Новини з 1996 року

Кременчуцьких медиків судитимуть. Чиновників - ні. Безвідповідальність законом не карається

Олександр Курилов 06 червня 2019 12:05 245 0

Слідчі міського відділу поліції, які розслідують трагічний випадок - смерть малої дитини в міській дитячій лікарні, що сталася наприкінці квітня з малим пацієнтом, який спочатку потрапив до інфекційного відділення… за два місяці передадуть свої висновки до Автозаводського районного суду.

І в цих висновках будуть прізвища лікарів, які порушили медичний протокол під час лікування дитини, що й стало причиною трагічного випадку загибелі малого пацієнта на лікарняному ліжку.

Однак у висновках судового процесу ми не почуємо жодного слова про недоліки в організації лікування хворих у нашому місті.

Так само не почуємо слів вибачення батькам дитини від керівників міської медицини – заступника мера Ольги Усанової й керівника департаменту охорони здоров’я міськвиконкому Максима Середи за те, що сталося в підвідомчому їм медичному закладі.

Втім самі вибачення після того, що вже сталося, вже нікому не потрібні. А от чи будуть зроблені кроки, щоб таке не повторилося знову й знову, – хто знає.

Це репортер «Програми плюс» запитав у соціальних мережах мешканців міста їхню думку стосовно трагічного випадку. 

Чи повинні чиновники міськвиконкому Кременчука – заступник міського голови з питань медицини Ольга Усанова, керівник міського департаменту охорони здоров’я Максим Середа та голова депутатської комісії міськради з питань медицини Денис Терещенко піти у відставку після трагічного випадку з дитиною, що трапився в міській дитячій лікарні?

Відповіді ж на запитання такі.

"Низи" завжди вiдповiдали за бездiяльнiсть i безвiдповiдальнiсть "верхiв"!

Поки всi вищеназванi керiвнi особи обирають, де провести лiто та як збiльшити собi зарплату, вони звiльняють лiкаря, гарного спеціалiста, насамперед - Людину, на яку батьки моляться, коли трапляється хвороба, лiкар, який i вдень i вночi вiзьме слухавку та заспокоїть схвильовану маму.

Лiкар, який за свою роботу отримує копiйки, який хворих дiтей несе на руках сам! Звiсно, що мають вiдповiдати всi керiвники, маю надiю, що змiни в нашому мiстi прийдуть з новою владою", – зазначає користувачка з ніком A Sad Angel

Натомість кременчужанка Kram Valya переконана, що відповісти повинні всі. «Але перед тим громадськість повинна почути від них справжні причини загибелі дитини та публічне каяття», - додає дописувачка.

Зі свого боку депутат міськради Володимир Шибашов вважає, що прізвище голови депутатської комісії міськради з питань медицини в переліку тих, хто повинен понести відповідальність, є зайвим. 

«Голова комісії тут до чого? Він від виконавчої влади, як від Землі до Сонця», - наголошує депутат міськради.

Більш розгорнуту відповідь на запитання «Програми плюс» дає кременчуцький волонтер Алла Заможська:

«Вирішити причину відсутності кадрів у лікарні досить просто.

По-перше, позвільняти головних лікарів і поставити менеджерів. Лікарі мають займати інший пост і не лізти в господарські справи. Взагалі.

Від міста повинна бути доплата. Бо реформа первинної ланки худо-будно пройшла, і там є непогані досить зарплати. (Худо-бідно - це декому просто прийшлося вибивати свої гроші.)

А от вторинна і третинна ланки - ще кінь не валявся. І тому місто повинно просто дофінансовувати зарплатню медикам і медсестрам.

Якщо курс держави не зміниться, то буде введено ліцензування лікарів. І тоді нас взагалі чекатиме крах. Але є надія, що перестануть набирати придурків у медичні ВУЗи. Хоча вища освіта в нас теж занадто низької якості.

У даному випадку мала б бути комісія, на якій повинні були б розглянути доцільність займаної посади головного лікаря дитячої лікарні, лікарів приймального та інфекційного відділення.

За що вліпили догану реанімації - навіть мені не зрозуміло. Але все це лише зона відповідальності пані головної лікарки. Вищезазначені особи - Усанова взагалі незрозуміло чим займається в освіті та медицині. Середа вже був на посаді. Але він нічого не вирішує без дозволу Усанової. Роль Терещенка – номінальна», - зазначає Алла Заможська.

Останнє, про що слід додати, – всі дописувачі вважають, що відповідальність за трагічний випадок має бути.

Єдине, що про те, що з таким висновками наші чиновники погоджуються й вони готові відповідальність розділити з лікарями, на жаль, ніхто з них не сказав.

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

І раком ставитиме, і барин народу. Як депутат міськради Денис Терещенко поспілкувався з людьми. ВІДЕО 3563 2
Мелодія металу: кременчуцький коваль Геннадій Сметанко презентував новий витвір мистецтва. ФОТОрепортаж 114 0
У Кременчуці відкрили стелу, присвячену Герою Небесної Сотні Ігорю Сердюку. ФОТОрепортаж 307 0