Новини з 1996 року

Кременчуцький палац культури купив у тезки директора КП зоряне небо за майже 400 тисяч гривень

Валерія Макряшина 24 листопад 2018 12:00 1631 0

Про це свідчать дані громадської організації "Кременчуцький антикорупційний центр" з посиланням на сайт публічних закупівель «Prozorro».

Так, згідно з інформацією, опублікованою на платформі, в жовтні КЗК «Кременчуцький міський палац культури» уклав два договори купівлі-продажу обладнання на загальну суму 394 000 грн, а саме:

- сценічне декоративне світлове обладнання «Зоряне небо» - 195 000 грн;

- проекційний екран - 199 000 грн.

Обидва договори були укладені в один день – 12 жовтня.

Оскільки очікувана вартість кожної угоди допорогова (менша від законодавчо встановленого мінімуму у 200 000 грн для проведення торгів), замовник мав право самостійно, без оголошення аукціону, обрати особу-продавця. Й тут цікаво те, що "везунчиком" у цьому випадку став ФОП Нападайло Андрій Володимирович – повний тезка директора КЗК «Міський парк культури і відпочинку «Придніпровський».

"Дві допорогові закупки (причому для проведення торгів по одному тендеру не вистачило 5000 грн, а по іншому - лише 1000 грн) + тезка директора комунального парку = щось цікаве", - пишуть активісти.

Але вони припускають, що, можливо, проекційний екран дійсно коштує рівно 199 000 грн, а «Зоряне небо» - 195 000 грн і ні копійки більше (або менше). Разом з цим постає питання: скільки такий товар коштує в інших продавців чи в спеціалізованих магазинах? Але, на жаль, для цього необхідно мати більш точну інформацію, таку як марка, модель, розміри, назву виробника та інші технічні дані.

 

 

Вивчення текстів обох укладених договорів, які завантажені на платформі Prozorro, показали, що, крім загальної назви предмета договору (як-то «екран проекційний на металевому каркасі»), більш детальної інформації там немає. 

Наприклад, сценічне декоративне світлове обладнання «Зоряне небо» зустрічається в різних модифікаціях та від різних виробників. На одному сайті (https://luxpro.ua/…/p26049-stsenichniy_zadnik_zoryane_nebo_…) вартість такого обладнання варіюється від 15 263 грн до 123 750 грн. До речі, розміри найбільшої за розміром моделі (за 123 750 грн) у цьому інтернет-магазині – 8 м на 12 м.

 

 

Для того, щоб дізнатися більш точні технічні показники вказаних придбань, активісти ГО "Антикор" направили запит на отримання публічної інформації, а саме: копій додатків до договорів, специфікацій, видаткових накладних, копій технічної документації (самих договорів вони не просили – вони є у відкритому доступі на сайті Prozorro).

Проте 16.11.2018 організація отримала відповідь від КЗК «Кременчуцький міський палац культури», яка підтверджувала факт укладення вказаних договорів. Також їм надали копії документів, яких вони навіть не просили.

У вказаній відповіді працівники Кременчуцького МПК зазначили, що публічною інформацією є та, що була отримана або створена суб’єктом владних повноважень у процесі виконання своїх обов’язків, і не передбачено у відповідь на запит створювати певну інформацію, надавати роз’яснення або аналітичні довідки. 

Це, звісно ж, правильно, роблять висновки активісти, однак у тих же договорах передбачено оформляти приймання-передачу товару накладними (які вони просили надати в запиті). Також справді дивує і відсутність технічної документації до обладнання, кожне з яких коштує майже по 200 000 грн.

У такому випадку громадська організація "Кременчуцький антикорупційний центр" вирішила звернутися до Уповноваженого ВРУ з прав людини із заявою стосовно ненадання інформації на запит.

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 1239 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 1896 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 2400 0