Новини з 1996 року

КРЕМЕНЧУЦЬКИМ ВІРУЮЧИМ - ГРОМАДСЬКЕ ОБГОВОРЕННЯ. АБО ЯК У МІСЬКВИКОНКОМІ ІНІЦІЮЮТЬ ЦЕРКОВНИЙ КОНФЛІКТ

Олександр Курилов 09 вересня 2015 15:53 1236 0

У Кременчуці буде церковний конфлікт, який влада успішно підігріватиме. Причому підігріватиме на всіх його стадіях. Конфлікт стосуватиметься православ’я й виключно Української православної церкви Київського патріархату.

Однак спочатку для організації великої православної суперечки віруючих УПЦ КП  кременчуцькі чиновники відфутболять на громадське слухання, які мирянам з огляду на політику міськвиконкому у релігійному питанні не пройти ніколи.

Це реакція чиновників міськвиконкому на заяву благочинного Кременчука і Кременчуцького району отця Володимира з Київського патріархату щодо надання дозволу міської ради про проект землеустрою для початку реконструкції Собору.

За планами - Собор, що стояв у Кременчуці на площі Перемоги, буде відновлено. Нині ж – про відповідь чиновників на ці плани.  

Про те, що у протидію кременчуцькій громаді Української Православної церкви Київського патріархату виставлять громадське обговорення, яке самі чиновники й проводитимуть, «Програмі плюс» розповіли у міськвиконкомі.

За тим, що є, – мова про офіційну відповідь мерії на прохання віруючих стосовно реконструкції Собору й виділення земельної ділянки. Й  мова тут про таке.

«Вся справа в тому, що для будівництва храму потрібно спочатку внести зміни в Генеральний план розвитку Кременчука. А для внесення змін слід спочатку провести громадське обговорення», - зазначила репортеру з цього приводу керівник відділу земельних ресурсів Ірина Безверха.

Яким буде громадське обговорення, у якому кабінеті – чиновник не уточнювала.

Про що слід додати – у місті багато церков, але жодного разу від віруючих наші чиновники не вимагали таких речей. Раніше мова йшлпа тільки про дозвіл на проектування, який давали депутати міськради без обговорення. Бо немає сенсу обговорювати релігію та віру, що є уподобанням кожного.

Нині «правила» наших чиновників змінилися. Про що слід додати – громада УПЦ КП, яка береться за відновлення Собору в центрі Кременчука, що має стати окрасою міста, жодного разу проти виділення земельних ділянок для релігійних потреб не виступала  й ніколи суперечок на релігійній основі не вела.

Гірше, що у міськвиконкомі до православної віри інше ставлення.

Теги: Відродження Свято-Успенського соборуПолітика Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Вулицями Кременчука: яким було наше місто у другій половині 20-го століття? 85 0
Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1428 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 2417 0