Новини з 1996 року

Кременчуцьким волонтерам допоможуть - міська рада прийняла програму

Віктор Крук 27 липня 2016 11:45 921 0

Сьогодні на ХІІ сесії Кременчуцької міської ради депутати затвердили «Програму надання фінансової допомоги неприбутковим громадським волонтерським організаціям в АТО м.Кременчука на 2016-2017 роки».

Її метою визначено «створення сприятливих умов для волонтерського руху допомоги військовим у зоні АТО», а в її завданнях значиться «капітальний та поточний ремонт волонтерських транспортних засобів, їх забезпечення паливно-мастильними матеріалами». На це з міського бюджету пропонується виділити понад 377 тис. грн. Ці бюджетні кошти виділяються через Департамент праці та соцзахисту населення для подальшого фінансування потреб волонтерів у рамках міської програми.

У ході обговорення питання розробник програми - голова ГО «Громадський контроль та допомога» Сергій Полюхович заявив: «Я не ідеальний і можу комусь не подобатися. Але я представляю волонтерський рух. Зараз допомога надходить більше від мешканців з села. Продукти необхідно везти в зону АТО, а везти нема на чому, адже волонтерські автівки потребують ремонту. Ми не будемо розпорядниками коштів. Ми будемо готувати пропозиції і звертатися в департамент».

Після цього мер міста Віталій Малецький повідомив, що один із авторів програми – Сергій Кулясов з волонтерського руху газети «Телеграф» відкликав свій підпис під програмою «у зв’язку з неактуальністю питання», і що дві постійні депутатські комісії запропонували зняти питання на доопрацювання.

Він запропонував замість прийняття окремої програми доповнити вже існуючу Програму антитерористичних заходів окремим розділом щодо підтримки волонтерських організацій, а робочій групі з матеріально-технічного забезпечення військових АТО надати право вирішувати, кому з волонтерів надавати допомогу в рамках цієї програми.
Спочатку більшість депутатів схилялись до такого варіанту, але наприкінці обговорення, щоб не створювати додаткових конфліктів, вирішили піти назустріч волонтерам і більшістю голосів проголосували за прийняття запропонованої програми зі змінами та доповненнями.

Ними, зокрема, передбачене виділення коштів на виконання програми з міського бюджету під час внесення змін до нього за підсумками виконання за 9 місяців 2016 року. Тобто фінансування програми можливе не раніше листопада. Крім того, з числа виконавців програми і тих, хто може отримувати фінансову підтримку з бюджету, виключили трьох розробників, а записали «кременчуцькі громадські волонтерські організації, що надають допомогу в АТО».
Цікавим у ході обговорення програми був виступ керівника Департаменту праці та соцзахисту населення Володимира Полякова, який є учасником АТО.

«Наразі змінилися стратегічні завдання волонтерського руху. Армія майже забезпечена всім необхідним... Завдання волонтерів змінюються. Не збирати продукти та речі, а намагатися контролювати тих посадовців, які крадуть у солдат те, що їм дає держава… Я не буду розпорядником цих коштів, рішення прийматиме комісія. Але у нас їх уже стільки створили… Є робоча група з допомоги військовим в АТО, нехай вона і вирішує», - запропонував Володимир Поляков.

Цю пропозицію врахували під час затвердження програми.

 

Теги: Порушення правил руху

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Зі смолоскипами та з Україною в серці: у Кременчуці відбувся святковий автопробіг. ФОТОрепортаж 436 0
Кременчужанам нагадали про подвиг ветеранів, які боролися за наше місто проти нацистів. ФОТОрепортаж 1168 0
Фестиваль краси та грації: кременчуцька виставка-ярмарок зібрала тисячі відвідувачів. ФОТО 870 0