Новини з 1996 року

Кременчуцька ТЕЦ провела екскурсію електростанцією, щоб припинити спекуляції по темі обігріву осель кременчужан

Андрій Михайленко 26 жовтня 2016 12:41 1885 0

Сьогодні зранку головний інженер Кременчуцької ТЕЦ Олег Вертепний разом з начальником Кременчуцької філії "Полтаваобленерго" влаштували для журналістів екскурсію по приміщеннях великої будівлі, що біля скверу "Космос", яку кременчужани традиційно називають електростанцією.

Як стало відомо, електростанції, яка на початку 20-го сторіччя давала електричний струм на тодішній Кременчук та трамваї зокрема, вже давно не існує - з 1965 року замість неї офіційно функціонує ТЕЦ.

 

Будівля колишньої електростанції зсередини.

 

Причиною проведення екскурсії стала, як зазначив пан Вертепний, оприлюднена позавчора директорами керуючих компаній Олександром Бондаренком ("Житлорембудсервіс") та Тетяною Урбаник (ТОВ "Добробит") інформація про те, що мешканцям міста подається гаряча вода, яка перенасичена повітрям, що у свою чергу унеможливлює опалення осель.

Але найбільше претензій директори керуючих компаній під час апаратної наради в мерїі наголосили на тому, що теплоносій (гаряча вода від Кремечнуцької ТЕЦ), який подається, має занижену температуру і тиск.

 

ПОЗИЦІЯ ТЕЦ

Головний інженер ТЕЦ  Олег Вертепний вказав, що вищевказана інформація від керуючих компаній є такою, що не відповідає дійсності.

Як було ним зазначено, директори "Добробиту" та "Житлорембудсервісу" у своїх заявах не врахували законів шкільного курсу фізики.

Інформацію про те, що минулими вихідними батареї кременчужан слабо гріли, також було спростовано шляхом презентації даних електронного реєстратора.

Сам реєстратор має архів за останні 30 діб, які можуть бути безперешкодно надані.

Окрім того, по графіку на фото можна побачити ситуацію щодо всієї нічної пори року.

 

 

На нижчеподаному фото в нижній частині справа видно температуру, яка подається споживачам (70,3 градуса), та температуру, яка від споживача подається на ТЕЦ для підігріву наново (51,4 градуса).

 

 

ЛІКБЕЗ від ТЕПЛОЕНЕРГЕТИКІВ

Загалом пан Вертепний розповів про систему теплопостачання Кременчука від ТЕЦ.

За його інформацією, теплоносій (вода)  від ТЕЦ рухається до центру Кременчука й назад - циркуляція відбувається по замкнутому колу.

Як ми вже вказали, вода від ТЕЦ подається місту, маючи орієнтовну температуру 70 градусів за Цельсієм.

Від ТЕЦ до найвіддаленішого споживача вода долає шлях за 6-10 годин.

Після того, як теплоносій віддав частку свого тепла споживачам на обігрів осель, він відкачується назад на ТЕЦ. При цьому температура становить близько 50 градусів за Цельсієм.

Щогодини на місто подається в середньому від 7500 до 9000 кубометрів гарячої води.

Перекачувальна станція №1 (офіційна назва приміщення колишньої електростанції) качає назад теплоносій від споживачів на ТЕЦ для подальшого підігріву.

В сукупності дані обставини показують, що системи центрального опалення вельми інертна. 

"ТЕЦ не може подати на місто гарячу воду з бульбашками, бо інакше відбудеться зупинка насоса, який качає теплоносій", - так головний інженер ТЕЦ коментує процес подачі тепла.

Про таке інженери ТЕЦ вживають фразу "насос зриває".

Якщо повітря наявне в теплоносії, то воно вивільняється вже на самій ТЕЦ перед тим, як знову розпочнуть підігрівати воду до нормативної температури та подавати її кременчужанам в оселі та приміщення.

Причиною перенасичення води повітрям було названо неякісно запущені будинкові опалювальні мережі.

"На станції стравлювали повітря близько одного тижня, хоча у попередні опалювальні сезони на витрачалось лише 3-4 дні", - каже Олег Вертепний.

Ще однією помилкою на початку опалювального сезону було названо послідовність підключення до опалення. Спочатку мали б починати обігрівати центр міста, потім - нагірну частину, Пивзавод та Молодіжний.

Розпочинати підключати мали б від дальніх споживачів до найближчих, а зробили навпаки - одночасно з центром вімкнули ще й деякі будинку на Молодіжному.

Нагадаємо, цього сезону кременчужани мають сплачувати по 30,32 гривні за обігрів кожного квадратного метра свого житла.

Але, як зазначає заступник начальника Кременчуцької філії ПАТ "Полтаваобленерго" Ігор Петрусь (на фото нижче) , дана цифра може бути суттєво зменшена, якщо стоїть центральний тепловий лічильник на вході в тепломережу будинку.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Теги: Економіка КременчукаЖиття КременчукаКомунальні послугиКомунальні тарифи

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Антирейтинг: місця у Кременчуці, де відпочивати — “не айс”. ФОТО 1681 0
Чотири місця у Кременчуці, де можна відпочити. ФОТО 2744 0
Посол Словаччини, модерн, романтика і містика: у Кременчуці відкрили Міжнародну виставку. ФОТОрепортаж 1664 0