Новини з 1996 року

Кременчуцький антикорупційний центр розкрив тендерну схему з підставною компанією

Марина Баніт 21 листопад 2017 18:24 2246 0

Про тих, хто незмінно виграє тендери на озеленення Кременчука можна писати й писати. Не так давно ЗМІ піднімали питання: «Про бізнес: Хто відбирає діточок у лебедя Гриші? Скільки коштують на ринку тварини з Міського саду?». Потім писали: "Для чого КП «Міський сад» яблуні «Рудольф» за 2363 гривні за штуку? Про Кременчук і розпил бюджету". Ще багато писали про озеленення міста та про парк Міський сад, до якого причетні Погрібні – місцеві бізнесмени.

А тепер громадська організація Кременчуцький антикорупційний центр додала інформації для нових роздумів та публікацій про тих самих бізнесменів.

Отже, оприлюднену інформацію про тендерні схеми викладаємо в оригіналі:

ДЕРЕВА, КВІТИ ТА КУЩІ: ПРОСТИЙ ПРИКЛАД ТЕНДЕРНОЇ СХЕМИ У КРЕМЕНЧУЦІ ТА ГОРІШНІХ ПЛАВНЯХ З ПІДСТАВНОЮ КОМПАНІЄЮ
Відповідно до опублікованої інформації в системі «Prozorro», у 2017 році були укладені досить цікаві договори на поставку продукції за наступними тендерами:
1) 03.05.2017 р. – «Розсадницька продукція», замовник – КП «Благоустрій Кременчука» на загальну суму 2 200 063 грн. (https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2017-03-30-000383-a);
2) 05.04.2017 р. – «Посадковий матеріал дерев та кущів», замовник КП «СпецЕко» м. Горішні Плавні на загальну суму 927 263 грн. (https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2017-03-07-000035-a).
Оскільки сума обох закупівель була вище за встановлений Законом України «Про публічні закупівлі» поріг у 200 000 грн., замовники (КП «Благоустрій Кременчука» та КП «СпецЕко») зобов’язані були провести відкриті торги у формі аукціону, на яких незалежні учасники (як мінімум двоє) боролися б за виграш у тендері шляхом зменшення ціни. Правильно проведені закупівлі в такому випадку суттєво зберігають кошти платників податків та стимулюють приватних підприємців.
Як усе відбулося насправді? В обох закупівлях брали участь ТОВ «Голландські троянди» (код ЄДРПОУ - 30941257) та ТОВ «Грінсад» (код ЄДРПОУ - 38204969). Також варто зауважити, що в тендері за замовленням КП «Благоустрій Кременчука» «змагалися» виключно ці дві компанії, тоді як у тендері за замовленням КП «СпецЕко» додатково брала участь ФОП Лейвіна І.Б. (щодо вказаного підприємця чекайте наступної публікації на нашій сторінці).
Так от, ТОВ «Голландські троянди» та ТОВ «Грінсад» на момент проведення обох закупівель були співзасновниками третьої, спільної компанії - Асоціація «Українська рослинна індустрія» (код ЄДРПОУ - 40223467), тобто були у статусі афілійованих осіб.
Про це можна дізнатися, по-перше, за допомогою аналітичної системи YouControl (скріншот додається до публікації), де зазначено, що до 25.09.2017 р. у вказаної Асоціації було 4 засновники (наразі 3), два з яких - ТОВ «Голландські троянди» та ТОВ «Грінсад»; по-друге, на сайті «Української рослинної індустрії» у вкладці «Учасники» перелічені, окрім інших, Грінсад та Гарди (посилання на сайт - http://auri.org.ua/member/).
Щодо юридичної оцінки такої штучної конкуренції, то згідно п. 7 ч. 1 ст. 17 Закону України «Про публічні закупівлі», замовник (в нашому випадку КП «Благоустрій Кременчука» та КП «СпецЕко») приймає рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та ЗОБОВ’ЯЗАНИЙ відхилити тендерну пропозицію учасника в разі, якщо тендерна пропозиція подана учасником процедури закупівлі, який є пов’язаною особою з іншими учасниками процедури закупівлі.
Цікавим видається і той факт, що в опублікованій тендерній документації на сайті «Prozorro» містяться офіційні довідки ТОВ «Голландські троянди» та ТОВ «Грінсад», в яких вони зазначають, що не пов’язані з іншими учасниками тендеру, тобто між собою.
Підсумок невтішний – можна лише надіятися на те, що вказані фірми під час проведення публічних закупівель ніяким чином не співпрацювали, а бюджетні кошти Кременчука та Горішніх Плавнів були витрачені ефективно.

Читайте також: Владі "фіолетово" на дерева і екологію міста: бажають, щоб всі задихнулися вже наступного року?

Не знаєш як вкрасти з міського бюджету кошти? Подивись на ці дерева поглядом мера Малецького

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

«Бумеру - 15 років»: у Кременчуці відбувся ювілейний концерт репера Серьоги. ФОТО 192 0
Концерт «Дизель шоу» в Кременчуці зібрав аншлаг. ФОТО 362 0
"Доки світло не згасне назавжди": Макс Кідрук у Кременчуці презентував новий роман 606 0