Новини з 1996 року

Кременчуцьких дітей вберегли від самогубства. Про небезпечну інтернет-гру «Синій кит»

Марина Баніт 28 березня 2017 12:17 1484 0

24 березня  про підсумки виконання обласного плану заходів із виконання у 2016 році Загальнодержавної програми „Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини" спілкувалися в Полтавській обласній держадміністрації.

Окремо вирішували питання щодо захоплення дітьми так званою інтернет-грою «Синій кит». За словами інспектора відділу ювенальної превенції управління превентивної діяльності ГУ НП у Полтавські області Тетяни Порохні, в області зафіксовано 5 таких випадків – у Полтаві, Кременчуці та Миргородському районі. «Завдяки злагодженій роботі прокуратури та поліції дітей вберегли від самогубства. Реагувати на це ми будемо надзвичайно жорстко, оперативно, оскільки це стосується життя дітей», - зазначив Роман Товстий під час проведення ним засідання Координаційної ради у справах дітей при облдержадміністрації.

Важливою складовою у попередженні захоплення дітей смертельною грою є правильна робота шкільних психологів та вчителів. З цією метою заступник голови ОДА дав доручення детально вивчити ситуацію щодо роботи психологів у школах області. Також щотижня Департамент освіти ОДА має перевіряти ситуацію в школах області задля виявлення дітей, які грають у смертельну гру. 

Батьків просять бути більш пильними до своїх дітей. Медпрацівникам доручено при медичних оглядах зважати на наявність на тілі дітей відповідних знаків, саден, нашкрябаних малюнків. Поліцейських просять звертати увагу на місця відпочинку дітей та підлітків.

 Також, за словами Інни Конончук, начальника служби у справах дітей ОДА, станом на 31 грудня 2016 року на обліку служб у справах дітей області перебувало 2 896 дітей, з них 2264 – діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, що становить близько 1% (0,96%) від загальної кількості дитячого населення області (234839). На обліку служб у справах дітей РДА, виконкомів міських, районних у містах рад перебувало 630 дітей, які опинились у складних життєвих обставинах  із 292 сімей.

Читайте також: «Біжи або помри». Управління освіти Кременчука попереджує батьків учнів про загрозливі ігри дітей 

За повідомленням Полтавської ОДА

Для довідки:

"Відомо, що фанати таких спільнот називають себе китами, тому що тварини асоціюються у них зі свободою. Ці кити можуть літати, і цим, можливо, пояснюється те, що цей вид савців - один із небагатьох, представники якого добровільно можуть звести рахунки з життям. Тому у всіх шанувальників "моря китів" і "тихих будинків" на особистих сторінках зображені відео або малюнки з китами, що літають", - повідомили у Департаменті кіберполіції України.

За даними поліцейських, такими групами керують досвідчені психологи. Їхня цільова аудиторія - тінейджери з проблемами у стосунках з однолітками чи батьками. Коли дитина зацікавилася і потрапила у відповідну групу, куратор спочатку розпитує її та дає нескладні завдання, перевіряючи, чи готова вона грати.

Першим завданням може бути, наприклад, намалювати ручкою на руці синього кита. А після успішного виконання куратор пропонує намалювати кита вже не ручкою, а лезом. Виконання кожного завдання має бути зняте на відео. Всього їх 50. Останнє - самогубство.

У поліції зазначають, що організатори груп отримують з цього зиск (грошову вигоду), продаючи отримані від підлітків записи у мережі Інтернет або в Darknet.

В Україні, за даними поліції, наразі налічується більше 200 активних учасників подібних груп. Загалом рахунок учасників іде на тисячі. І вже є летальні випадки.

 

 

Теги: Синій кит

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Вулицями Кременчука: яким було наше місто у другій половині 20-го століття? 2479 0
Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 2504 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 3741 0