Новини з 1996 року

Кременчуцьким розумникам за впровадження їхніх розробок збільшили розмір винагороди

Валерія Макряшина 18 грудня 2019 13:00 335 0

Українські, зокрема кременчуцькі, винахідники, чиї технології будуть впроваджені в реальному секторі економіки, зможуть отримувати за це в 10 разів більше коштів, ніж зараз.

Відповідна постанова щодо змін у мінімальних ставках винагород була ухвалена Урядом і опублікована 16 грудня.

Тож відтепер автори технологій повинні отримувати не менше 20% від тих коштів, які на впровадженні їхніх розробок заробляє установа (за українським законодавством державна установа є власником технологій, створених її працівниками за бюджетні кошти).

Зазначимо, що раніше мінімальний розмір такої винагороди був на рівні 0,5-3%.

Водночас і так невеликі кошти мали ділитися між авторами технологій і фахівцями, що забезпечують їхнє впровадження, тобто трансфер технологій. У підсумку автор міг отримати за свій винахід до 1,5% від прибутку установи.

У МОНі підкреслили, що ця ситуація не давала особливої мотивації науковцям докладати зусиль, щоб їхні розробки знаходили реальне застосування і приносили користь.

«Зараз ми мінімальну ставку такої винагороди збільшили в понад 10 разів. Крім цього, авторам тепер не треба ділити ці кошти з тими, хто забезпечує впровадження технологій. Адже постановою для них передбачено окрему мінімальну ставку – 2% коштів від укладених договорів», – повідомила очільниця МОН Ганна Новосад. 

За її словами, це дасть ученим додатковий стимул комунікувати з потенційними інвесторами та шукати можливості для впровадження технологій у реальному секторі економіки.

«Так ми зможемо рухатися в напрямі одразу двох цілей. По-перше, розробки, створені за бюджетні кошти, більше працюватимуть для держави та суспільства. По-друге, будуватиметься зв'язок між наукою та бізнесом, якого зараз в Україні фактично немає», – наголосила Г. Новосад.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Кременчук разом з усією Україною згадав героїв, які виганяли нацистських загарбників. ФОТОрепортаж 179 0
Подорож у минуле Кременчука: яким було наше місто на початку цього тисячоліття? ФОТО 342 0
Зі смолоскипами та з Україною в серці: у Кременчуці відбувся святковий автопробіг. ФОТОрепортаж 688 0