Новини з 1996 року

Кременчуцька протидія епідемії. Сьогодні у нас 9 хворих, але буде більше. І ось чому

Олександр Курилов 08 квітня 2020 13:55 2940 0

У Кременчуці збільшиться кількість хворих на коронавірус і причиною цього стане наша медична бюрократія, якої не було, але яка з'явилася з виходом на роботу керівника кременчуцької медицини Максима Середи.

І такий висновок - із засідання міського штабу наших чиновників сьогодні, на якому обговорюються заходи, спрямовані на зупинку поширення в Кременчуці COVID-19.

Тож така нарада відбулася у виконкомі й перше, про що на ній розповіли, – медики, які повинні виявляти контактних осіб (представники лабораторного центру), не знають прізвищ хворих на коронавірус, бо такі їм не повідомив керівник міського управління охорони здоров’я Максим Середа.

І зрозуміло, що без прізвищ вони не можуть почати епідеміологічне розслідування.

А інше, про що сьогодні теж запитували чиновників міськвиконкому, – це таке.

Відомо, що в Кременчуці є мешканці, в яких швидкотест показав, що в них у крові є антитіла до коронавірусу. Тобто люди можуть бути інфіковані, хоча можуть цього не відчувати.

Цим громадянам зробили вже мазки для точних ПЛР-тестів і такі відправили в столичну лабораторію, але результатів поки що немає.

І питання, яке пролунало з цього приводу, – чому ці люди, а мова там не про десять осіб чи двадцять, а більше - не знаходяться на обсервації в окремому приміщенні, які спеціально виділені.

Пояснення з цього приводу керівника міської медицини  Максима Середи – частина цих громадян перебувають у тій же лікарні відновного лікування, частина - в інфекційному відділенні, а деякі проходять самоізоляцію вдома.

Самоізоляція вдома – це перебування людини серед родини, в кращому випадку у дво- чи трикімнатній квартирі й, звісно, це ризик захворіти ще більшій кількості людей.

Однак нічого такого головний медик міста Середа не казав.

Натомість чиновник розповідав присутнім,  що обсервація в окремій будівлі - це те ж саме, що й самоізоляція у квартирі багатоповерхового будинку. І, звісно, всі робили вигляд, що, може, це й так.

Останнє, про що слід додати, – вчора в ЗМІ оприлюднили інформацію, що карантин  в Україні може завершитися за два тижні.

Насправді, й ми це бачимо по Кременчуку, де спочатку був один хворий, а сьогодні їх уже 9, з такими організаторами обсервації та виявлення хворих у нас усе тільки починається.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 1306 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 1979 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 2548 0