Новини з 1996 року

Кременчуцьким школярам пропонують робити з пляшок корисні речі. Ціна – 257 тисяч гривень з бюджету

Артем Кузьменко 21 жовтня 2020 13:10 305 0

Кременчужани, які переймаються тим, щоб наше місто було найкращим, в яких є ідеї з підвищення рівня його престижу та завзяття і щоб реалізувати ці ідеї, взяли участь у Громадському бюджеті-2020. На жаль, цього року міські чиновники не захотіли давати мешканцям міста навіть більше, ніж виділили на фінансування комунальних ЗМІ.

Нагадаємо, що на випуск провладної газети та утримання працівників КТРК, штат яких так само завищений, як кількість працівників виконкому, міські депутати не посоромилися віддати понад 18 мільйонів гривень, а грошей для ГБ-2020 виділили лише 14 865 000 гривень.

На сайті Громадського бюджету-2020 розмістили 101 проєкт, тобто 101 варіант місцевих мешканців, як покращити наше місто. 79 авторів вирішили, як можна залучити понад 69 000 000 гривень, щоб місто стало раєм для його мешканців. Але, як зазначалось вище, реалізують ту кількість проєктів-переможців, сума вартості яких не перевищуватиме 14 865 000 гривень.

Один з проєктів, який знаходиться під №72, називається «Сталий розвиток екосистеми малих річок Кременчуцького регіону», його автор – кременчужанка Вікторія Латишева.

Жінка хоче зменшити рівень забрудненості Дніпра шляхом залучення з бюджету 257 600 гривень. За ці гроші вона пропонує розробити проєктно-кошторисну документацію, протягом півроку фінансувати навчально-наукові послуги, оплатити послуги з розчищення та залучити техніку.

Щоправда, крім спецтехніки та фахівців, вона пропонує залучити тисячу школярів віком від 12 до 17 років, ознайомити їх з проблемою забруднення річок та технологією його усунення шляхом використання пластикових пляшок.

Що саме вони робитимуть? На уроках трудового навчання створюватимуть конструкції, які розставлять на акваторіях не лише Дніпра, а й малих річок Кременчуцького району і в яких накопичуватимуться водні мікроорганізми.

Після цього на пляшках мають утворитися консорціуми гідробіонтів, тобто прісноводні організми, які живляться поліетиленом та іншими речовинами, які забруднюють воду.

Після цього авторка пропонує утилізувати всі пляшки-конструкції з використанням природоподібних технологій.

Таким чином Вікторія очікує, що вдасться утилізувати 100 000 пляшок, розвинути в школярів любов до природи та очистити воду в річках, які формують басейн Дніпра, що покращить якість питної води.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 669 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 1079 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 1531 0