Новини з 1996 року

Кременчуцьким медикам, які борються з COVID-19, недоплатили зарплату за березень. Багато

Валерія Макряшина 24 квітня 2020 09:30 1550 0

Медики, які борються з COVID-19, почали отримувати надбавки. Проте не такі, які очікувалося, а значно менші. Лікарі поскаржилися, що не отримали надбавки за березень, а якщо й отримали, то сума значно нижча, ніж обіцяли.

Про це заявила депутатка Юлія Клименко на засіданні уряду. 

А справа тут у тому, що в березні медикам та іншим працівникам, які борються з COVID-19, дали надбавку в розмірі до 300%, але не від зарплати, а від окладу, який зазвичай у медиків дорівнює мінімальній зарплаті. Саме тому й надбавка була не така велика, як обіцяли.

 


Причина, чому в березні були малі надбавки, в тому, що тоді ще не прийняли зміни до бюджету й відповідно грошей не було звідки брати, пояснюють у Кабміні. 


 

Яку доплату обіцяють у квітні?

Медики та інші працівники, які борються з коронавірусною інфекцією COVID-19, уже отримали аванс у квітні. Проте без жодних, як раніше обіцялося, доплат. 

Шмигаль обіцяє, що 28 квітня доплати будуть, адже тепер є прийнятий бюджет, і проблем з грошима не буде. 

Натомість очільник МОЗ зазначив, що "пакет цих рішень ще доопрацьовується і на позачерговому засіданні уряду планується винести".

Важливо, що вже у квітні надбавка в розмірі до 300% буде нараховуватися до всієї зарплати (яка враховує стаж) і відповідно буде більшою, ніж у березні. 

Хто отримає доплати?

Доплати передбачені для тих, хто бореться з COVID-19:

екстрений медичний технік; лікар-пульмонолог; лікар-інфекціоніст; лікар-патологоанатом; лікар-епідеміолог; лікар-лаборант; лікар-анестезіолог; лікар-радіолог; лікар-бактеріолог; лікар-рентгенолог; лікар-вірусолог; лікар загальної практики – сімейний лікар, лікар-терапевт, лікар-педіатр; лікарі інших спеціальностей, які зайняті лікуванням COVID-19; медичні сестри та молодші медичні сестри; медичні реєстратори; сестри-господині; водії. Зауважимо, що для лікарів передбачені до 300% надбавки, а для інших - до 200%.

 

Від чого залежить відсоток нарахувань?

"Нарахування заробітної плати – це відповідальність керівників комунальних підприємств, якими є всі наші медичні заклади, і відповідно підтримка і субвенція на ці заклади йде від місцевих бюджетів або через інструменти Національної служби здоров'я України", – повідомив Шмигаль.

 


Кому нараховувати надбавку та в якому розмірі, вирішує керівник медичного закладу, виходячи з того, скільки грошей виділили з місцевого бюджету та Національна служба здоров’я. 


 

Також братимуть до уваги категорію, стаж та складність умов праці. Важливо розуміти, що надбавки до 300 та 200% не означають, що саме стільки доплатять. Усе залежатиме й від можливостей місцевих бюджетів, якщо брати наше місто - то від мера Віталія Малецького. 

Наразі уряд намагається комунікувати як із місцевими органами влади, так і з Національною службою здоров’я, щоб затримок не було.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Зі смолоскипами та з Україною в серці: у Кременчуці відбувся святковий автопробіг. ФОТОрепортаж 477 0
Кременчужанам нагадали про подвиг ветеранів, які боролися за наше місто проти нацистів. ФОТОрепортаж 1207 0
Фестиваль краси та грації: кременчуцька виставка-ярмарок зібрала тисячі відвідувачів. ФОТО 905 0