Новини з 1996 року

Кременчуцька влада бере кредит на тролейбуси сьогодні, а чи вони взагалі потрібні, дізнається пізніше

Віктор Крук 25 жовтня 2016 08:47 944 0

Учора, напередодні сесії Кременчуцької міської ради, відбулася презентація умов кредитування, яке Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) надає Кременчуку на безпрецедентно велику суму - 8 млн євро. Протягом трьох годин представники банку та мер міста відповідали на запитання 8 депутатів, які прийшли на цей захід. Усього в міськраді 42 депутати. Невже зі всіма іншими мер уже домовився?

Сьогодні на розгляд чергової сесії Кременчуцької міської ради виноситься проект рішення «Про надання згоди комунальному підприємству «Кременчуцьке тролейбусне управління» на укладання кредитного договору з Європейським банком реконструкції та розвитку під гарантію Кременчуцької міської ради». У ньому йдеться про отримання кредиту  у 8 млн. євро, або близько 240 млн грн., на придбання 40 нових тролейбусів для КТУ у рамках проекту проекту «Модернізація системи громадського міського електротранспорту в Кременчуці». 10 з них планується придбати з автономною ходою для запуску маршрутів через Крюківський міст на правобережжя. 

Представники ЄБРР Дар’я Коцюбинська та Каролис Декерис наголосили, що вони безоплатно проаналізували пасажиропотік у Кременчуці і представили його результати. 700 тис. грн. з міського бюджету, які сплатять банку, – це кошти за юридичне оформлення майбутнього кредитного договору, якого ще може й не бути, адже рішення залежить від результату голосування міської ради. Хоча це «копійки» у порівнянні з іншими втратами, які чекають на міський бюджет.

Проте повернемося до результатів проведеного аналізу. Як вважають представники банку, пасажиропотік у Кременчуці після оновлення тролейбусів в КТУ зросте на третину, що збільшить доходи тролейбусного управління і, відповідно, зменшить навантаження на міський бюджет по поверненню боргу та утриманню КТУ. При цьому вони відмітили, що наразі лише 35% усіх витрат КТУ покривається за рахунок продажу квитків, а інші 65% - це дотації з міського бюджету. За словами директора КТУ Олександра Вертюха, цього року підприємство отримало з міського бюджету 10 млн грн. дотацій і ще 2,2 млн грн. має отримати до кінця жовтня. 

Представники банку також зауважили, що у Кременчуці серед пасажирів тролейбусів дві третини – це пільговики, а оплачують проїзд менше третини. Свій прогноз щодо зростання кількості пасажирів на третину вони пояснили тим, що у нових тролейбусах покращаться умови для пасажирів і вони пересядуть на них з маршруток. Крім того, буде два нових маршрути у Крюків.

«Оновлення КТУ допоможе повернути популярність і довіру до електротранспорту», - заявила Дар’я Коцюбинська.

Представники банку не надали чіткої відповіді на питання: «Чи була врахована при аналізі пасажиропотоку можлива «монетизація» пільг, коли пільговики не будуть «прив’язані» до тролейбусів через можливість безоплатного проїзду, а зможуть обрати інший транспорт?» 

Як і на друге питання: «Чи не вийде так, що після «монетизації» пільг пасажиропотік зменшиться, а не збільшиться, а нові тролейбуси будуть їздити напівпорожніми?»

Представник банку зауважив, що «монетизація» пільг – це погана ідея (її впроваджує уряд, а не міська рада), а нові тролейбуси – це екологічний транспорт, який усіх зацікавить, і тому у маршруток шансів практично немає.

На питання до мера, чому до аналізу пасажиропотоку у Кременчуці не залучили кафедру автомобільного транспорту Кременчуцького національного університету, а довіряють аналізу банкірів, які є зацікавленою стороною, керівник відділу транспорту міськвиконкому відповів, що вже залучили. І до кінця жовтня планують проаналізувати пасажиропотік на одному тролейбусному маршруті, а до кінця року – усіх тролейбусних маршрутів.

Нагадаємо, що рішення по кредитуванню міська рада прийматиме сьогодні, і той аналіз, який наразі проводять за бюджетні кошти із залученням КрНУ, після підписання кредитного договору вже ні на що не впливатиме.

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Вулицями Кременчука: яким було наше місто у другій половині 20-го століття? 2577 0
Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 2587 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 3818 0