших воїнів. Тож тисячі посилок із продуктами, теплим одягом, ліками відправили військовим і солдатам Нацгвардії. Ось і на цьому святі діти передали волонтерам бензопилу, придбану за кошти від доброчинного концерту. 

Вітати студентів, педагогів, ветеранів та батьків коледжу найперше доручили його незмінному директору ось уже не один десяток років - Івану Гальченку. Він подякував кожному, хто причетний до навчального процесу, знайшовши теплі слова й для колег, і для учнів та студентів, а також для юних артистів і ветеранів педагогічної праці. "Без вас коледж не зміг би досягти того успіху, який він має зараз", - сказав Іван Гальченко, звертаючись до кожного з присутніх.

Урочистості були побудовані так, аби згадати кожен період історії навчального закладу. Бо, як відомо, нинішній Кременчуцький коледж розпочав діяльність 85 років тому – 1 вересня 1931 року. Мав тоді зовсім іншу назву і розташовувався у Лохвиці. 

У червні 1932 року Лохвицький педтехнікум вітав перших своїх випускників. Молоді вчителі отримали направлення на роботу в Харківську область, де особливо не вистачало педагогів, а при педтехнікумі організували вчительські курси. У перший рік їх закінчило 90 молодих людей.

У 1937 році педагогічний технікум перейменували у педшколу, а 1 січня 1945-го вона перетворилася на училище. 

У 1969 році за директорства Петра Бойка педагогічне училище змінило прописку, переїхавши в індустріально розвинений Кременчук.

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Концерт «Дизель шоу» в Кременчуці зібрав аншлаг. ФОТО 191 0
"Доки світло не згасне назавжди": Макс Кідрук у Кременчуці презентував новий роман 537 0
«Вікінг»: скрипаль-віртуоз Святослав Кондратів представив у Кременчуці нові композиції. ФОТО та ВІДЕО 195 0