Новини з 1996 року

Кременчуцьке лікування у лікарні №1. АБО ЯК ПРАВИЛЬНО ВИТРУСИТИ КИШЕНІ ХВОРОГО?

Олександр Курилов 01 вересня 2015 11:20 1223 0

4800 гривень за один тиждень лікування людини похилого віку у відділенні пульмонології Першої міської лікарні, де медичне втручання зведено до антибіотиків та крапельниць, – це багато чи мало?

А якщо лікарі виписують пацієнту-пенсіонеру ліки, упаковка яких коштує 66 гривень, а їх український аналог – антибіотик «цефтріаксон» коштує у 8 разів дешевше, але його не призначають, – це нормально чи ні?

Це кременчуцьке лікування  у наших медичних закладах, про що редакції розповідають наші читачі.

«Поклала свою родичку у лікарню №1, у відділення пульмонології. За перший тиждень лікування витратила 4800 гривень. Призначають тільки антибіотики. Жодної фізпроцедури, зразка прогрівання. Жодної. Тільки антибіотики й тільки імпортні. Тільки крапельниці.

Прописали хворому ліки двічі на день. Флакон коштує 138 гривень. Наш аналог – 55 гривень. При цьому всім говорять: аптека на першому поверсі – йдіть туди й купіть.

Я розумію, що лікарі отримують бонуси від цього аптечного кіоску, але ж не можна так чинити з хворими», - про те, яке нині лікування, – репортеру розповіли наші читачі.

З цієї справи є інші й схожі приклади. Схожі – коли наші лікарі через відсутність апаратури для діагностики й неможливість самому поставити діагноз виписують пацієнтам увесь прайс-лист свого аптечного кіоску: від гормонів до антибіотиків.

І таке, на досвіді нашої колеги з газети «Телеграф», теж є. Лікарі не можуть хворому поставити діагноз, для його визначення вони посилають людину на спірометрію в поліклініку ПАТ «Укртатнафта», а в цей час, аби чого не сталося, виписують пацієнту все, що потрібно й не потрібно.

«Чому наше лікування ось саме таке – коли лікарі рекомендують хворому найдорожчі ліки й де кременчуцька медична діагностика?» - з таким запитанням репортер звернувся до заступника керівника управління охорони здоров’я міськвиконкому Дмитра Петращука.

Відповідь від останнього – про проблеми з виписуванням хворим ліків наші керівники медицини знають, але вдіяти нічого не можуть. Те ж саме з лікуванням та призначеними ліками – питання спірне й слід дивитися протоколи.

Але на що дивитися, коли у Кременчуці як не було бюджетної діагностики, бо є тільки приватна, так її й немає.

Так само з аптечними кіосками. У наших бюджетних лікарнях як торгував ліками лише один підприємець, з міською владою та медициною пов'язаний, і як не було комунальних аптек, то нічого й не змінилося.

Про що слід додати – так це таке.

Сама спірографія при діагностиці запалення легень (і таких прикладів можна навести безліч не лише з пульмонології) – коштує ж не дуже  дорого.

Але чому ми не можемо купити такий апарат для бюджетної лікарні №1, натомість примушуємо хворих їхати в поліклініку ПАТ «Укртатнафта»?

Що ми хочемо цим довести хворим кременчужанам? Довести те, що у нас медицина – це бізнес тих, хто за неї відповідає? Але про це й так достатньо відомо.

Теги: МедицинаЖиття Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Антирейтинг: місця у Кременчуці, де відпочивати — “не айс”. ФОТО 1003 0
Чотири місця у Кременчуці, де можна відпочити. ФОТО 1859 0
Посол Словаччини, модерн, романтика і містика: у Кременчуці відкрили Міжнародну виставку. ФОТОрепортаж 861 0