Новини з 1996 року

Кременчуцький чиновник відмовляється платити аліменти на власну дитину - розповідь колишньої дружини

Марина Баніт 09 лютого 2018 15:04 1624 0

До редакції газети "Програма Плюс" звернулася кременчужанка з приводу того, що її колишній чоловік відмовляється платити аліменти.

- При цьому він, користуючись своїми зв’язками, впливає на суддю, - пояснює пані Наталя.

Мова про те, що її колишній чоловік – нині виконуючий обов’язки директора парку «Міський сад» Д.

Тож, за словами пані Наталі, він використовує своє становище для того, щоб не платити аліменти на власну дитину.

Як розповіла авторка звернення, вони мають трьох дітей. Два роки тому розлучилися. Так сталося, що проживають поки що в одній квартирі через неможливість розподілу житла.

Наразі жінка має одну неповнолітню дитину, на утримання якої затребувала в суді стягнути аліменти з пана Д. Перед цим був ряд судових процесів з інших питань.

-  Згідно з новим законодавством, я отримала можливість витребувати судовий наказ про стягнення аліментів, який видається протягом кількох днів – дуже швидко. Отримавши судовий наказ, я вже сподівалася, що тяганина скінчиться. Але цікаво, що в той же день, коли я отримала документ на руки, колишній чоловік подає позов про скасування судового наказу. Тож тепер наказ не може вступити в дію у зв’язку з тим, що існує позов колишнього чоловіка. А в позові написано таке, що я в шоці! При цьому дивує, як він так швидко отримав і довідки, і всі документи в різних органах. Мого адвоката дивує інше – підстав для розгляду такої позовної заяви немає. Але суддя взяв її на розгляд, тому моя дитина не отримує аліменти, на які має право. Він просто шкодує грошей дитині і готовий на все, аби не платити», - пояснила авторка розповіді.

Вивчивши документи, кореспондент знайшла підтвердження словам пані Наталі.

Дійсно, наказ про стягнення аліментів пані Наталя отримала в січні.

Пан Д. будує свою заяву за принципом, що раз при розлученні аліменти має сплачувати той з батьків, хто проживає окремо від  дитини, а територіально він проживає поруч, то на цій підставі не повинен нікому нічого платити. Над своїм позовом позивач неабияк попрацював – зібрав акти, що підтверджують і місце його проживання в одній квартирі з дитиною, і довідки про доходи, і акт обстеження житла, і довідку про місце проживання дитини.

Тож те, що пані Наталя збирали доволі довго, її колишньому чоловікові вдалося зібрати за неймовірно короткий час.

Але це ще не все… Згідно із законодавством, той з подружжя, з яким проживає дитина і хто не позбавлений батьківських прав, має безумовне право на отримання аліментів на свій рахунок або на рахунок дитини. Для отримання аліментів потрібно надати суду стандартний пакет документів.

 Пан Д. у своєму позові звинувачує колишню дружину в тому, що вона обманула суд, не повідомивши, що вони тимчасово проживають в одній квартирі. Це, на його думку, є причиною для несплати аліментів ним на користь дружини для утримання доньки. Саме той факт, що позовна заява, сформульована таким чином, прийнята судом до розгляду, здивував пані Наталю та її адвоката. Бо законом прописано, що підтвердженням місця проживання дитини з батьками є саме судове рішення, в якому це прописується. Відтак, навіть перебуваючи офіційно в шлюбі, один з батьків, який опікується дитиною, має право подати на аліменти, якщо спору за місце проживання дитини немає або ж є рішення суду. А в даному випадку Наталя надала  рішення суду про визначення місця проживання дитини з нею.

За загальною оцінкою, заява пана Д. не повинна прийматися судом всерйоз, бо право на аліменти має той з батьків, з яким, згідно з рішенням суду, проживає дитина, в даному випадку – з матір’ю. Після розлучення в колишнього подружжя не може бути спільного бюджету, тому розпорядником коштів дитини є одна особа, з якою за рішенням суду проживає дитина. Тож якщо пан Д. бажав би оскаржити місце проживання дитини, то це була б інша справа – і з моральної точки зору, і для суду. Якби він оскаржив рішення про місце проживання дитини, тоді мав би право не платити аліменти і навіть подати позов про стягнення аліментів на його користь. Але мова не йде про офіційне бажання виховувати дитину і дбати про неї, йдеться про позов на кшталт «я не хочу платити аліменти, тому й не буду».

Але все ж таки остаточне рішення у цій справі - за судом. Через те, що пані Наталя побоюється, що в суді пан Д. зможе використати свої службові зв’язки, вона звернулася до редакції. Висвітлюючи ці обставини, вона сподівається попередити зловживання своїм становищем її колишнім чоловіком у суді. Сподівання ж кореспондента в цьому випадку - на чесний суд, який у Кременчуці не завжди є таким.

Як би там не було, діти мають право на утримання батьками. Тож за кілька днів дізнаємося про результати суду, які за логікою не повинні принести перемогу пану Д. В іншому випадку пані Наталя воліє запросити ЗМІ до суду для висвітлення подій у більш докладному форматі.

Варто нагадати, що в Україні батьки дуже порушують права дітей на утримання. Це стало поштовхом для прийняття закону, що захистив права дітей та батьків, на утриманні яких вони перебувають.

Психологи також повідомляють про те, що чоловіки та жінки після розлучення ведуть себе по-різному. Але серед чоловіків, з якими без їхньої волі розлучилася дружина, домінує бажання помститися через дитину. У більшості чоловіків виникає така думка, що аліментами вони годують не дитину, а колишню дружину. При цьому є залежність: чим менша сума аліментів, тим сильніші вигуки «я не буду тебе годувати», і в подальшому долучаються усі доступні методи, щоб дошкулити, образити, якось напакостити. Але щоб «не впасти лицем у калюжу» перед друзями, знайомими, імітують свою надмірну любов словами, справи ж і витрати на забезпечення дитини бажають кращого.

Так з введенням в Україні реєстру боржників по аліментах у гучний скандал потрапив не один чиновник, серед них і такі, що пов’язані з Кременчуком.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись